Ministranci pobiegną na Jasną Górę modląc się o nowe powołania kapłańskie
13 sierpnia 2026 | 07:38 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ
Fot. Diecezja Kaliska25 ministrantów, 2 kapłanów i kleryk rozpocznie o północy swój bieg sztafetowy na Jasną Górę, aby dotrzeć tam wraz z pielgrzymami 389. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 35. Diecezji Kaliskiej. Główną intencją pielgrzymki biegowej jest modlitwa o nowe powołania kapłańskie i ministranckie z diecezji kaliskiej.
VII Biegowa Pielgrzymka Ministrantów Diecezji Kaliskiej na Jasną Górę rozpoczęła się 12 sierpnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu. Po kolacji odbyła się konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi św. Po adoracji odprawiona została Msza św. w intencji uczestników pielgrzymki oraz intencjach przysłanych przez diecezjan.
– Chcemy, aby ministranci mogli w duchowy sposób przygotować się do pielgrzymowania, by ta pielgrzymka miała jak najlepsze owoce nie tylko w postaci poprawienia kondycji fizycznej, ale przede wszystkim dała owoce duchowe – powiedział KAI ks. Mateusz Paprocki, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej.
O północy ministranci wyruszą w kierunku Jasnej Góry. Biegacze łącznie pokonają ok. 170 kilometrów przekazując sobie po jednym kilometrze pałeczkę sztafetową, w której zamieszczono intencje napisane przez uczestników pielgrzymki oraz przekazane przez diecezjan za pomocą formularza znajdującego się na stronie internetowej ministrantów. – Na zakończenie tej pielgrzymki intencje zostaną złożone na Jasnej Górze i dołączone do Wielkiej Księgi Apelowej – dodał ks. Paprocki.
Wśród biegaczy jest pomysłodawca pielgrzymki ks. kan. Jarosław Kołodziejczak, diecezjalny duszpasterz rodzin, który przez wiele lat był diecezjalnym duszpasterzem służby liturgicznej, ks. Mateusz Paprocki, diecezjalny duszpasterz służby liturgicznej i alumn Dawid Młodak, który biegał już jako ministrant.
Ministranci dotrą na Jasną Górę dziś, 13 sierpnia wspólnie z pątnikami 389. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 35. Diecezji Kaliskiej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

