Bielsko-żywiecka

29 kwietnia 2017 | 09:55

Bp Pindel: Maryja poucza słowem, które usłyszała kiedyś od Jezusa

W sanktuarium maryjnym w Bielsku-Białej Hałcnowie rozpoczęły się wieczorne czuwania modlitewne ku czci Matki Bożej Bolesnej. W pierwszym z tegorocznego cyklu spotkań uczestniczyli 28 kwietnia wierni z różnych zakątków diecezji bielsko-żywieckiej na czele z biskupem ordynariuszem bp. Romanem Pindlem. Pielgrzymi prosili o Boże błogosławieństwo dla całej diecezji – biskupów, kapłanów, osób konsekrowanych i wiernych świeckich.

29 kwietnia 2017 | 08:39

Bielsko-Biała – Łagiewniki: Biegowa Pielgrzymka Miłosierdzia

W nocy z 2 na 3 maja kilkunastoosobowa grupa biegaczy z „Ultra Beskid Sport” i „Rozbiegamy To Miasto” pobiegnie w sztafecie z Bielska-Białej Hałcnowa do Krakowa-Łagiewnik. Pokonają tę samą trasę, którą trzy dni wcześniej przejdą uczestnicy bielsko-żywieckiej pieszej pielgrzymki do łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

29 kwietnia 2017 | 08:37

Z Jawiszowic na Jasną Górę w 27,5 godziny – pielgrzymka dla zapracowanych

122 km w 36 godzin zamierzają pokonać uczestnicy pielgrzymki „JG24 – Jasna Góra bez kompromisów”, której współorganizatorem jest parafia pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze koło Oświęcimia. Trasę podzieloną na 15 etapów, z których najdłuższy ma 12,5 km, najkrótszy 3,8 km, uczestnicy zamierzają pokonać w 27,5 godziny, idąc ze średnią prędkością ok. 5 km/h. Po każdym etapie planowana jest półgodzinna przerwa na regenerację, posiłek i zaopatrzenie medyczne.

28 kwietnia 2017 | 17:50

Zakończył się ekumeniczny festiwal muzyki sakralnej

Tradycyjnie koncertem muzyki gospel zakończył się tegoroczny XVII Festiwal Muzyki Sakralnej „Sacrum in Musica”. Na czterodniowe święto muzyczne złożyły się cztery koncerty w trzech kościołach – dwóch katolickich i jednej ewangelickiej – oraz w Domu Muzyki.

28 kwietnia 2017 | 00:09

Bielsko-Biała: mieszkanka diecezji gliwickiej najlepsza w śląskim konkursie biblijnym dla gimnazjów

Maria Kozak z diecezji gliwickiej okazała się najlepszą znawczynią Listów do Koryntian w XVI Wojewódzkim Konkursie Biblijnym dla gimnazjów. Finał konkursu, do którego zakwalifikowało się sześćdziesięciu jeden uczniów z pięciu diecezji leżących na terenie województwa śląskiego, odbył się 27 kwietnia w gmachu kurii biskupiej w Bielsku-Białej. Konkurs przebiegał pod hasłem „Nam zaś objawił to Bóg przez Ducha” (1 Kor 2, 10) i dotyczył znajomości Pierwszego i Drugiego Listu do Koryntian.

27 kwietnia 2017 | 11:32

Obchody 25-lecia sakry biskupiej bp. Tadeusza Rakoczego

Gratuluję bratu biskupowi tego pięknego wydarzenia jak i całej jego pięknej posługi rozpoczętej ku zbudowaniu Ciała Chrystusowego, a podjętej jeszcze w Rzymie, w służbie Janowi Pawłowi II” – napisał papież Franciszek w pozdrowieniu z okazji srebrnego jubileuszu sakry bp. Tadeusza Rakoczego. 26 kwietnia, w 25. rocznicę święceń biskupich, w kościele NSPJ w Bielsku-Białej dziękczynnej Mszy św. przewodniczył jubilat. Przy ołtarzu Eucharystię koncelebrowali kardynał, arcybiskupi i biskupi. W świątyni modlili się także biskupi luterańscy.

26 kwietnia 2017 | 12:34

Bielsko-Biała: wystawa inspirowana postacią św. Brata Alberta

Wystawę poświęconą św. Bratu Albertowi otwarto 25 kwietnia w Galerii Środowisk Twórczych w Bielsku-Białej. Na ekspozycję składa się około 60 prac w różnych stylach, konwencjach i technikach graficznych. W wernisażu wystawy udział wziął m.in. zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego bp Adrian Korczago, który obok bp. Romana Pindla jest patronem trwającego Festiwalu Muzyki Sakralnej „Sacrum in Musica”.

25 kwietnia 2017 | 22:08

Bielsko-Biała: finał XX Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”

Finał XX Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbyły się 24 i 25 kwietnia w gmachu bielskiej kurii. Wśród młodych osób, które dotarły do najtrudniejszego etapu zmagań, znalazło się kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu Śląska, Małopolski oraz innych zakątków Polski. Finałowe testy na temat Ewangelii św. Jana pisali katolicy, luteranie, baptyści i zielonoświątkowcy.

25 kwietnia 2017 | 13:11

Kęty: nowenna przed 100. rocznicą śmierci sł. Bożej Matki Marii Łempickiej

Siostry klaryski od Wieczystej Adoracji w Kętach na Podbeskidziu rozpoczęły 24 kwietnia nowennę przygotowującą do 100. rocznicy narodzin dla nieba służebnicy Bożej Matki Marii Łempickiej. Przygotowanie obejmie dziewięć kolejnych miesięcy, podczas których zakonnice klauzurowe rozważać będą życie i dziedzictwo duchowe fundatorki kęckiego klasztoru i kościoła pw. Trójcy Świętej.

25 kwietnia 2017 | 09:02

Bielsko-Biała: ruszył ekumeniczny Festiwal „Sacrum in Musica”

Wykonanie oratorium „Requiem Katyńskie”, upamiętniającego ludobójstwo dokonane na Polakach – rozpoczęło 24 kwietnia XVIII edycję Festiwalu „Sacrum in Musica” w Bielsku-Białej. Imprezę oficjalnie zainaugurował w kościele na os. Karpackim biskup diecezji bielsko-żywieckiej Roman Pindel.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.