Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: za kilka dni rusza 15. Tydzień z Ewangelią

21 września 2016 | 08:29 | rk Ⓒ Ⓟ

„Jesteś Boski” – to hasło 15. Tygodnia z Ewangelią (TzE), który rusza 25 września w Bielsku-Białej i kilku innych miastach Podbeskidzia. Do 9 października w ramach tej największej na terenie diecezji bielsko-żywieckiej akcji ewangelizacyjnej organizowane będą modlitwy, akcje ewangelizacyjne, warsztaty uwielbienia, spotkania ze świadkami wiary, koncerty i projekcje filmowe.

Dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej ks. Sebastian Rucki wyjaśnia, że hasło Tygodnia z Ewangelią nawiązuje do przeżywanej w tym roku 1050 rocznicy chrztu Polski.

TzE rozpocznie się od niedzieli ewangelizacyjnej w kilku bielskich parafiach. Homilie ewangelizacyjne połączone ze świadectwami przygotowali członkowie wspólnot działających na terenie Podbeskidzia. W kolejnych dniach wspólnoty te poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Zaproszą do uczestnictwa w warsztatach, rekolekcjach ewangelizacyjnych, seminariach odnowy wiary czy kursach Alfa.

W ramach przedsięwzięcia zaplanowano spotkanie ewangelizacyjne z o. Antonello Cadeddu z Brazylii. 30 września w kościele św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach po wieczornej Mszy św. odbędzie się z udziałem charyzmatycznego kapłana modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. 1 października zaplanowano podobne spotkanie z udziałem ewangelizatora w czechowickim kościele św. Barbary, a następnego dnia wieczorem w salezjańskim sanktuarium w Oświęcimiu.

Ważnym momentem tegorocznego Tygodnia z Ewangelią będą warsztaty uwielbienia prowadzone w dniach 7-9 października 2016 w Domu Kultury im. Wiktorii Kubisz w Bielsku-Białej. Warsztaty uwielbienia w „Kubiszówce” mają być czasem przygotowania do wielbienia Boga. Poprowadzi je Zuzanna Pradela.

Ewangelizacyjne przedsięwzięcie zakończy 9 października XVI Dzień Papieski – pod hasłem „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Po Eucharystii w bielskiej katedrze św. Mikołaja na pobliskim Starym Rynku odbędzie się Festyn Rodzinny. Zagra i zaśpiewa Arka Noego, a wszystko zakończy Wieczór Uwielbienia – artystyczny i duchowy owoc warsztatów uwielbienia.

Organizatorem „Tygodnia z Ewangelią” jest Kuria bielsko-żywiecka z biskupem Romanem Pindlem, a współorganizatorem miasto Bielsko-Biała z prezydentem Jackiem Krywultem.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: za kilka dni rusza 14. Tydzień z Ewangelią

23 września 2015 | 13:23 | rk Ⓒ Ⓟ

„Pozwól się urat(d)ować” – to hasło 14. Tygodnia z Ewangelią (TzE), który rusza 27 września jednocześnie w rejonach Żywca, Bielska-Białej, Czechowic-Dziedzic i Cieszyna. Do 11 października na terenie diecezji bielsko-żywieckiej organizowane będą modlitwy, akcje ewangelizacyjne, spotkania ze świadkami wiary, konferencje, koncerty i projekcje filmowe. Kilka szkół na Śląsku Cieszyńskim odwiedzi znany ksiądz francuski Pierre-Herve Grosjean, założyciel stowarzyszenia „Aktorzy przyszłości”.

Dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej ks. Sebastian Rucki wyjaśnia, że hasło Tygodnia z Ewangelią wpisuje się w czas nawiedzenia diecezji przez obraz Jezusa Miłosiernego oraz relikwii św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny. „Żeby się uratować, trzeba się najpierw zanurzyć w tym zdroju miłosierdzia – wodzie i krwi – który obmywa, usprawiedliwia i uświęca. A przyjęcie Jezusa do swego serca owocuje radością, radością serca” – dodał.

TzE rozpocznie się od niedzieli ewangelizacyjnej w kilku bielskich parafiach. Homilie ewangelizacyjne połączone ze świadectwami przygotowali członkowie kilku wspólnot działających na terenie Podbeskidzia. W kolejnych dniach wspólnoty te poprowadzą spotkania, wieczory uwielbienia i modlitwy o uzdrowienie. Zaproszą do uczestnictwa w warsztatach, rekolekcjach ewangelizacyjnych, seminariach odnowy wiary, kursach Alfa.

Ewangelizować wśród ludzi różnych stanów i zawodów będą m.in. przedstawiciele Drogi Neokatechumenalnej, Szkoły Ewangelizacji „Cyryl i Metody”, Wspólnoty „Miłość i łaska Chrystusa”, Odnowy w Duchu Świętym, Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze” oraz Ruchu Światło-Życie.

26 września wieczorem w konkatedrze żywieckiej przedstawiciele 56 parafii powiatu żywieckiego otrzymają specjalne zwoje z Pismem Śwętym. W niedzielę posłańcy uroczyście dostarczą do swych wspólnot parafialnych „Słowo Pisma Świętego”, a w następnych dniach ewangelizacja od domu do domu odbywać się będzie w parafii w Korbielowie.

Na Śląsku Cieszyńskim zaplanowano kilka spotkań ze znanym księdzem francuskim Pierrem-Herve Grosjeanem, założycielem stowarzyszenia „Aktorzy przyszłości”, autorem książki „Kochać w prawdzie”.

1 października Beata Markowicz, dyrektor Zespołu Szkół Katolickiego Towarzystwa Kulturalnego, wygłosi w kościele św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej wykład poświęcony temu, jak ratować dzieci przed negatywnym wpływem współczesnego świata.

Odbędzie się też szkolenie dla pedagogów działających w Duszpasterstwie Nauczycieli diecezji bielsko-żywieckiej prowadzone przez Pawła Kurza i Piotra Antonowa, specjalistów w dziedzinie profilaktyki. W ramach programu „Krokodylu zostań w Nilu”, będzie się można dowiedzieć o rodzajach uzależnień, mechanizmach psychologicznych działających w uzależnieniu, dopalaczach, poradnictwie prawnym, i jak sprawnie reagować na dane zjawisko w środowisku szkolnym i poza nim.

Zaplanowano koncerty hip-hop „Besiu & dj Yonas” połączone z profilaktyką na terenie trzech gimnazjów w Bielsku-Białej oraz koncert Finałowy w „Luce Arena” w Bielsku-Białej.

W dniach od 9-11 października w bielskiej „Kubiszówce” Beata Bednarz i Zuzanna Pradela poprowadzą „Warsztaty uwielbienia” zakończone Mszą św. i koncertem uwielbieniowym z udziałem biskupa ordynariusza. Szczegółowe informacje i zapisy: www.warsztatyuwielbienia.pl

Organizatorem „Tygodnia z Ewangelią” jest Kuria bielsko-żywiecka z biskupem Romanem Pindlem, a współorganizatorami m.in. miasto Bielsko-Biała z prezydentem Jackiem Krywultem oraz niektóre lokalne samorządy.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Drukuj Powrót do artykułu

Bielsko-Biała: za kilka dni rusza 13. Tydzień z Ewangelią

19 września 2014 | 11:01 | rk Ⓒ Ⓟ

„W sieci Słowa” – to hasło 13. Tygodnia z Ewangelią, który rusza 27 września w rejonach Żywca, Bielska-Białej i Cieszyna. Do 4 października na terenie diecezji bielsko-żywieckiej organizowane będą modlitwy, akcje ewangelizacyjne, spotkania ze świadkami wiary, koncerty i projekcje filmowe.

Dyrektor wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii bielsko-żywieckiej ks. Sebastian wyjaśnia, że hasło Tygodnia z Ewangelią ma wskazywać na słowo Boże, które w odróżnieniu od słów otaczających nas w codziennym życiu, nie zniewala i rani, lecz daje wolność i życie.

„Chcemy jeszcze bardziej pokazać życiodajną moc słowa Bożego. To słowo może pokazać drogę do szczęścia – często może niełatwego, ale prawdziwego. To słowo ożywia, jest pełne mocy Ducha Świętego” – dodaje i przypomina, że słowo, które „stało się Ciałem i zamieszkało między nami”, prowadzi do Jezusa Chrystusa, jedynego Pana i Zbawiciela.

Inaugurację TzE zaplanowano na Żywiecczyźnie. 27 września w konkatedrze żywieckiej, bp Piotr Greger odprawi Mszę św., podczas której przedstawiciele 56 parafii powiatu żywieckiego parafii otrzymają specjalne zwoje ze słowem Bożym. W niedzielę posłańcy uroczyście dostarczą do swych wspólnot parafialnych „Słowo Pisma Świętego”

W Rycerce Górnej odbywać się będzie ewangelizacja od domu do domu, a w kolejne dni głoszenie będą podstawowe prawdy Ewangelii, a ewangelizatorzy przekonywać będą o ich aktualności. W kościele w Żywcu Zabłociu modlić się będą razem wszystkie działające na terenie Żywiecczyzny wspólnoty ewangelizacyjne, a w Rychwałdzie zaplanowano wieczorne czuwanie modlitewne przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu, a w parafii w Wieprzu odbędzie się Wieczór Chwały.

W parafiach Bielsku-Białej, Pisarzowic i Jaworza ewangelizować będą przedstawiciele poszczególnych wspólnot: Neokatechumenatu, Szkoły Ewangelizacji "Cyryl i Metody", Wspólnoty „Miłość i łaska Chrystusa”, Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”, Wspólnoty „Sam nie znaczy Samotny”, Wspólnoty Przymierza „Miasto na Górze” oraz Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Emaus” i „Nowy Lud”.

Centralnym wydarzeniem w stolicy Podbeskidzia w ramach TzE będzie 1 października Eucharystia w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa pod przewodnictwem bp. Romana Pindla z modlitwą o dary Ducha Świętego. 2 października w kościele Jezusa Chrystusa Odkupiciela Człowieka odbędzie się projekcja filmu „Ziemia Maryi”, a 3 października w bielskim Zespole Szkół Budowlanych zaplanowano koncert "Porażka i Nadzieja" z udziałem zespołu Anti Babylon System i rappera Arkadio.

Z kolei na Śląsku Cieszyńskim o skutecznym działaniu słowa Bożego świadczyć będą ludzie ze Szkoły Nowej Ewangelizacji „Zacheusz”, Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym „Radość”, Wspólnoty „Ogień Boży”, Wspólnota Przymierza Rodzin „Mamre” oraz Wspólnoty Matek w Modlitwie „Miriam” i Wspólnota Mężczyzn w Modlitwie „Nikodem”.

W niedzielę 28 września na Rynku w Cieszynie od 13.00 do 21.00 zaplanowano ekumeniczne świadectwa wiary, konferencje, koncerty uwielbienia, lednickie tańce, zbiórka makulatury na studnię w Sudanie, akcja oddawania krwi, działania w ramach kampanii „Pola Nadziei” oraz turniej koszykówki „Chrześcijanin to nie lamus”. Ewangelizacyjna niedziela w Istebnej upłynie natomiast pod znakiem koncertu „Serce górala. Ewangelizacyjne granie” z udziałem około 200 górali.

W parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela na Mnisztwie w Cieszynie bp Roman Pindel odprawi 30 września Mszę św. Po liturgii obejrzeć można będzie film: „Przez śmiech do lepszego małżeństwa” a po filmie odbędzie się rodzinny bal w remizie strażackiej.

Organizatorem „Tygodnia z Ewangelią” jest Kuria bielsko-żywiecka z biskupem Romanem Pindlem, a współorganizatorami m.in. miasto Bielsko-Biała z prezydentem Jackiem Krywultem oraz samorządy żywiecki i cieszyński

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.