Drukuj Powrót do artykułu

Na Jasnej Góra rozpoczęło się spotkanie Anonimowych Alkoholików

04 czerwca 2011 | 15:50 | ilp Ⓒ Ⓟ

Już 23. Jasnogórskie Spotkania Anonimowych Alkoholików rozpoczęły się 4 czerwca na Jasnej Górze. W programie znajdują się m.in. Droga Krzyżowa, Apel Jasnogórski oraz prezentacja twórczości artystycznej o tematyce związanej z ruchem AA.

„To są spotkania dla ludzi uzależnionych, nie tylko od alkoholu, ale również innych zniewoleń, zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują wsparcia i świadectwa innych borykających się z takimi problemami” – powiedział jeden z uczestników pielgrzymki.

W Jasnogórskich Spotkaniach AA każdego roku uczestniczy kilkanaście tysięcy osób. Dzięki nim wielu uzależnionych zaczyna zmieniać swoje życie.

Anonimowi Alkoholicy są wspólnotą mężczyzn i kobiet, którzy dzielą się nawzajem doświadczeniem, siłą i nadzieją, aby rozwiązać swój wspólny problem i pomagać innym w wytrwaniu w trzeźwości. Jedynym warunkiem uczestnictwa we wspólnocie jest chęć zaprzestania picia.

O godz. 21.45 na Szczycie Jasnej Góry celebrowana będzie Msza św. pod przewodnictwem bp. Antoniego Długosza. Dzisiaj od 18.00 wieczorem do 5.00 rano w niedzielę w różnych miejscach Jasnej Góry trwać będą mitingi otwarte AA, Al-Anon oraz DDA. W godzinach wieczornych odbędzie się również miting zamknięty Al-Ateen oraz miting otwarty Anonimowych Żarłoków.

Pielgrzymkę AA zakończy Zawierzenie kolejnych dni życia w trzeźwości Matce Bożej.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.