Drukuj Powrót do artykułu

Marsz dla Życia i Rodziny przejdzie przez Wrocław

30 września 2025 | 19:50 | mraj | Wrocław Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Maciej Rajfur

W niedzielę, 5 października, ulicami Wrocławia przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny – wydarzenie, które będzie okazją do zamanifestowania przywiązania do wartości takich jak życie, rodzina i wspólnota.

Obchody rozpoczną się uroczystą Mszą Świętą o godz. 12:00 w bazylice pw. św. Elżbiety. Następnie, około godz. 13:00, zebrani wyruszą we wspólnym, radosnym pochodzie, który przejdzie trasą: Odrzańska – Rynek – Pręgierz – Wita Stwosza – Piaskowa – Most Piaskowy – ul. Św. Jadwigi – Most Tumski – ul. Katedralna – Plac Katedralny.

Tegoroczne hasło marszu brzmi: „Przyszłość dzieci w naszych rękach”. Organizatorzy podkreślają odpowiedzialność dorosłych – zwłaszcza rodziców – za wychowanie i formację młodego pokolenia. Patronat honorowy nad inicjatywą objął arcybiskup wrocławski Józef Kupny.

– Coraz częściej obserwujemy, jak rządzący próbują ograniczać prawa i obowiązki rodziców wobec dzieci albo przyzwalają na łamanie prawa poprzez wspieranie aborcji. Dlatego w tym roku chcemy szczególnie mocno zaakcentować rolę rodziny w budowaniu przyszłości – mówi Halszka Bielecka, organizatorka wydarzenia.

Jednym z najważniejszych symboli marszu będzie Dzwon „Głos Nienarodzonych”, stworzony z inicjatywy Fundacji „Życiu Tak”. Dzwon, który podróżuje po Polsce i świecie, przypomina o dzieciach, którym nie dane było się narodzić. Każdy uczestnik będzie mógł symbolicznie uderzyć w dzwon – jako wyraz sprzeciwu wobec aborcji i świadectwo troski o życie najsłabszych.

W programie wydarzenia przewidziano również atrakcje dla dzieci, świadectwa, wspólną modlitwę oraz czas na rozmowy i integrację po zakończeniu marszu.

– Chcemy razem głośno powiedzieć „tak” dla życia. Nasz marsz to nie tylko spacer – to świadectwo nadziei i wiary w zwycięstwo cywilizacji życia – zapowiada Bielecka.

Organizatorzy podkreślają, że wydarzenie ma charakter apolityczny i jednoczący. – Dlatego prosimy o nieprzynoszenie flag ani banerów związanych z partiami politycznymi – apelują.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.