Drukuj Powrót do artykułu

Obecność, która buduje odporność – poznaliśmy temat tegorocznego Forum Tato Net, największego w Europie spotkania ojców

08 września 2025 | 09:38 | zb, mp | Kielce Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Jude Beck / Unsplash

Już po raz siedemnasty społeczność Tato Net organizuje niezwykle ważne międzynarodowe Forum, które gromadzi ojców pragnących pogłębić swoją obecność w życiu dzieci oraz wzmocnić odporność codziennego funkcjonowania rodzin. Tegoroczne spotkanie, odbywające się 11 października w Centrum Kongresowym w Kielcach (dostępne także w formie transmisji online), skupi się wokół kluczowych wartości i wyzwań współczesnego ojcostwa.

– Jest to największe w Europie spotkanie poświęcone ojcostwu. Spodziewamy się obecności setek ojców z kraju i z zagranicy, oferując im inspirację, praktyczne narzędzia oraz przestrzeń do wymiany doświadczeń. Swoje wystąpienia potwierdzili już m.in. podróżnik Marek Kamiński oraz były ambasador USA, wykładowca i biznesmen, Gregory Slayton – zapowiada dr Dariusz Cupiał, twórca społeczności Tato Net.

Forum Tato Net to doroczne wydarzenie gromadzące ojców, którzy chcą świadomie przeżywać swoją rolę i rozwijać umiejętność budowania więzi z dziećmi. Tegoroczna edycja koncentruje się na zagadnieniu odporności – psychicznej, emocjonalnej i duchowej, niezbędnej w codziennym życiu współczesnych rodzin.

– W świecie, w którym jedynym pewnikiem jest zmiana, ojcostwo staje się zadaniem, wymagającym celowej i stabilnej obecności ojca wobec dzieci, oraz pełnej świadomości swoich własnych, wewnętrznych oczekiwań. Chcemy wspierać ojców, którzy chcą być obecni nie tylko fizycznie, ale i emocjonalnie – dodaje dr Dariusz Cupiał.

Uczestnicy Forum będą mogli wziąć udział w panelach dyskusyjnych oraz warsztatach podzielonych na osiem strumieni tematycznych. Będzie to tzw. TatoSFERA, która obejmie takie obszary jak: rodzina, zdrowie, praca, edukacja, kultura, ład cyfrowy, społeczność i duchowość.

– Obecność ojca to fundament budowania odporności – zarówno rodzinnej, jak i osobistej. W ramach 17 Forum Tato Net chcemy dać konkretne narzędzia, które pomogą mężczyznom stać się silnymi i zaangażowanymi przywódcami rodzinnej codzienności – podkreśla dr Cupiał.

Spotkanie zakończy uroczysta Gala MAX, podczas której zostaną wręczone statuetki MAX w kategoriach Osoba, Dzieło i Instytucja wspierająca zaangażowane ojcostwo.

Patronat honorowy nad spotkaniem objął Prezydent RP Karol Nawrocki.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.