Drukuj Powrót do artykułu

Coroczny zjazd rodzin i przyjaciół marianów w Licheniu

28 września 2025 | 15:01 | Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej | Licheń Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Emanuel Szymański

„Ten zjazd ma wiele wymiarów. Pierwszy i najważniejszy to prosty wyraz naszej wdzięczności dla naszych rodziców” – mówił w Licheniu ks. Tomasz Sekulski MIC, wikariusz polskiej prowincji marianów, podczas corocznego spotkania rodzin i przyjaciół księży i braci ze Zgromadzenia Księży Marianów. Trzydniowe wydarzenie zgromadziło blisko 200 osób z całej Polski.

Spotkanie w sanktuarium licheńskim, odbywające się od początku lat 90., było okazją do wspólnej modlitwy, budowania więzi i bliższego poznania duchowości zgromadzenia. Rozpoczęło się piątkową Mszą świętą. W kolejnych dniach uczestnicy modlili się podczas Eucharystii, zwiedzali sanktuarium, wysłuchali koncertu Marcina Stycznia oraz konferencji ks. Andrzeja Gowkielewicza MIC, który dzielił się doświadczeniem pracy misyjnej.

– Staramy się, tak jak umiemy, pokazać naszym rodzicom, że są bardzo ważni w naszym życiu, wyrazić wdzięczność za dar życia oraz za to, że wspierają nas w naszym powołaniu – podkreślił ks. Sekulski.

W wydarzeniu uczestniczyły także osoby związane z marianami poprzez więzy rodzinne. – Jest to dla nas wszystkich wyjątkowe przeżycie duchowe, ale także okazja do poznania nowych osób. To pozwala nam poczuć, że jesteśmy częścią większej wspólnoty – zaznaczyła pani Teresa, jedna z uczestniczek.

Zjazd rodzin i przyjaciół marianów w Licheniu, przeżywany w obecności Matki Bożej Licheńskiej, miał charakter modlitewny i wspólnotowy, stając się miejscem dzielenia się wiarą i umacniania więzi rodzinnych oraz zakonnych.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.