Bielsko-żywiecka

08 stycznia 2019 | 12:36

Bp Greger: z przykazaniami się nie dyskutuje, lecz się je przestrzega

„Pan Bóg dał nam przykazania nie po to, aby nas zniewalać, ale aby nas czynić wolnymi” – przypomniał biskup pomocniczy diecezji żywieckiej Piotr Greger, który w Bielsku-Białej spotkał się na opłatku z członkami Wspólnoty Przymierza Rodzin „Mamre”. Z tej okazji hierarcha przewodniczył Mszy św. w kaplicy klasztoru sióstr serafitek w bielskim Hałcnowie.

06 stycznia 2019 | 16:18

Bp Pindel: tylko człowiek z odnowionym sercem może w pełni się wyzwolić

Do namysłu nad słowami Jana Pawła II, który niemal pół wieku temu wołał do Ducha Świętego, by odnowił oblicze polskiej ziemi, zachęcił bp Roman Pindel, który przewodniczył 6 stycznia Eucharystii inaugurującej Orszak Trzech Króli w Oświęcimiu. Kolorowy, rozśpiewany korowód, z trzema królami na koniach, góralami z Gwiazdą Betlejemską, rodzinami, młodzieżą i dziećmi, ubranymi w korony, śpiewającymi kolędy, przeszedł z Zasola do kościoła św. Maksymiliana w centrum miasta.

06 stycznia 2019 | 16:06

Bp Greger: objawiający się światu Bóg nie komplikuje życia, ale je umacnia

„Objawiający się Bóg będzie dla każdego człowieka zawsze jakimś zaskoczeniem, On zawsze przekracza nasze wyobrażenia o Nim” – podkreślił bp Piotr Greger, który 6 stycznia przewodniczył Eucharystii w kościele pw. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Msza św. zainaugurowała tegoroczny Orszak Trzech Króli w stolicy Podbeskidzia.

05 stycznia 2019 | 06:30

Ponad 2 mln osób odwiedziło Muzeum w Auschwitz-Birkenau w minionym roku

2 miliony 152 tysiące osób z całego świata odwiedziło w 2018 r. tereny byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz i Auschwitz II-Birkenau, nad którymi opiekę sprawuje Muzeum. To o prawie 50 tysięcy więcej niż w rekordowym dotychczas 2017 r.

04 stycznia 2019 | 16:17

Cieszyn: zakończenie prac konserwatorskich przy gotyckich polichromiach

Cztery zespoły średniowiecznych malowideł zobaczyć można w rezultacie zakończonych zabiegów konserwatorsko-restauratorskich w kościele św. Jerzego w Cieszynie. Podczas prac przy odsłoniętych gotyckich polichromiach w prezbiterium i nawie XV-wiecznej świątyni ukazano resztę zachowanych fragmentów dekoracji ściennych. Dekoracje malarskie w dawnym cieszyńskim kościele szpitalnym powstawały etapami od 1. poł. XV do przełomu XV i XVI wieku.

02 stycznia 2019 | 09:55

Radiowi goście przepisują ręcznie Ewangelię św. Jana

Bp Roman Pindel, który własnoręcznie przepisał pierwszy werset z Ewangelii św. Jana, rozpoczął 1 stycznia 2019 r. akcję przepisywania tej nowotestamentowej księgi w siedzibie radia „Anioł Beskidów” w Bielsku-Białej. Od nowego roku każdy gość w siedzibie rozgłośni proszony jest o ręczne przepisanie kolejnych wersetów czwartej Ewangelii.

02 stycznia 2019 | 02:48

Bp Pindel: potrzebujmy błogosławieństwa Boga i przejawów Jego łaskawości w naszym życiu

Do uświadomienia sobie na początku nowego roku, „jak bardzo Bóg nas obdarza swoim błogosławieństwem, codziennie, z różnych okazji” – zachęcił ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej, bp Roman Pindel, w orędziu noworocznym do wiernych. Duchowny przewodniczył 1 stycznia 2019 r. Mszy św. w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Bielsku-Białej Komorowicach. Orędzie i pasterskie błogosławieństwo hierarcha przekazał podczas transmisji radiowej i internetowej.

01 stycznia 2019 | 13:06

Radziechowy: modlitwa za śp. bp. Tadeusza Pieronka w jego rodzinnej wiosce

Mszy św. koncelebrowanej w intencji śp. biskupa Tadeusza Pieronka przewodniczył 31 grudnia w Radziechowach na Żywiecczyźnie bp Roman Pindel. W radziechowskim kościele św. Marcina, w którym zmarły duchowny przyjął pierwsze sakramenty i udzielił w przeszłości prymicyjnego błogosławieństwa, zebrali się na Eucharystii m.in. przedstawiciele rodziny bp. Pieronka, górale w strojach regionalnych, górnicy w mundurach, samorządowcy, reprezentanci miejscowych szkół i instytucji z pocztami sztandarowymi.

31 grudnia 2018 | 16:22

6 stycznia gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego

6 stycznia w Oświęcimskim Centrum Kultury już po raz trzeci odbędzie się gala wręczenia Nagrody św. Maksymiliana Marii Kolbego za zaangażowanie w działalność ewangelizacyjną i apostolską w diecezji bielsko-żywieckiej. Nagrodą jest kopia figurki “Matki Bożej zza drutów” z Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

30 grudnia 2018 | 10:51

20-lecie „Serce dla serca”

Modlitwa z biskupem oraz beskidzkie jasełka integracyjne z udziałem starszych osób, dzieci i młodzieży z diecezji bielsko-żywieckiej były kulminacyjnymi momentami inicjatywy „Bezpieczny, aktywny i zaradny Senior 60 + z Pasją” w ramach edycji rządowego programu ASOS. W ten sposób Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”, działające przy bielskiej parafii Trójcy Przenajświętszej od 20 lat, obchodziło 29 grudnia 2018 r. swój jubileusz.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.