Bielsko-żywiecka
Jawiszowice-os. Brzeszcze: ewangelizacja uczniów przez plakaty
Serię plakatów, które mają ułatwić uczniom szkoły podstawowej zrozumienie Dekalogu i prawd wiary, przygotowała młodzież parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze koło Oświęcimia. Wraz z proboszczem ks. Eugeniuszem Burzykiem i katechetami młodzi ludzie zaangażowali się w oryginalną ewangelizację za pomocą rysunków.
Bielsko-Biała: „dopłynęli” do Rzymu na cześć św. Jana Pawła II
Około 600 pływaków wzięło udział w 24-godzinnym integracyjnym maratonie pływackim w Bielsku-Białej upamiętniającym kolejną rocznicę kanonizacji Jana Pawła II. Uczestnicy wydarzenia przepłynęli w sumie 1617 kilometrów, przekraczając o 139 km dystans, jaki dzieli krytą bielską pływalnię „Troclik” i Plac św. Piotra w Rzymie.
Pogórze: modlitwa wolontariuszy Caritas
Za zaangażowanie, pomoc drugiemu człowiekowi i za czynienie miłości z wyobraźnią dziękował osobom z parafialnych zespołów charytatywnych oraz szkolnych kół Caritas – w imieniu swoim i ordynariusza bielsko-żywieckiego – wikariusz generalny diecezji ks. Marek Studenski podczas „Spotkania Samarytan” w parafii w Pogórzu. Wolontariusze parafialnych zespołów Caritas, opiekunowie i członkowie Szkolnych Kół Caritas oraz osoby zaangażowane w dzieło pomocy drugiemu człowiekowi modlili się w czasie Mszy św. i nabożeństwa, składali świadectwa i wymieniali swoje doświadczenia podczas rozmów w kościelnych ogrodach.
Rychwałd: franciszkański kościół św. Mikołaja będzie bazyliką mniejszą
Zgodę na rozpoczęcie starań w Kongregacji Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, aby kościół pw. św. Mikołaja w Rychwałdzie na Żywiecczyźnie otrzymał tytuł bazyliki mniejszej wyrazili biskupi obradujący na Zebraniu Komisji Episkopatu Polski w Poznaniu. O tytuł honorowy bazyliki mniejszej (basilica minor) – nadawany przez papieża świątyniom wyróżniającym się wartością zabytkową, liturgiczną, pielgrzymkową i duszpasterską – od lat starają się opiekujący się rychwałdzkim sanktuarium maryjnym franciszkanie.
Roman Kluska w Harmężach: być szczęśliwym to spełniać wolę Boga
O tym, że na wielką miłość Boga warto odpowiedzieć zaufaniem przekonywał w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia Roman Kluska, przedsiębiorca, twórca giełdowej spółki Optimus oraz Laureat Nagrody Kisiela. Świadectwo znanego biznesmena zainaugurowało wieczorem 15 kwietnia XV Dni Kolbiańskie, które w tym roku odbywają się pod hasłem „Święty Maksymilian Kolbe – męczennik miłości i świadek Bożego Miłosierdzia”.
Bielsko-Biała: finały Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”
Finały Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz” odbyły się 11 i 12 kwietnia w bielskiej kurii. Wśród młodych osób, które dotarły do najtrudniejszego etapu zmagań, znalazło się kilkuset uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów z terenu Śląska i Małopolski, ale także innych zakątków Polski – reprezentujący różne Kościoły chrześcijańskie. Tematem tegorocznej edycji konkursu była Ewangelia św. Marka.
Dni Kolbiańskie: św. Maksymilian Kolbe męczennik miłości i świadek Bożego Miłosierdzia
„Święty Maksymilian Kolbe – męczennik miłości i świadek Bożego Miłosierdzia” – to temat XV Dni Kolbiańskich, które odbędą się od 15 do 17 kwietnia 2016 r. w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach k. Oświęcimia. Jak co roku program spotkań wypełnią konferencje, dyskusje, modlitwy oraz świadectwa.
Bielsko-Biała: modlitwy w 6. rocznicę katastrofy smoleńskiej
Za ofiary katastrofy smoleńskiej w jej 6. rocznicę modlili się 10 kwietnia uczestnicy Mszy św. w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej. Pod wmurowaną w ścianę świątyni pamiątkową tablicą bielszczanie złożyli kwiaty i zapalili znicze, oddając hołd ofiarom tragedii z 10 kwietnia 2010 roku.
Bp Rakoczy: nie lękajcie się być świętymi – to jest testament św. Jana Pawła II
Naśladowanie świętości Jana Pawła II jest przedłużeniem historii miłości szczególnie względem ubogich, chorych i potrzebujących drugiego człowieka – powiedział biskup Tadeusz Rakoczy, który przewodniczył 10 kwietnia Eucharystii w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Bielsku-Białej Aleksandrowicach. Podczas liturgii biskup senior dokonał instalacji relikwii św. Jana Pawła II w miejscowej parafii.
Szczyrk: luteranie wspominali w modlitwach ofiary tragedii smoleńskiej
Podczas uroczystego niedzielnego nabożeństwa wierni parafii ewangelickiej w Szczyrku wspominali w modlitwie ofiary tragedii smoleńskiej. Podczas nabożeństwa uroczystej Komunii Świętej udzielano z kielicha, na którym widnieje dedykacja od Prezydenta RP.


