Wygraj książkę „Po co praktykować, gdy się wierzy?”
23 kwietnia 2013 | 10:36 | Redakcja ekai.pl Ⓒ Ⓟ
Odpowiedz na pytanie konkursowe i wygraj książkę „Po co praktykować, gdy się wierzy?” wydaną przez Wydawnictwo Bernardinum.
Pytanie konkursowe:
Wymień patronów medialnych książki „Po co praktykować, gdy się wierzy?”
Odpowiedź prosimy nadsyłać do czwartku 25 kwietnia (włącznie) na adres konkurs@ekai.pl. Należy podać imię, nazwisko i adres korespondencyjny.
Listę zwycięzców opublikujemy w piątek 26 kwietnia na ekai.pl.
Wśród uczestników konkursu rozlosujemy pięć książek „Po co praktykować, gdy się wierzy?”.
Przeczytaj REGULAMIN konkursowy ekai.pl
•••
„Jestem katolikiem niepraktykującym”, czy nawet częściej: „Jestem wierzącym niepraktykującym”, to sformułowania, które wcale nie należą dziś do rzadkości. Wielu ludzi odnajduje się w tego rodzaju deklaracjach. Nabrały one cech utartych formuł. Przestają nas nawet zdumiewać. Wręcz porażają swoją banalnością.
Denis La Balme, jako filozof, postanowił rozważyć na nowo znaczenie powyższych sformułowań. Alain Quilici, dominikanin, autor wielu książek, nie pozostał natomiast obojętny wobec faktu, że praktyki religijne traktowane są jako opcja, którą da się pominąć. Rozważania obu autorów wzajemnie się dopełniają, podejmując istotny dziś temat: Po co praktykować, gdy się wierzy?
Alain Quilici OP (ur. 1936), teolog, kaznodzieja, rekolekcjonista, mieszka w klasztorze dominikanów w Tuluzie, autor wielu książek.
Denis La Balme (ur. 1970), filozof, nauczyciel w Liceum Notre-Dame du Grandchamp w Wersalu, żonaty, ojciec dwojga dzieci.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


