Bielsko-żywiecka

16 października 2016 | 17:03

Bp senior Rakoczy: całe życie Jana Pawła II upływało pod znakiem miłości

„Całe życie Jana Pawła II upływało pod znakiem miłości, ofiarnego dawania siebie – bez zastrzeżeń, bez miary” – powiedział biskup senior Tadeusz Rakoczy, który przewodniczył 16 października Eucharystii w bielskiej katedrze, inaugurującej XXXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej. Hasłem wydarzenia są sparafrazowane słowa papieża Polaka z homilii wygłoszonej 2 czerwca 1979 w Warszawie: „Dziejów Polski nie można zrozumieć bez Chrystusa”.

16 października 2016 | 10:42

Bielsko-Biała: Rusza XXXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej

Koncerty, prelekcje, wykłady i Msze złożą się m.in. na zaplanowany między 16 a 22 października XXXI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej (TKCh) w Bielsku-Białej. Imprezę przygotowali członkowie bielskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, który obchodzi w tym roku 35-lecie swego istnienia.

16 października 2016 | 10:07

Diecezja bielsko-żywiecka: 13 nominowanych do nagrody Caritas „Dzban Św. Jana Kantego”

Caritas diecezji bielsko-żywieckiej drugi raz w swojej historii, wręczy nagrody „Dzban Św. Jana Kantego”. W tym roku nominowano 13 osób i instytucji. Celem uroczystości jest promowanie osób i instytucji związanych z działalnością charytatywną na rzecz chorych, głodnych, wykluczonych i przybyszów. Wyróżnienia zostaną przyznane 21 października, podczas uroczystej gali w Kętach.

15 października 2016 | 10:38

Luteranie i reformowani na połączonej sesji Synodów

Wydarzenia o charakterze ogólnopolskim, diecezjalnym i parafialnym złożą się na program jubileuszu 500 lat Reformacji w Polsce. W Cieszynie, gdzie 14 października rozpoczęła się połączona sesja Synodów – Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP oraz Kościoła ewangelicko-reformowanego w RP – ogłoszono oficjalny kalendarz jubileuszowych obchodów.

14 października 2016 | 20:32

Bp Samiec z Kościoła luterańskiego: modlitwa w Lund z udziałem papieża to konsekwencja dialogu ekumenicznego

Zaplanowane na 31 października spotkanie w szwedzkim Lund i wspólne nabożeństwie papieża Franciszka i przewodniczącego Światowej Federacji Luterańskiej to wynik dialogu ekumenicznego, który się toczy od dziesięcioleci – zauważył bp Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła ewangelicko-augsburskiego w Polsce. Duchowny z Polski osobiście weźmie udział w tym bezprecedensowym wydarzeniu, podczas którego po raz pierwszy w dziejach katolicy i luteranie, razem uczczą rocznicę Reformacji na szczeblu światowym.

14 października 2016 | 19:36

Szczyrk: niemieccy ewangelicy uczcili 500 lat Reformacji

Ewangelicy z Niemiec, którzy na motorach odwiedzili luterańską parafię w Szczyrku Salmopolu, zrealizowali dwa projekty z okazji jubileuszu 500 lat Reformacji. Dzięki nim powstał plac zabaw w powstającym Ogrodzie Reformacji.

14 października 2016 | 16:39

Cieszyn: odbędą się obrady Kościołów Ewangelicko-Augsburskiego i Ewangelicko-Reformowanego RP

W Cieszynie odbędą się obrady Synodów Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP i Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Spotkanie poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział: Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. Jerzy Samiec, Prezes Synodu Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP – ks. dr Grzegorz Giemza, Biskup Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP, ks. Marek Izdebski, Prezes Synodu Ewangelicko-Reformowanego w RP – dr Ewa Jóźwiak.

14 października 2016 | 10:38

Cieszyn: luteranie i reformowani na połączonej sesji Synodów

Wspólne przesłanie Synodów dwóch Kościołów protestanckich w Polsce nt. jubileuszu 500 lat Reformacji będzie jednym z owoców rozpoczynającej się dziś (14 października) po południu w Cieszynie połączonej sesji Synodów – 10. nadzwyczajnej sesji XIII Synodu Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP oraz 2. sesji XXIV Synodu Kościoła ewangelicko-reformowanego w RP.

13 października 2016 | 21:04

Bielsko-Biała: ruszył 21. Festiwal Kompozytorów Polskich im. Henryka Mikołaja Góreckiego

Słowa inskrypcji wyrytej na ścianie katowni gestapo w Zakopanem –„O Mamo, nie płacz, nie; Niebios Przeczysta Królowo, Ty zawsze wspieraj mnie” i modlitewne wezwanie „Zdrowaś Mario” – rozbrzmiały w Bielsku-Białej podczas wykonania słynnej III „Symfonia Pieśni Żałosnych” Henryka Mikołaja Góreckiego. Utwór zainaugurował 13 października 21. edycję Festiwalu Kompozytorów Polskich w Bielsku-Białej.

12 października 2016 | 12:51

Dzięgielów: ruszyła akcja charytatywna „Prezent pod choinkę”

Ruszyła kolejna edycja akcji charytatywnej „Prezent pod choinkę” organizowanej przez Centrum Misji i Ewangelizacji oraz Diakonię Kościoła ewangelicko-augsburskiego w RP. Zebrane przez wolontariuszy świąteczne paczki zostaną przewiezione do najmłodszych mieszkańców kilkunastu miejscowości na Ukrainie, w Rumunii i Białorusi. „Ich życie jest trudne, wielu z nich brakuje podstawowych rzeczy” – apelują pomysłodawcy przedsięwzięcia realizowanego po raz szesnasty.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.