Wkrótce ponowne otwarcie katedry opolskiej
04 grudnia 2025 | 20:17 | mchr | Opole Ⓒ Ⓟ
Fot. WikipediaW związku z zakończeniem trwającego ponad trzy lata głównego etapu renowacji katedry opolskiej, obejmującego m.in. badania archeologiczne oraz prace konserwatorskie, świątynia zostaje ponownie udostępniona wiernym. Kuria Diecezji Opolskiej poinformowała o terminach najbliższych uroczystości, które odbędą się w katedrze pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Opolu.
Uroczysta liturgia, podczas której ponownie zostanie otwarta katedra i poświęcony odnowiony ołtarz, odbędzie się w sobotę 20 grudnia o godz. 11.00.
W niedzielę 21 grudnia o godz. 14.00 sprawowana będzie dziękczynna Eucharystia w intencji wykonawców i darczyńców prac renowacyjnych oraz parafian katedralnych.
Uroczyste zakończenie Roku Jubileuszowego w diecezji opolskiej odbędzie się w niedzielę 28 grudnia, w liturgiczne Święto Świętej Rodziny. Mszy św. o godz. 14.00 w katedrze opolskiej będzie przewodniczył i homilię wygłosi Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Antonio Guido Filipazzi. Biskup opolski Andrzej Czaja zaprasza wszystkich diecezjan, zwłaszcza rodziny, duchowieństwo, osoby konsekrowane oraz członków wspólnot i ruchów religijnych, zachęcając do wspólnego dziękczynienia za otrzymane łaski Roku Jubileuszowego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

