Drukuj Powrót do artykułu

Andrea Bocelli zaśpiewa przy Papieżu na otwarciu Borgo Laudato Sì

25 sierpnia 2025 | 15:28 | Wojciech Rogacin, Vatican News PL | Watykan Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Jakub Janecki/Wikipedia

5 września Leon XIV oficjalnie otworzy w Castel Gandolfo Borgo Laudato Sì – przestrzeń troski o stworzenie i godność człowieka. Pieśń przed błogosławieństwem Ojca Świętego wykona Andrea Bocelli z synem, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu.

Oficjalne otwarcie Borgo Laudato Sì przez Papieża Leona XIV zaplanowane jest na 5 września o godzinie 16. To miejsce, historyczna rezydencja papieska, otwarte dla publiczności, poświęcone jest realizacji wizji Laudato Si’ – przełomowej encykliki papieża Franciszka o stworzeniu i godności człowieka. W tym roku przypada dziesiąta rocznica jej ogłoszenia.

Błogosławieństwo Leona XIV

Podczas inauguracji Borgo Ojciec Święty najpierw odbędzie symboliczne pielgrzymowanie po terenie posiadłości, spotykając się z pracownikami, współpracownikami, ich rodzinami i wszystkimi, którzy przyczyniają się do życia Borgo – w tym z osobami konsekrowanymi, wychowawcami, studentami, społecznością lokalną, partnerami i dobroczyńcami. Następnie będzie przewodniczył Liturgii Słowa z Obrzędem Błogosławieństwa, w dziękczynieniu za tę nową misję Kościoła.

Andrea Bocelli zaśpiewa wraz z synem Matteo

Aby uczcić to historyczne wydarzenie, Andrea Bocelli wraz z synem Matteo dołączą do zgromadzenia w modlitwie, ofiarując pieśń przed błogosławieństwem Ojca Świętego. Obecni będą również przedstawiciele Kurii Rzymskiej, instytucji obywatelskich oraz osoby, które przyczyniły się do urzeczywistnienia tej wizji.

Wizja papieża Franciszka

Położone na terenie posiadłości papieskiej w Castel Gandolfo Borgo Laudato Si’ zostało najpierw zaprojektowane przez Papieża Franciszka, a w 2023 roku powierzone Centrum Kształcenia Wyższego Laudato Si’. Misją tego miejsca jest stworzenie modelu, w którym troska o stworzenie i obrona godności człowieka – zwłaszcza najsłabszych – nie tylko są nauczane, ale przede wszystkim przeżywane, zakorzenione w Ewangelii i otwarte dla wszystkich.

Przestrzeń dla formacji, modlitwy, edukacji

Na obszarze około 55 hektarów znajdują się zabytkowe ogrody, wille, pomniki i stanowiska archeologiczne, a także pola uprawne oraz nowe przestrzenie przeznaczone na edukację, rolnictwo ekologiczne i uprawy regeneracyjne. To wyjątkowe miejsce, w którym duchowość, edukacja i zrównoważony rozwój spotykają się, tworząc otwartą i gościnną przestrzeń dla formacji, modlitwy, refleksji i głębszej komunii z Bogiem oraz ze stworzeniem.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.