Bielsko-żywiecka

01 kwietnia 2026 | 19:06

Świadectwo Patrycji Hurlak o tajemnicy Eucharystii

W kościele św. Marcina w Jawiszowicach koło Oświęcimia odbyły rekolekcje wielkopostne przygotowujące parafię do konsekracji świątyni. Wierni wysłuchali poruszającego świadectwa Patrycji Hurlak, która od lat dzieli się doświadczeniem spotkania z Chrystusem. Przybliżyła ona znaczenie znaków liturgicznych podczas Mszy św.

01 kwietnia 2026 | 07:46

Dyrektor „Anioła Beskidów”: jedną ręką prosimy Boga o chleb, a drugą wyrzucamy go do kosza

– Jedną ręką wyciągamy się do Boga, prosząc o to wszystko, co do życia potrzebne, a drugą wyrzucamy do śmietnika tony żywności – zauważył ks. Piotr Bączek w najnowszej katechezie emitowanej na antenie Radia „Anioł Beskidów”. Rozważanie poświęcone było czwartej prośbie modlitwy „Ojcze nasz” i dramatycznemu problemowi marnowania żywności.

31 marca 2026 | 14:41

Żywiec: „Pasja Beskidzka” – po raz kolejny u stóp Grojca

W amfiteatrze pod Grojcem w Żywiec odbyła się premiera tegorocznej odsłony „Pasji Beskidzkiej” – jednego z największych plenerowych widowisk pasyjnych w regionie. Wydarzenie przyciągnęło licznie zgromadzoną publiczność, a w przedstawieniu wzięło udział około 100 aktorów-amatorów.

30 marca 2026 | 08:46

Cieszyn: modlitwa w 2. rocznicę śmierci bp. Zbigniewa Tadeusza Kusego OFM

W kościele św. Marii Magdaleny w Cieszynie 29 marca br. odbyła się uroczysta Eucharystia w przeddzień 2. rocznicy śmierci bp. Zbigniewa Tadeusza Kusego OFM, franciszkańskiego misjonarza pochodzącego z miasta nad Olzą, który przez 9 lat był biskupem diecezji Kaga-Bandoro w Republice Środkowoafrykańskiej. Liturgii przewodniczył bp Roman Pindel.

29 marca 2026 | 18:43

Bielsko-Biała: 151 nowych animatorów i ceremoniarzy LSO

151 nowych animatorów i ceremoniarzy służby liturgicznej zostało ustanowionych w Niedzielę Palmową, 29 marca br., podczas uroczystej Eucharystii sprawowanej w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Liturgii z obrzędem specjalnego błogosławieństwa przewodniczył bp Roman Pindel.

29 marca 2026 | 08:53

Wprowadzenie relikwii Krzyża Świętego do kościoła w Radziechowach

Ucałowanie relikwii Krzyża nie jest tylko gestem pobożności, ale zobowiązaniem do konkretnej drogi życia – przypomniał bp Roman Pindel w Radziechowach na Żywiecczyźnie. Wskazał, że prawdziwa cześć wobec Krzyża wyraża się nie tylko w modlitwie, lecz przede wszystkim w gotowości do zaparcia się siebie, przyjęcia własnego krzyża i naśladowania Chrystusa. Podczas Mszy św., którą sprawował biskup w radziechowskim kościele św. Marcina dokonano uroczystego wprowadzenia relikwii Krzyża Świętego.

28 marca 2026 | 14:03

Bielsko-Biała: losowanie grup eliminacyjnych XX Mistrzostw Polski Księży w futsalu

W Bielsku-Białej odbyło się uroczyste losowanie grup eliminacyjnych XX Mistrzostw Polski Księży w futsalu. Jubileuszowa edycja turnieju zostanie rozegrana w dniach 17–18 kwietnia, a jej organizatorem jest duszpasterstwo sportowców diecezji bielsko-żywieckiej.

28 marca 2026 | 08:48

Bp Pindel: końcem Drogi Krzyżowej nie jest grób, ale zmartwychwstanie

Kilkaset osób wzięło udział w Terenowej Drodze Krzyżowej w Andrychowie, która – mimo bardzo trudnych warunków atmosferycznych – wyruszyła 27 marca br. z kościoła św. Macieja. Eucharystii na rozpoczęcie przewodniczył bp Roman Pindel, który w homilii podkreślił, że rozważanie Męki Pańskiej powinno zawsze prowadzić do odkrycia prawdy o Zmartwychwstaniu. – Idąc tą drogą, wyrażamy, że jej końcem nie jest grób, ale zmartwychwstanie Jezusa i nasze – zaznaczył.

28 marca 2026 | 08:38

Bp Greger: cierpienie z Jezusem prowadzi do paschalnego zwycięstwa

„Z cierpieniem można przeholować w dwie strony – albo je przeklinać i odrzucać, albo niemal go poszukiwać. Jezus je przyjmuje i pokazuje, że przeżywane w jedności z Nim prowadzi do paschalnego zwycięstwa” – zwrócił uwagę bp Piotr Greger podczas Mszy św. 27 marca br. kończącej Drogę Krzyżową w parafii św. Pawła Apostoła w Bielsku-Białej.

27 marca 2026 | 13:51

Cieszyn: „Duchowa rEwolucja” z Open Doors i wspólnotą „Shalom”

Dwudniowe rekolekcje wielkopostne w ramach inicjatywy „Duchowa rEwolucja” odbyły się w parafii św. Marii Magdaleny w Cieszynie. Wieczorne spotkania pod hasłem „Uczniowie…Misjonarze” miały miejsce zarówno w kościele parafialnym, jak i w salach Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego. Zgromadziły młodzież oraz osoby zaangażowane w życie misyjne Kościoła. Był czas na modlitwę, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź i nieformalne rozmowy przy jedzeniu. Nie zabrakło świadectw młodych misjonarzy.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.