Górale wrócili z Jubileuszu Młodych w Rzymie
04 sierpnia 2025 | 14:24 | jg | Rabka Ⓒ Ⓟ
Fot. archiwum ks. Krzysztofa Pierzchały „Młodzi lgnęli do Piotra naszych czasów, Leona XIV, aby spotkać jego wzrok i dobroć serca” – wspomina ks. Krzysztof Pierzchała, opiekun grupy z Rabki, która uczestniczyła w Jubileuszu Młodych w Rzymie.
Grupa kilkunastu młodych osób z parafii św. Tereski od Dzieciątka Jezus w Rabce-Zdroju wróciła z Jubileuszu Młodych, który zakończył się 3 sierpnia w Rzymie. Uczestnicy wydarzenia spotkali się z papieżem Leonem XIV, przeszli przez Drzwi Święte i doświadczyli wspólnoty Kościoła gromadzącej młodych z całego świata.
– Chciałbym podkreślić ogromny entuzjazm młodzieży wobec papieża Leona XIV. Kojarzy mi się on z fragmentem z Dziejów Apostolskich, kiedy ludzie lgnęli do Piotra, żeby choć jego cień padł na nich. Miałem wrażenie, jakby ci wszyscy młodzi lgnęli do Piotra naszych czasów, Leona XIV, by spotkać jego wzrok i odwzajemnić jego uśmiech, dobroć serca – mówi ks. Krzysztof Pierzchała, opiekun grupy.
Filip Kościelniak, lektor z parafii św. Tereski, podkreśla, że wyjazd był dla niego umocnieniem wiary. – Udało nam się przejść przez wszystkie drzwi święte, spotkaliśmy się z Ojcem Świętym. Po tym wyjeździe zrozumiałem, że wiara daje mi poczucie bezpieczeństwa w trudnych momentach życia – zaznacza. Jedność wszystkich uczestników, mimo różnego pochodzenia, była dla niego jednym z najpiękniejszych doświadczeń.
Podobne wrażenia miała Anna Sitarczyk, uczennica rabczańskiego liceum, która dziękuje za możliwość poznania nowych ludzi i pogłębienia relacji z Bogiem. – Zapamiętałam też słowa papieża Leona, który zachęcał, byśmy cieszyli się z życia i odkrywali siebie na nowo – dodaje.
Anna Wójtowicz, animatorka parafialna, wspomina szczególnie przejście przez Drzwi Święte i spotkanie z Ojcem Świętym. – Papież prosił nas, byśmy dzielili się radością i miłością z innymi, czynili to z odwagą, tak jak chce Pan Bóg – podkreśla.
Ks. Pierzchała dziękuje wszystkim, którzy wsparli młodych w organizacji wyjazdu. – Większość kosztów młodzież pokryła sama, organizując kiermasze i zbiórki. Cieszymy się, że ludzie chcą wspierać ich marzenia i plany – zaznacza.
Podczas Jubileuszu Młodych górale z Rabki modlili się przy grobach apostołów, nawiedzili Bazylikę św. Piotra, uzyskali odpust jubileuszowy i zwiedzili Rzym. Modlili się również przy grobach papieża Jana Pawła II i papieża Franciszka, powierzając sprawy swoich rodzin i ojczyzny. – Było to doświadczenie żywego Kościoła, któremu przewodzi Piotr naszych czasów, Leon XIV – podsumowuje ks. Pierzchała.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.





















