Bielsko-żywiecka

10 sierpnia 2025 | 14:04

Na Klimczoku o nadziei w postawie Maryi

Na beskidzkim Klimczoku odbyło się 9 sierpnia kolejne spotkanie modlitewne w ramach inicjatywy „Ewangelizacja w Beskidach”. Eucharystii przewodniczył kustosz rychwałdzkiego sanktuarium o. Przemysław Janik OFMConv. Homilię wygłosił o. Bogdan Kocańda OFMConv, który skupił swoje rozważania na chrześcijańskiej nadziei, ukazując ją w świetle życia i postawy Maryi. Spotkanie przygotowała wspólnota Krucjaty Wyzwolenia Człowieka z Rychwałdu.

10 sierpnia 2025 | 00:01

Bp Pindel o św. Benedykcie od Krzyża: nigdy nie zabrakło w niej oliwy

Postawę św. Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) porównał bp Roman Pindel do mądrej i roztropnej Panny z ewangelicznej przypowieści, zawsze gotowej na spotkanie z Panem, Oblubieńcem. Biskup bielsko-żywiecki 9 sierpnia przewodniczył uroczystej Mszy św. w oświęcimskim Karmelu z okazji 83. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża i jej liturgicznego wspomnienia.

08 sierpnia 2025 | 13:33

W sobotę obchody 83. rocznicy śmierci Edyty Stein

Modlitwy na terenie byłego niemieckiego obozu KL Auschwitz-Birkenau, otwarcie wystawy, czuwanie oraz Msza święta pod przewodnictwem bp. Romana Pindla złożą się 9 sierpnia 2025 r. na oświęcimskie obchody 83. rocznicy śmierci św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy.

08 sierpnia 2025 | 09:14

Katolickie szkoły z diecezji bielsko-żywieckiej wśród najlepszych podstawówek na Śląsku

Katolickie szkoły podstawowe z Czechowic-Dziedzic i Cieszyna znalazły się wśród najlepszych szkół podstawowych w województwie śląskim – wynika z najnowszego rankingu opartego na wynikach egzaminu ósmoklasisty 2025. Zestawienie przygotowano na podstawie danych Centralnej i Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Katowicach. Obie placówki prowadzone są przez cieszyńskie Stowarzyszenie „Dziedzictwo Świętego Jana Sarkandra”, które od lat rozwija edukację katolicką na wysokim poziomie na terenie diecezji.

07 sierpnia 2025 | 17:19

Uroczystości ku czci św. Maksymiliana Kolbego w rocznicę jego męczeńskiej śmierci

Uroczystości upamiętniające 84. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego odbędą się w czwartek 14 sierpnia w Oświęcimiu. Główna Msza święta zostanie odprawiona przy bloku 11 byłego niemieckiego obozu Auschwitz o godz. 10.30. W wydarzeniu wezmą udział pielgrzymi z diecezji bielsko-żywieckiej oraz franciszkanie z Harmęż.

06 sierpnia 2025 | 17:43

Bielsko-żywieccy pielgrzymi w drodze na Jasną Górę

Z pięciu miejsc diecezji bielsko-żywieckiej wyrusza dziś i jutro 34. Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. W sumie 1725 pątników – pieszych i rowerowych – pielgrzymuje „z nadzieją i po nadzieję”, w Roku Jubileuszowym, który upamiętnia 2025 lat od narodzin Jezusa Chrystusa. 6 sierpnia pątnicy wyruszyli z Bielska-Białej, Cieszyna i Andrychowa. 7 sierpnia wyjdą dwie kolejne grupy – z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia.

06 sierpnia 2025 | 11:52

Zofia Kusy – świecka misjonarka z Cieszyna – otrzymała Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski

Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w działalności na rzecz niesienia pomocy humanitarnej oraz za rozwijanie polskiego systemu wsparcia dla osób potrzebujących otrzymała świecka misjonarka pracująca od wielu lat w Brazylii – Zofia Kusy. Pochodząca z Cieszyna katechetka, która przez wiele lat pracowała wśród ubogich dzieci w slumsach archidiecezji São Salvador da Bahia w Brazylii, odebrała odznaczenie, które – w imieniu Prezydenta RP – wręczono jej podczas uroczystości w lipcu br. w Pałacu Prezydenckim.

05 sierpnia 2025 | 13:39

Uroczystości 84. rocznicy śmierci św. Maksymiliana Kolbego

W czwartek, 14 sierpnia 2025 roku, w Oświęcimiu odbędą się uroczystości ku czci św. Maksymiliana Marii Kolbego – głównego patrona diecezji bielsko-żywieckiej. Tegorocznym obchodom przewodniczyć będzie bp Kazimierz Górny, biskup senior diecezji rzeszowskiej. Homilię wygłosi biskup Roman Pindel.

04 sierpnia 2025 | 13:14

Szczyrk: Ekumeniczne nabożeństwo ze Słowem Bożym i… piłkami do siatkówki

„Słowo Boże i piłki do siatkówki” – pod takim hasłem odbędzie się 14 września br. o godz. 11.00 ekumeniczne nabożeństwo w parafii ewangelickiej w Szczyrku-Salmopolu. Inicjatorem wydarzenia jest miejscowy kierujący miejscową parafią filialną ks. Jan Byrt, znany z oryginalnych form duszpasterstwa łączących Ewangelię ze sportem i troską o relacje międzyludzkie.

04 sierpnia 2025 | 12:03

„Zakotwiczeni w nadziei” – kolejne spotkanie z cyklu „Ewangelizacja w Beskidach”

Setki osób zgromadziły się na Groniu Jana Pawła II, by uczestniczyć w kolejnym spotkaniu „Ewangelizacji w Beskidach” – inicjatywie, która już od trzynastu lat łączy modlitwę, wędrówkę po górskich szczytach i głoszenie Dobrej Nowiny. Hasłem kolejnego spotkania u podnóża Leskowca był słowa: „Zakotwiczeni w nadziei”.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.