Drukuj Powrót do artykułu

Rawa Mazowiecka: ekumeniczny Orszak Trzech Króli

06 stycznia 2026 | 22:54 | ks. Bogumił Karp | Rawa Mazowiecka Ⓒ Ⓟ

Kilka tysięcy osób uczestniczyło w rawskim Orszaku Trzech Króli. Rozpoczął się on od Mszy św. sprawowanej w Kaplicy pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, gdzie Ewangelię odczytał obecny po raz pierwszy na orszaku ks. Bogusław Sebesta z rawskiej parafii ewangelickiej.

Mszy św. przewodniczył misjonarz ks. Cletus Udie z Nigerii, który na co dzień pracuje w parafii w Cielądzu. W koncelebrze był ks. prob. Konrad Świstak (pomysłodawca i realizator rawskich orszaków) oraz ks. prob. z Cielądza Józef Zieliński, który wygłosił homilię. Obecny był także miejscowy ks. dziekan Bogumił Karp.
Po Eucharystii barwny i radosny orszak wyruszył w kierunku głównego kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia NMP. Tutaj w szopce przed świątynią stanęła św. Rodzina: Maryja (Zofia Wielanek) i św. Józef (Artur Socha), adorujący Dzieciątko Jezus.
Ks. Bogumił Karp odczytał Ewangelię a potem Trzej Królowie złożyli dary Panu Jezusowi. Po błogosławieństwie kapłańskim dzieci z parafii Ojców Pasjonistów zaprezentowały historyczne jasełka opracowane przez o. Jerzego Chrzanowskiego. Nawiązywały one m.in. do rocznicy koronacji króla Bolesława Chrobrego.
Burmistrz Miasta p. Piotr Irla wraz z Urzędem przygotowali dla wszystkich ciepły poczęstunek, zaś dla dzieci miejscowa parafia przygotowała „Żywą szopkę”, tj. owieczki i różne ptactwo w Ogrodzie Dialogu.
Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.