Drukuj Powrót do artykułu

Bp Dec: wola Boża ujawnia się poprzez głos sumienia

22 listopada 2019 | 14:23 | ako | Świdnica Ⓒ Ⓟ

We wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny ordynariusz diecezji świdnickiej przewodniczył wieczornej Mszy św. w kaplicy klasztornej Sióstr Prezentek w Świdnicy, które tego dnia przeżywały swoje święto patronalne. W homilii biskup mówił o sumieniu. – Wszyscy mamy ten duchowy instrument, który nazywamy sumieniem. Czasem określamy to jako głos Boży w nas – podkreślił.

Bp Dec zwrócił uwagę, że pokrewieństwo z Jezusem nabywamy przez pełnienie woli Bożej. Wzorem tego jest Maryja. Podkreślił, że wola Boża ujawnia się poprzez głos sumienia.

Ordynariusz świdnicki mówił również o sumieniu przeduczynkowym i pouczynkowym. – Sumienie przeduczynkowe podpowiada nam co mamy zrobić. Z kolei dzięki sumieniu pouczynkowemu odczuwamy radość gdy wypełnimy wolę Bożą lub wyrzut sumienia, gdy wolę Bożą odrzucimy.

Biskup zachęcał również, by na co dzień – na wzór Maryi – żyć w postawie ofiarowania.

We wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny Siostry Prezentki przeżywały swoje święto patronalne. Po Eucharystii biskup życzył siostrom, by zgromadzenie, którego założycielką była Zofia Czeska, wzrastało w łasce u Boga i u ludzi.

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.