Codzienna modlitwa za Papieża u Matki Bożej Większej
13 marca 2025 | 12:44 | Dorota Abdelmoula-Viet, Vatican News PL | Watykan Ⓒ Ⓟ

W Bazylice Matki Bożej Większej, gdzie znajduje się ukochany przez Papieża wizerunek Matki Bożej Salus Populi Romani, każdego dnia odprawiane jest nabożeństwo w intencji powrotu Franciszka do zdrowia.
Tę świątynię Papież Franciszek odwiedził ponad 120 razy czasie swojego pontyfikatu, rozpoczynając i kończąc swoje podróże apostolskie, a także modląc się m.in. o zakończenie pandemii i pokój na świecie. „Niech Maryja Salus Populi Romani strzeże Papieża Franciszka w tym delikatnym momencie” – powtarza archiprezbiter-koadiutor bazyliki, kard. Rolandas Makrickas.
Anioł Pański i różaniec w intencji Papieża
Każdego dnia o godz. 11.30 i o 17.15 wierni i turyści, odwiedzający bazylikę, są zaproszeni do wspólnej modlitwy różańcem, a w południe odmawiają modlitwę Anioł Pański w intencji Papieża Franciszka. O jego powrót do zdrowia proszą też każdego wieczora przed wizerunkiem Matki Bożej Salus Populi Romani, patronki Rzymu i jego mieszkańców.
Pontyfikat duszpasterskiej reformy Kościoła – 12 lat od wyboru Franciszka na Stolicę Piotrową
„Widzimy, że ludzie przychodzą, wiedząc, że jest ta specjalna modlitwa za Ojca Świętego. Uczestniczą w niej także liczni pielgrzymi z całego świata z okazji Roku Jubileuszowego. Zwłaszcza kaplica Maryi Salus Populi Romani, jest pełna na każdej Mszy św. i na różańcu” – mówi włoskiej agencji SIR kard. Makrickas, współgospodarz świątyni.
Sanktuarium dla pielgrzymów z całego świata
Hierarcha przypomina, że Papież pragnie, aby Bazylika Matki Bożej Większej była sanktuarium otwartym dla wiernych z całego świata i zapraszającym ich do oddania się pod opiekę Matki Bożej. „Dla mnie jest to ogromna odpowiedzialność, aby zrealizować to życzenie Papieża, czyniąc to sanktuarium miejscem modlitwy i przyjęcia wszystkich pielgrzymów – mówi kard. Makrickas.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.