Bielsko-żywiecka

26 czerwca 2026 | 13:35

Rowerowa pielgrzymka z Kęt dotarła do Medjugorja

Po ośmiu dniach jazdy i pokonaniu ponad 1100 kilometrów grupa jedenaściorga rowerzystów z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu dotarła 25 czerwca do Medjugorja. Pielgrzymi, którym towarzyszył kierowca samochodu technicznego, wyruszyli z Kęt 18 czerwca. Wśród uczestników znaleźli się dwaj kapłani – proboszcz kęckiej parafii ks. Jerzy Musiałek, inicjator wyprawy oraz ks. Kazimierz Walusiak z parafii św. Rocha w Zamarskach.

26 czerwca 2026 | 13:31

Neoprezbiterzy w Kętach modlili się z klaryskami od Wieczystej Adoracji

Sześciu neoprezbiterów diecezji bielsko-żywieckiej modliło się podczas Eucharystii sprawowanej w klasztorze sióstr klarysek w Kętach. Kapłani, którzy prawie miesiąc temu przyjęli święcenia prezbiteratu, przybyli do sanktuarium Wieczystej Adoracji, by wspólnie modlić się z siostrami zakonnymi i wiernymi oraz udzielić prymicyjnego błogosławieństwa.

25 czerwca 2026 | 08:08

Diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła tegoroczne zmiany personalne

Jak co roku, diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła zmiany personalne w parafiach. W 2026 roku objęły one w sumie 72 duchownych, w tym 8 księży przechodzących na emeryturę, 11 nowych proboszczów, 9 administratorów, 35 wikariuszy (wraz z 6 neoprezbiterami), a także kapelanów, rezydentów i duchownych podejmujących nowe zadania duszpasterskie oraz formacyjne. Uroczyste wręczenie dekretów nominacyjnych odbyło w kaplicy kurialnej.

24 czerwca 2026 | 18:30

Cięcina – unikatowy „Kancjonał kancjonałów” obchodzi 200-lecie

Dwieście lat temu, latem 1826 roku, organista z Cięciny Jędrzej Leśniowski ukończył jedno z najbardziej niezwykłych dzieł rękopiśmiennych związanych z religijną kulturą Żywiecczyzny. Monumentalny „Kancjonał kancjonałów”, powstały dla potrzeb parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Cięcinie, do dziś zachwyca rozmiarami i bogactwem treści.

22 czerwca 2026 | 18:22

Ponad 306 tys. zł dla hospicjum – finał 22. edycji „Pól Nadziei”

Ponad 306 tys. zł zebrano podczas 22. edycji programu „Pola Nadziei” na rzecz Hospicjum św. Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Finał dorocznej akcji charytatywnej odbył się 22 czerwca w kościele NMP Królowej Polski, gdzie podczas nabożeństwa ekumenicznego dziękowano wszystkim zaangażowanym w pomoc dla osób terminalnie chorych. Uroczystość zakończyło wręczenie pucharów i podziękowań placówkom edukacyjnym uczestniczącym w programie.

22 czerwca 2026 | 08:45

Spotkanie o św. Andrzeju Boboli, patronie miasta Czechowice-Dziedzice

– Św. Andrzej Bobola wciąż jest zbyt mało znanym świętym – mówił ks. prałat Józef Niżnik podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Znany propagator kultu męczennika ze Strachociny przypomniał związki patrona miasta z Czechowicami-Dziedzicami i przekonywał, że jego przesłanie pozostaje aktualne.

21 czerwca 2026 | 08:39

Pielgrzymi zawierzyli Matce Bożej intencje niesione

Blisko dwustu uczestników 42. Pieszej Pielgrzymki z Porąbki szczęśliwie dotarło 20 czerwca do sanktuarium pasyjno-maryjnego w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową wędrówkę zakończyła Eucharystia w bazylice Matki Bożej Anielskiej, podczas której pątnicy dziękowali za otrzymane łaski i zawierzyli Bogu wszystkie intencje niesione przez około 50 kilometrów beskidzkich szlaków.

19 czerwca 2026 | 18:30

Prawie dwustu pielgrzymów wyruszyło z Porąbki do Kalwarii Zebrzydowskiej

Blisko dwustu pątników rozpoczęło 19 czerwca br. 42. Pieszą Pielgrzymkę z Porąbki do sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Dwudniową, liczącą około 50 kilometrów wędrówkę przez malownicze beskidzkie szlaki zainaugurowała Msza św. w kościele parafialnym w Porąbce. Eucharystii przewodniczył wikariusz generalny diecezji bielsko-żywieckiej ks. Marek Studenski.

18 czerwca 2026 | 20:42

Redemptorystki świętują 10. rocznicę beatyfikacji bł. Marii Celeste Crostarosy

Siostry redemptorystki na całym świecie obchodzą 10. rocznicę beatyfikacji swojej założycielki bł. Marii Celeste Crostarosy. Zgromadzenie, obecne m.in. w Polsce, Burkina Faso, Włoszech, na Słowacji, Ukrainie, w Meksyku, Kanadzie, Irlandii, Japonii i na Filipinach, przypomina o aktualności jej duchowego dziedzictwa oraz o licznych łaskach przypisywanych jej wstawiennictwu.

18 czerwca 2026 | 14:20

Rowerem do Medjugorja z intencjami swoich bliskich

Jedenaścioro rowerzystów wyruszyło 18 czerwca spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu w liczącą ponad 1100 kilometrów pielgrzymkę do Medjugorja. Wśród uczestników są dwaj kapłani – ks. Jerzy Musiałek, proboszcz parafii NSPJ i pomysłodawca przedsięwzięcia, oraz ks. Kazimierz Walusiak z parafii św. Rocha w Zamarskach. Grupę tworzą doświadczeni rowerzyści, którzy mają za sobą wcześniejsze pielgrzymki m.in. do Wilna i Rzymu.

1 2 3 733
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.