Drukuj Powrót do artykułu

Kozienice: bp Solarczyk wprowadził relikwie św. Jana Pawła II

03 maja 2026 | 18:07 | rm | Radom Ⓒ Ⓟ

– Idźmy przez życie z nadzieją i oddaniem, aby nasza wiara potwierdzała, że szanujemy dary Boga i w nas – mówił biskup Marek Solarczyk, który 3 maja wprowadził relikwie św. Jana Pawła II do Kościoła pw. Krzyża Świętego w Kozienicach.

Biskup Solarczyk witając zgromadzonych przypomniał, że obecne wśród nas relikwie Jana Pawła II są okazją do budowania relacji z Bogiem a tym samym do wzrastania w świętości. Mówił, że wielokrotnie spotykaliśmy i słuchaliśmy Ojca Świętego. – Dzisiaj możemy powiedzieć, że mieliśmy okazję zobaczyć jak objawił tę świętość. Dlatego przywołując te wszystkie prawdy, idźmy przez życie z nadzieją i oddaniem, aby nasza wiara potwierdzała, że szanujemy dary Boga i w nas – mówił pasterz Kościoła radomskiego.

Słowa powitania skierował także ks. Dariusz Sałek, proboszcz parafii. – Otrzymujemy dar obecności relikwii świętego, który prowadził Kościół przez lata z odwagą miłością i niezachwianą wiarą. Jan Paweł II pozostawił nam świadectwo świętości, umiłowania człowieka, troski o rodzinę oraz wezwanie: „Nie lękajcie się! Otwórzcie drzwi Chrystusowi”. Niech obecność tych relikwii stanie się dla nas wszystkich źródłem duchowej siły, umocnienia wiary oraz inspiracją do codziennego życia Ewangelia – mówił ks. Sałek.

Na wstępie liturgii słowa powitania skierowała dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Jana Pawła II w Kozienicach. Dyrektor placówki Andrzej Suwała, mówił, że relikwie są znakiem duchowej obecności świętego papieża, który przez całe swoje życie, uczył nas odwagi, miłości i odpowiedzialności za drugiego człowieka. – Przyjmujemy je z wielką czcią i wdzięcznością, ale i odpowiedzialnością. Jesteśmy świadomi, że będą nam nieustannie towarzyszyć w codziennej pracy nad sobą, w budowaniu wspólnoty opartej na wartościach – mówił dyrektor Suwała.

Przez trzy dni w parafii przebywał Obraz Matki Bożej z Gietrzwałdu. W piątek Mszy św. z tej okazji przewodniczył bp Henryk Tomasik, zaś w sobotę celebrowana była Msza św. a po niej odbyła się procesja z wizerunkiem maryjnym ulicami parafii do kościoła. św. Józefa.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.