Bielsko-żywiecka

26 czerwca 2025 | 11:35

Diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła tegoroczne zmiany personalne

Jak co roku, diecezja bielsko-żywiecka ogłosiła zmiany personalne w parafiach. W 2025 roku objęły one w sumie 39 duchownych, w tym 5 księży przechodzących na emeryturę, 2 nowych proboszczów, 6 administratorów, 13 wikariuszy, 2 neoprezbiterów, 7 diakonów i 4 rezydentów. Uroczyste wręczenie dekretów nominacyjnych odbyło się w kaplicy kurialnej.

25 czerwca 2025 | 19:32

Bielsko-Biała – siostry redemptorystki wybrały władze na nową kadencję

W bielskim klasztorze sióstr redemptorystek – jedynym na polskiej ziemi klasztorze kontemplacyjnego Zakonu Najświętszego Odkupiciela (OSsR) odbyły się wybory władz zakonnych. Poprzedziła je liturgia pod przewodnictwem bp. Romana Pindla.

24 czerwca 2025 | 08:38

Marta Przybyła w Bielsku-Białej: Bóg tęskni za naszą szczerością

Bazylika w bielskim Hałcnowie gościła Martę Przybyłę, znaną mówczynię i autorkę książek „I dam wam serce nowe” oraz „Panie, ratuj!”, która podzieliła się swoim świadectwem nawrócenia. Kobieta, która przez lata określała się jako ateistka, wrogo nastawiona do wiary i religii, a nawet interesująca się satanizmem i okultyzmem, doświadczyła przemiany, która – jak podkreśla – „całkowicie zmieniła jej życie”.

23 czerwca 2025 | 16:01

Bielsko-Biała: zebrano prawie 305 tys. zł podczas „Pól Nadziei”

Prawie 305 tys. zł zgromadziło w tym roku 59 szkół z Bielska-Białej, Porąbki, Czechowic-Dziedzic oraz ze Skoczowa i Żywca, które w ramach 21. edycji programu „Pola Nadziei” zbierały na rzecz bielskiego hospicjum stacjonarnego im. Jana Pawła II. Kolejną odsłonę wielkiej akcji charytatywnej zwieńczyło 23 czerwca nabożeństwo ekumeniczne w bielskim kościele NMP Królowej Polski pod przewodnictwem bp. Piotr Gregera

23 czerwca 2025 | 06:58

Jubileusz 100-lecia parafii św. Andrzeja Apostoła

„Droga mojego życia prowadzi mnie do jednego miejsca – do chrzcielnicy” – przypomniał bp Roman Pindel podczas jubileuszu 100-lecia parafii św. Andrzeja Apostoła w Gilowicach. Hierarcha podkreślił duchowe znaczenie chrztu i miejsca, w którym wierzący zostaje włączony do wspólnoty Kościoła.

22 czerwca 2025 | 13:03

Zakończenie drugiego sezonu Diecezjalnej Szkoły Biblijnej

Uroczyste zakończenie drugiego sezonu spotkań Diecezjalnej Szkoły Biblijnej odbyło się 21 czerwca br. w Kurii Diecezjalnej w Bielsku-Białej. Przez cały rok formacyjny uczestnicy wspólnie zgłębiali treść pierwszych ośmiu rozdziałów Dziejów Apostolskich, które opisują początki Kościoła i pierwsze kroki wspólnoty uczniów Jezusa w świecie. Spotkania prowadzone były przez znamienitych prelegentów zapraszanych przez opiekuna Szkoły – ks. dr. Adriana Mętla.

22 czerwca 2025 | 05:00

Obraz Pani Andrychowskiej ukoronowany papieskimi koronami

– Jesteśmy uczestnikami ważnej uroczystości, w czasie której ukoronowany zostanie obraz Matki Bożej Różańcowej, zwanej też Panią Andrychowską – powiedział bp Roman Pindel podczas historycznej koronacji wizerunku Maryi w Andrychowie. Uroczystość, która odbyła się 21 czerwca, zgromadziła na placu Mickiewicza tysiące wiernych, duchowieństwo oraz przedstawicieli lokalnych wspólnot i władz.

19 czerwca 2025 | 19:42

Bp Pindel: Ta procesja to nasze publiczne wyznanie wiary i pełne dumy ukazanie światu Zbawiciela

O tym, że Eucharystia to rzeczywista obecność Jezusa Chrystusa, Jego ofiara i błogosławieństwo dla wierzących, przypomniał bp Roman Pindel w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Biskup przewodniczył 19 czerwca br. Mszy św. w bielskiej katedrze. Po liturgii procesja przeszła ulicami miasta do bialskiego kościoła Opatrzności Bożej. „Ta procesja to nasze publiczne wyznanie wiary i pełne dumy ukazanie światu naszego Zbawiciela” – powiedział bp Pindel.

19 czerwca 2025 | 16:12

Bp Greger w Żywcu: Dzisiejsze święto Eucharystii jest odpowiedzią Boga na najgłębsze pragnienia człowieka

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Żywcu zgromadziła 19 czerwca 2025 r. licznych wiernych, którzy uczestniczyli w Mszy św. w konkatedrze Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, a następnie przeszli w barwnej procesji eucharystycznej do kościoła św. Floriana w Żywcu-Zabłociu. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który wygłosił homilię, podkreślając głębokie znaczenie Eucharystii jako odpowiedzi Boga na duchowy głód człowieka.

18 czerwca 2025 | 18:32

Powstaje Wspólnota Rodzin Oświęcimskich

Przy tworzącym się w podoświęcimskich Harmężach sanktuarium Zwycięskiej Miłości powstanie Wspólnota Rodzin Oświęcimskich. Inicjatywa ta – tłumaczy o. Kazimierz Malinowski OFMConv kierujący Centrum św. Maksymiliana – ma na celu zrzeszanie potomków Polaków, którzy zginęli w niemieckim obozie śmierci oraz budowanie przestrzeni modlitwy, pamięci i świadectwa.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.