Konkurs literacki dla młodzieży poświęcony św. Andrzejowi Boboli
06 listopada 2025 | 17:20 | jw | Lublin Ⓒ Ⓟ
Parafia św. Andrzeja Boboli w Lublinie i Katolicki Uniwersytet Lubelski organizują Ogólnopolski Konkurs Literacki „Święty Andrzej Bobola – Patron Polski” dla uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych.
Młodzież została zaproszona do napisania pracy na jeden z tematów:
1. Dla uczniów szkół podstawowych (klasy VI–VIII):
– „Gdyby Święty Andrzej Bobola żył dziś – co napisałby w liście do młodzieży? Napisz list, w którym Święty Andrzej Bobola radzi młodym ludziom, jak żyć”
– „Napisz opowiadanie o niezwykłej przygodzie, w której święty Andrzej Bobola pomaga bohaterowi rozwiązać konflikt i pogodzić ludzi. Czy uda się przywrócić zgodę tam, gdzie panowała złość i podział?”
2. Dla uczniów szkół ponadpodstawowych:
– „Święty Andrzej Bobola – świadek wiary w epoce podziałów. Jak jego postawa przemawia do dzisiejszego świata? Napisz esej o tym, jak wierność, odwaga, działalność misyjna i ekumeniczna mogą być odpowiedzią na współczesny kryzys wartości i tożsamości”
– „Jak dzisiaj być świadkiem nadziei? Opowiedz o młodym człowieku, który próbuje w swoim życiu naśladować postawy ludzi świętych, takich jak Andrzej Bobola”.
Prace należy przysyłać do 3 marca 2026 r. konkurs@bobola.pl.
Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.bobola.pl
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.


