Szlachetna Paczka trafi do 499 rodzin w regionie świętokrzyskim
14 grudnia 2025 | 04:00 | dziar | Kielce Ⓒ Ⓟ
Fot. Szlachetna PACZKA/FacebookTrwa „weekend cudów” Szlachetnej Paczki – prezenty na święta trafią do 499 rodzin w regionie, czyli do tych wszystkich, którzy znaleźli się w bazie. Wolontariusze dzisiaj i jutro rozwożą paczki, przygotowane zgodnie z zapotrzebowaniem obdarowywanych.
Od miesięcy wolontariusze Szlachetnej Paczki docierali do osób mierzących się z ubóstwem, do ubogich rodzin, do dzieci i seniorów, do chorych i samotnych po to, aby każdy mógł poznać ich historie i dzięki odrobinie życzliwości i dobra udowodnić, że nie są sami.
Wszystkie rodziny, które odwiedzili wolontariusze i pytali o ich potrzeby otrzymają pomoc. W paczkach są bardzo różne rzeczy. To np. pralki, lodówki, łóżka, ale też żywność, zabawki dla dzieci, środki czystości, a także sprzęty dla osób niepełnosprawnych, które ułatwią im życie.
Paczki przygotowywały indywidulane osoby, rodziny, grupy przyjaciół i urzędnicy.
Pracownicy Urzędu Miasta Kielce kolejny raz włączyli się w akcję Szlachetna Paczka. W tym roku pomoc trafi do pani Marii z Kielc, która samotnie opiekuje się córką Ewą. Wśród przygotowanych prezentów znalazł się głównie sprzęt kuchenny, żywność i środki czystości.
Tak opisano jej historię.
„Pani Maria (82 lata) przez wiele lat prowadziła spokojne, ustabilizowane życie u boku męża i córki we własnym domu. Piętnaście lat temu zmarł jej mąż, co było ogromnym ciosem. Z czasem zaczął pogarszać się także stan zdrowia pani Marii. Kolejnym dramatycznym wydarzeniem w życiu Rodziny okazał się pożar, który pozbawił matkę i córkę domu, dorobku wielu lat, a przede wszystkim – poczucia bezpieczeństwa. Dziś pani Maria ma orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym z powodu problemów z narządem ruchu, słuchem i psychiką. Obecnie mieszka z córką Ewą (54 lat) w mieszkaniu chronionym, które zapewnia im niezbędne wsparcie. Córka, osoba z lekkim niedorozwojem umysłowym i poważnymi problemami ze wzrokiem, również posiada orzeczenie o niepełnosprawności i wymaga stałego nadzoru”.
Z kolei z ponad 8 tys. zł, zebranych przez pracowników Urzędu Marszałkowskiego, uroczyście spakowano paczki, które trafią do potrzebujących w ramach Szlachetnej Paczki. Marszałek Renata Janik, członkowie Zarządu – Andrzej Pruś oraz Anita Koniusz, pracownicy oraz wolontariusze akcji przygotowali paczki z darami dla dwóch potrzebujących rodzin z regionu.
– Z całego serca dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu za ogromną życzliwość i wrażliwość. Wasz dar serca sprawi, że tegoroczne święta dla dwóch rodzin z naszego regionu będą jaśniejsze i pełne nadziei – powiedziała marszałek Janik.
W tym roku pomoc dotrze do prawie 20 tys. rodzin w Polsce.
„Szlachetna Paczka” jest organizowana już po raz 25 przez Stowarzyszenie „Wiosna”. W zeszłorocznej edycji pomoc otrzymało ponad 17 tys. rodzin, na kwotę ponad 72,5 mln zł. W akcję włączyło się ponad pół miliona darczyńców.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

