Drukuj Powrót do artykułu

Bp Nitkiewicz poprosił księży i świeckich o współpracę w organizacji ŚDM

13 lutego 2016 | 17:54 | apis Ⓒ Ⓟ

O dalszą współpracę księży i świeckich w przekazywaniu ofiar finansowych i podejmowaniu inicjatyw parafialnych, aby jak najwięcej młodych mogło wziąć udział w diecezjalnej i krakowskiej fazie Światowych Dni Młodzieży – poprosił bp Krzysztof Nitkiewicz 13 lutego podczas spotkania w Sandomierzu. Wyjazd na spotkanie z papieżem Franciszkiem w Krakowie zadeklarowało już prawie 3 tys. osób z diecezji.

W kurii sandomierskiej odbyło się spotkanie Diecezjalnego Komitetu ŚDM, w którym wraz biskupem sandomierskim wzięli udział koordynatorzy: ks. Marek Kumór, Olga Surma i Natalia Bełz oraz księża dziekani i przedstawiciele wolontariuszy z każdego dekanatu.

Ks. Marek Kumór zapoznał obecnych z przebiegiem spotkań z władzami wojewódzkimi i samorządowymi, oraz z przedstawicielami instytucji, które wyraziły gotowość udzielenia pomocy w zorganizowaniu dni młodych w diecezji. Sporo uwagi poświęcił także sprawie rejestracji uczestników i zgłoszeniom gości zagranicznych. Poinformował, że już ponad 2800 młodych osób z diecezji wyraziło chęć wyjazdu na spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie.

Olga Surma i Natalia Bełz przedstawiły stan organizacji tygodnia ŚDM w diecezji oraz zadania stojące przed wolontariuszami. Zachęcały do dalszej popularyzacji tego wydarzenia. Jako formy duchowego przygotowania do ŚDM, wskazywały na udział m.in. w „Ekstremalnych Drogach Krzyżowych” i akcji „Oddaj Krew dla ŚDM”.

Więcej aktualnych informacji można uzyskać każdego dnia na stronie sdmsandomierz.pl/ oraz na Facebooku www.facebook.com/sandomierzSDM/

Drogi Czytelniku,
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Wersja do druku
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.