Drukuj Powrót do artykułu

Głębowice: poświęcenie kaplicy pw. św. o. Pio

23 września 2025 | 07:48 | mraj | Głębowice Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Archiwum Achidiecezji

– Jesteśmy powołani, by być światłem dla siebie nawzajem. Jeśli człowiek żyje słowem Bożym, to Bóg pięknie prowadzi człowieka – mówił bp Jacek Kiciński podczas poświęcenia kaplicy pw. św. o. Pio w Głębowicach. Wrocławski biskup pomocniczy 22 września przewodniczył tam Mszy świętej i dokonał poświęcenia nowej kaplicy w domu rekolekcyjnym Garnierówka.

– W każdej tej niewoli człowiek odkrywał światło nadziei. Bóg nie zostawia nikogo bez pomocy – zaznaczył bp Kiciński, odwołując się do Mojżesza i wyjścia narodu wybranego z Egiptu. Zwrócił też uwagę, że niewola babilońska różniła się od egipskiej – Izraelici żyli w dobrobycie, ale nie mogli oddawać czci swojemu Bogu.

Kaznodzieja przypomniał, że mocą chrztu świętego każdy człowiek staje się dzieckiem Boga. Wskazał, że współcześnie można dostrzec elementy obu dawnych niewoli: cierpienie fizyczne spowodowane wojnami oraz cierpienie duchowe wynikające z braku miejsca na modlitwę i sakramenty. – Jeśli człowiek nie ma czasu dla Pana Boga, nie ma czasu dla ludzi i dla siebie – zauważył.

Ostrzegając przed hedonizmem i relatywizmem moralnym, bp Kiciński zachęcał wiernych do walki o sprawy Boże, zwłaszcza o obecność religii w szkołach. Wspomniał także swoje osobiste doświadczenie z czasów szkolnych, gdy wraz z jednym kolegą nie należał do Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej, co wiązało się z trudnościami, ale – jak podkreślił – „warto było to zrobić”.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.