Bp Sławomir Oder zaprasza na Forum Młodych „Zamysł”
21 października 2025 | 16:30 | ar | Gliwice Ⓒ Ⓟ
Fot.
DDM Gliwice Pełni Życia/FacebookBiskup Sławomir Oder zaprasza młodzież diecezji gliwickiej na Forum Młodych „Zamysł”, które odbędzie się 22 listopada w Centrum Jana Pawła II oraz w katedrze gliwickiej. Spotkanie ma służyć wymianie doświadczeń, formacji i budowaniu wspólnoty młodych osób z parafii, wspólnot i ruchów.
Forum zrodziło się z inicjatywy bp. Odera i duszpasterzy młodzieży oraz z zaangażowania samych młodych. Dotychczasowe edycje skupiły się na tożsamości, jedności i współpracy; tegoroczna odsłona podejmuje temat „Zamysł” i ma dać uczestnikom przestrzeń do refleksji nad pragnieniami i rolą relacji w życiu wiary. Organizatorzy zapowiadają konferencje, prace w małych grupach oraz warsztaty, które poprowadzą duszpasterze i osoby zaangażowane w pracę z młodzieżą.
Program dnia przewiduje możliwość spowiedzi i adoracji w katedrze, nabożeństwo inauguracyjne, spotkania tematyczne w Centrum Jana Pawła II oraz Eucharystię kończącą obrady. Uczestnicy będą mogli wybierać pomiędzy dwoma poziomami formacyjnymi: poziomem otwartym, dostępnym dla wszystkich zainteresowanych, poświęconym relacjom i rozeznawaniu pragnień, oraz poziomem dla liderów i duchownych, gdzie zamiast wykładów odbywać się będą warsztaty praktyczne dotyczące towarzyszenia młodym.
Organizatorzy podkreślają otwarty charakter Forum – udział nie wymaga rejestracji ani wcześniejszych zapisów. W przestrzeni kawiarenki przewidziano krótkie przerwy na rozmowy przy herbacie i ciastku, a dzień zakończy wspólny posiłek integracyjny. Duszpasterze zachęcają młodych do udziału indywidualnego oraz w grupach parafialnych, a także apelują o zgłaszanie chęci służby jako wolontariusze i animatorzy grup dzielenia.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej diecezji gliwickiej oraz w mediach społecznościowych wydarzenia.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

