Bielsko-żywiecka

18 marca 2026 | 08:00

Cieszyn: rekolekcje dla mam: „Kochać w pełni”

W kaplicy sióstr boromeuszek w Cieszynie odbyły się wielkopostne rekolekcje dla mam pod hasłem „Kochać w pełni”. Spotkanie zgromadziło liczne grono kobiet, które – mimo codziennych obowiązków rodzinnych – chciały znaleźć czas na modlitwę, refleksję i wspólne przeżycie duchowego przygotowania do Wielkanocy.

16 marca 2026 | 14:13

Bielsko-Biała: papieski medal dla Grażyny Nalepy, działaczki parafialnej i społecznej na Złotych Łanach

W parafii pw. św. Józefa na Złotych Łanach w Bielsku-Białej wręczono papieskie odznaczenie „Pro Ecclesia et Pontifice” Grażynie Nalepie. Dekoracji dokonał ks. Adam Bieniek, kanclerz kurii diecezjalnej. Proboszcz parafii ks. Stanisław Wójcik podkreślił, że życiorys laureatki jest niezwykle bogaty i naznaczony wieloletnią służbą Kościołowi oraz lokalnej wspólnocie.

14 marca 2026 | 15:35

Pogórze – pantomimiczna Droga Krzyżowa mieszkańców DPS w Skoczowie

Nietypową Drogę Krzyżową w formie pantomimy zaprezentowali w kościele parafialnym w Pogórzu mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej prowadzonego przez siostry służebniczki dębickie w Skoczowie. Nabożeństwo przygotowała ewangelizacyjna grupa „Edmundi”, w której – obok podopiecznych domu – wystąpili również pracownicy i wolontariusze placówki.

14 marca 2026 | 12:45

Świecka misjonarka w Kenii o różańcach z Chelopoy

W niewielkiej miejscowości Chelopoy w regionie West Pokot w Kenii powstają różańce, które są nie tylko przedmiotem modlitwy, ale także znakiem nadziei i wsparciem dla lokalnej wspólnoty. O inicjatywie kobiet z tej części Afryki opowiada Izabela Tobiasiewicz, świecka misjonarka kombonianka pochodząca z parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze w diecezji bielsko-żywieckiej.

13 marca 2026 | 14:33

Bielsko-Biała: „Requiem dla mojego przyjaciela” Zbigniewa Preisnera w starobielskim kościele i online

Dziś, w 30. rocznicę śmierci Krzysztofa Kieślowskiego w Bielsku-Białej odbędzie się wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Utwór „Requiem dla mojego Przyjaciela”, muzyczny hołd dla reżysera nagradzanego na całym świecie „Dekalogu” oraz trylogii „Trzy kolory”, zabrzmi o godz. 19.00 w kościele św. Stanisława BM w Starym Bielsku.

13 marca 2026 | 11:48

Kęty: świadectwo s. Joanny podczas spotkania „Duchowej rEwolucji”

W kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach odbyło się kolejne spotkanie ewangelizacyjne w ramach inicjatywy diecezjalnego duszpasterstwa młodych „Duchowa rEwolucja”. Tym razem uczestnicy wysłuchali osobistego świadectwa s. Joanny Ciemięgi ze Zgromadzenia Sióstr Albertynek, która opowiedziała o swojej drodze wiary, rozeznawaniu powołania oraz codzienności życia zakonnego.

13 marca 2026 | 08:24

Rajcza: Droga Krzyżowa w Beskidzie Żywieckim – „Idę za Jezusem”

Około 20 kilometrów górskiej wędrówki, nocna modlitwa i wspólnota ludzi gotowych podjąć wysiłek – tak zapowiada się beskidzka Droga Krzyżowa „Idę za Jezusem”, która 20 marca, wyruszy z Rajczy w Beskidzie Żywieckim. Trasa poprowadzi przez Stary Groń, dalej niebieskim szlakiem na Halę Boraczą, Halę Redykalną, Zapolankę, Gruszkulę i Nickulinę. Na całej drodze wyznaczonych zostanie czternaście stacji Drogi Krzyżowej, odpowiednio oznaczonych i podświetlonych.

12 marca 2026 | 07:34

Jubileuszowe Mistrzostwa Polski Księży w Futsalu

16–18 kwietnia br. diecezja bielsko-żywiecka będzie gospodarzem 20. Mistrzostw Polski Księży w Piłce Nożnej Halowej (Futsalu). W jubileuszowym turnieju weźmie udział 16 drużyn kapłańskich z różnych diecezji w Polsce.

09 marca 2026 | 18:20

Papieskie odznaczenie dla Jadwigi Tomali, organistki w Brennej

Jadwiga Tomala, organistka w parafii św. Jana Chrzciciela w Brennej na Śląsku Cieszyńskim, została uhonorowana papieskim medalem „Pro Ecclesia et Pontifice” – jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych osobom świeckim za szczególne zasługi dla Kościoła. Liturgii przewodniczył kanclerz bielsko-żywieckiej kurii ks. Adam Bieniek, który pod koniec Eucharystii wręczył medal i dyplom w imieniu papieża Leona XIV. W uroczystości uczestniczył również proboszcz ks. Jerzy Pytraczyk oraz parafianie.

07 marca 2026 | 16:09

Oświęcim-Brzezinka: Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości na terenie Auschwitz-Birkenau

Około 3 tys. osób uczestniczyło 7 marca w Drodze Krzyżowej w intencji trzeźwości narodu na terenie byłego niemieckiego obozu koncentracyjnego Auschwitz II-Birkenau. Wierni modlili się, przechodząc obozowymi drogami – wśród ruin krematoriów, obok baraków więźniarskich oraz miejsc, gdzie podczas II wojny światowej ginęły tysiące ludzi. Nabożeństwo było modlitwą za osoby uzależnione oraz ich rodziny.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.