Abp Dziwisz ujawnia nowe fakty
21 października 2005 | 22:13 | ml //mr Ⓒ Ⓟ
Metropolita krakowski abp Stanisław Dziwisz ujawnił w rozmowie z polskimi dziennikarzami w Rzymie nowe fakty o okolicznościach nagrania ostatniej wypowiedzi Jana Pawła II przed operacją tracheotomii 24 lutego br.
Przebywający w Rzymie w związku z kanonizacją 23 października błogosławionych arcybiskupa Józefa Bilczewskiego i księdza Zygmunta Gorazdowskiego hierarcha potwierdził, że inicjatywa nagrania wyszła od niego i on też trzymał magnetofon, do którego mówił Jan Paweł II.
Wyznał, że „najbardziej poruszająca jest nie treść, lecz dramatyczne okoliczności”, jakie temu towarzyszyły. Metropolita krakowski podkreślił, że właśnie ze względu na te wspomnienia nie zdobył się do tej pory, aby odsłuchać to nagranie.
Arcybiskup zapowiedział też, że w niedzielę weźmie udział w drugiej turze wyborów prezydenckich, głosując w polskiej ambasadzie w Rzymie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


