Bielsko-żywiecka

10 marca 2018 | 16:44

„24 godziny dla Pana” w Bielsku-Białej

„Przekujmy tę modlitwę w konkretne czyny miłosierdzia” – zaapelował misjonarz miłosierdzia ks. Przemysław Sawa podczas Mszy św. w ramach czuwania „24 godziny dla Pana” w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Wspólnie ze Szkołą Ewangelizacji „Cyryl i Metody” wierni adorowali Najświętszy Sakrament w jedności z papieżem Franciszkiem i Kościołem powszechnym.

10 marca 2018 | 10:12

Jutro w Brennej XX Zimowe Igrzyska Abstynentów

W Brennej na Śląsku Cieszyńskim odbędą się 11 marca XX Zimowe Igrzyska Abstynentów. Uczestnicy, wśród których są całe rodziny trzeźwiejących alkoholików i sympatycy ruchu, spróbują swych sił w zimowych konkurencjach na stoku narciarskim „Pod Starym Groniem”. Zawody od 20 lat skutecznie ewangelizują poprzez świadectwo życia w trzeźwości.

10 marca 2018 | 09:37

Ruszył cykl rekolekcji „Krzyż Nadziei, wbrew nadziei”

Od trzydniowych rekolekcji w oświęcimskiej jadłodajni sióstr serafitek rozpoczęły się spotkania pod hasłem „Krzyż Nadziei, wbrew nadziei”. Cykl wielkopostnych ewangelizacji dla ludzi ubogich, poszukujących, wątpiących i zagubionych zaplanowano także w Andrychowie i Bielsku-Białej.

09 marca 2018 | 13:02

Bielsko-Biała: rusza „Duchowa rEwolucja” młodych

„To umocnienie dla młodych ludzi nie tylko na drodze wielkopostnej przemiany, ale przede wszystkim na drodze ich życia” – podkreślił ks. Piotr Hoffmann, diecezjalny duszpasterz młodzieży, prezentując w kurii biskupiej założenia cyklu spotkań dla młodzieży pod wspólnym tytułem „Duchowa rEwolucja”. Przedsięwzięcie, które odbywać się będzie w kilku miastach diecezji bielsko-żywieckiej, ma zachęcać do postawienia sobie fundamentalnych pytań nt. własnego życia, relacji do najbliższych i Boga.

09 marca 2018 | 13:00

Bielsko-Biała: przygotowania do VI pieszej pielgrzymki do Łagiewnik

Do 8 kwietnia potrwają zapisy na pieszą VI pielgrzymkę diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Bożego Miłosierdzia oraz sanktuarium św. Jana Pawła II w krakowskich Łagiewnikach. Pątnicy przejdą stukilometrowym szlakiem podczas długiego weekendu na przełomie kwietnia i maja. Tegoroczna pielgrzymka odbędzie się pod hasłem „Przypatrzcie się bracia powołaniu waszemu”(1Kor 1.26).

09 marca 2018 | 07:30

Bielsko-Biała: około 500 wolontariuszy weźmie udział w akcji Caritas „Tak, pomagam”

W 48 supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych na Podbeskidziu będzie można spotkać 9 i 10 marca wolontariuszy Caritas, zbierających produkty żywnościowe w ramach akcji pod hasłem „Tak, pomagam!”
Około pół tysiąca młodych ludzi ze Szkolnych Kół Caritas i Parafialnych Zespołów Charytatywnych zbierać będzie artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, z których najuboższe rodziny i placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki.

08 marca 2018 | 20:10

Bp R. Pindel: jak dobrze wypełnić czas Wielkiego Postu

Składanie życzeń na Wielki Post ma duży sens, bo dla człowieka wierzącego jest to czas, który powinien być dobrze wypełniony – podkreślił bp Roman Pindel 8 marca na konferencji prasowej w siedzibie kurii biskupiej w Bielsku-Białej.

07 marca 2018 | 11:06

Bielsko-Biała: inicjatorzy „Różańca Rodziców za Dzieci” w bazylice hałcnowskiej

Moderatorzy katolickiego ruchu świeckich „Różaniec Rodziców za Dzieci” Ewa i Ireneusz Rogalowie, zapewnili w Bielsku-Białej o ogromnej mocy modlitwy i podkreślili podczas spotkania w hałcnowskiej bazylice, że modlitwa różańcowa rozwiązuje wszystkie, nawet najbardziej skomplikowane sytuacje. Dzień skupienia róż różańcowych rodziców za dzieci w sanktuarium Matki Bożej Bolesnej był okazją do uczestnictwa w liturgii oraz wysłuchania szczególnego świadectwa.

07 marca 2018 | 10:25

Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka

Do rodziców potrzebujących pomocy duchowej w trudnym i bolesnym doświadczeniu straty dziecka adresowane są rekolekcje „Trudne rozstanie”, które odbędą się w dniach 6-8 kwietnia w Domu Rekolekcyjnym Ruchu Światło-Życie „Emaus” w Koniakowie w Beskidzie Śląskim. Spotkanie ma być szczególnym czasem na zmierzenie się z żalem i zastanowienie się, co zrobić, by chcieć podjąć swoje życie dalej.

07 marca 2018 | 10:23

Bielsko-Biała: w krypcie katedralnej o cyborium, monstrancji, kustodii i bursie

Co to jest cyborium, jakie są zasady udzielania Komunii św. pod Obiema Postaciami i ile razy można przystąpić do Komunii św. tego samego dnia – na te i wiele innych pytań odpowiadał bp Piotr Greger 6 marca podczas kolejnego spotkania w ramach prowadzonych od roku comiesięcznych „Rozmów poświęconych” w bielskiej katedrze. Po raz pierwszy cykliczne wydarzenie odbyło się w katedralnej krypcie. Jego tematem były niektóre naczynia liturgiczne, jak puszka na komunikanty, monstrancja, ampułki czy bursa, używana przez kapłana podczas odwiedzin w domu chorego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.