Bielsko-żywiecka

01 września 2025 | 08:47

Beskid Mały – modlitwa wadowickich pielgrzymów na papieskim szczycie

Na Groniu Jana Pawła II w Beskidach 31 sierpnia br. odprawiono Eucharystię dla uczestników Wadowickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Liturgii przewodniczył ks. Tomasz Skotniczy z bazyliki Ofiarowania NMP w Wadowicach. Na papieski szczyt przyszli liczni pielgrzymi i turyści, głównie z okolic Wadowic i Andrychowa oraz różnych zakątków Polski.

31 sierpnia 2025 | 17:56

Kęty: kościół śś. Małgorzaty i Katarzyny ogłoszony sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia

– Najgłębszej odpowiedzi, czym jest pociecha, udzielają słowa Jezusa, w których obiecuje uczniom, że gdy On odejdzie, Ojciec pośle innego Pocieszyciela – Ducha Prawdy – powiedział bp Roman Pindel 31 sierpnia 2025 r. w Kętach, gdzie kościół śś. Małgorzaty i Katarzyny został ogłoszony sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia.

31 sierpnia 2025 | 09:34

Bielsko-Biała – warsztaty kulinarno-społeczne w Jubileuszowym Centrum Caritas

W Jubileuszowym Centrum Caritas w Bielsku-Białej odbyły się warsztaty dla beneficjentów programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową. Spotkanie łączyło zajęcia kulinarne z nauką praktycznych umiejętności społecznych i prozdrowotnych.

30 sierpnia 2025 | 19:36

Pierwsze w historii Jasnej Góry wotum z internetu

Szczególnym i historycznym momentem tegorocznej 414. Pieszej Pielgrzymki Żywieckiej na Jasną Górę był akt zawierzenia Maryi, Królowej Polski, podczas którego złożono wyjątkowe wotum – srebrny przycisk YouTube’a, przyznany za przekroczenie 100 tys. subskrybentów cyklu „Szklanka Dobrej Rozmowy” prowadzonego przez ks. Marka Studenskiego. To pierwsze tego typu wotum na Jasnej Górze, będące znakiem, że Ewangelię można skutecznie głosić również w przestrzeni internetu.

29 sierpnia 2025 | 16:07

414. Piesza Pielgrzymka Żywiecka dotarła na Jasną Górę

414. Piesza Pielgrzymka Żywiecka przybyła na Jasną Górę w ludowych strojach. Dołączyła do nich tradycyjnie grupa z Myszkowa z podopiecznymi stowarzyszenia Dzieci Serc. W drodze towarzyszyło im hasło: „Uświęcone NIEdziałanie” nawiązując do II przykazania: „Pamiętaj, abyś dzień święty święcił”.

28 sierpnia 2025 | 16:59

Bielsko-Biała: cykl spotkań „Jezus Chrystus, mój Zbawiciel” w bazylice hałcnowskiej (zapowiedź)

W bazylice Nawiedzenia NMP w bielskim Hałcnowie we wrześniu rozpocznie się cykl spotkań, katechez i świadectw pod wspólnym tytułem „Jezus Chrystus, mój Zbawiciel”. Wydarzenia odbywać się będą w wybrane soboty miesiąca.

28 sierpnia 2025 | 16:58

Czechowice-Dziedzice: nowa jadłodzielnia dzięki współpracy z Caritas

Na osiedlu Renardowice w Czechowicach-Dziedzicach uruchomiono kolejną w okolicy jadłodzielnię – miejsce, w którym mieszkańcy mogą dzielić się żywnością z potrzebującymi. Punkt powstał dzięki współpracy Zarządu Osiedla Renardowice z Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej, która przekazała lodówkę do przechowywania produktów.

20 sierpnia 2025 | 13:22

25. rocznica koronacji figury Matki Bożej Koziańskiej

W niedzielę, 24 sierpnia br., parafia śś. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza w Kozach przeżywać będzie uroczystości z okazji 25. rocznicy koronacji maryjnej figury Matki Bożej Koziańskiej, zwanej przez wiernych „Panienką”. To właśnie do tej wspólnoty parafialnej w latach 50. XX wieku często przyjeżdżał młody ks. Karol Wojtyła, odwiedzając swego znajomego wikarego, ks. Franciszka Macharskiego. Stąd razem ze studentami i przyjaciółmi wyruszał na górskie wędrówki po Beskidach. Późniejszy papież Jan Paweł II wielokrotnie wracał do Kóz, by modlić się przed czczoną figurą Maryi.

19 sierpnia 2025 | 14:40

Trójstyk – w sobotę modlitwa trzech narodów o pokój

Wierni trzech sąsiadujących ze sobą diecezji – opawsko-ostrawskiej w Czechach, żylińskiej na Słowacji i bielsko-żywieckiej w Polsce – po raz 15. spotkają się 23 sierpnia br. na modlitwie na Trójstyku w Beskidzie Śląskim. Malowniczy przysiółek Jaworzynki to miejsce, gdzie łączą się granice trzech państw. Zebrani w tym miejscu pielgrzymi modlić się będą o pokój na świecie.

17 sierpnia 2025 | 18:36

Beskid Mały: na Groniu JP2 o ogniu Ducha Świętego i walce o prawdę

„Pan Jezus przyszedł, aby rzucić ogień – nie ogień, który niszczy, ale ogień Ducha Świętego” – podkreślił proboszcz konkatedralnej parafii w Żywcu ks. Grzegorz Gruszecki, który 17 sierpnia sprawował Mszę św. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. Kapłan w kazaniu wyjaśnił, że Ewangelia zachęca do podjęcia trudu, by zdobywać nie tylko górskie szczyty, lecz przede wszystkim zwyciężać w codziennej walce o prawdę i wiarę.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.