Drukuj Powrót do artykułu

Zamordowano chrześcijankę w Bagdadzie

04 stycznia 2011 | 00:14 | RV / ms Ⓒ Ⓟ

Uzbrojony mężczyzna wtargnął 2 stycznia do mieszkania irackiej chrześcijanki, którą zastrzelił na miejscu. O tym tragicznym wydarzeniu poinformował iracki minister spraw wewnętrznych.

Rafah Toma mieszkała samotnie w podmiejskiej stołecznej dzielnicy, Al-Wahda. Po zabójstwie sprawca okradł mieszkanie chrześcijanki, choć, jak zaznaczył iracki minister, motyw zabójstwa był religijny.

Zaledwie 30 grudnia w zamachach bobowych, których celem byli iraccy chrześcijanie, zabito dwóch z nich, a 16 odniosło obrażenia. Władze w Bagdadzie obiecują cały czas pomoc w zapewnieniu większego bezpieczeństwa wyznawcom Chrystusa. Zamachowcom nie przeszkadza to jednak w przeprowadzaniu kolejnych polowań na irackich chrześcijan.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.