Bielsko-żywiecka

30 maja 2026 | 14:55

Sześciu nowych kapłanów dla diecezji bielsko-żywieckiej

W liturgiczne wspomnienie św. Jana Sarkandra, 30 maja 2026 roku, w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej bp Roman Pindel udzielił święceń prezbiteratu sześciu diakonom diecezji bielsko-żywieckiej. W Eucharystii uczestniczyli licznie zgromadzeni kapłani, osoby konsekrowane, rodziny kandydatów oraz wierni z całej diecezji. Przy ołtarzu modlił się również biskup pomocniczy diecezji Piotr Greger.

30 maja 2026 | 07:57

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci modlili się u stóp Hałcnowskiej Piety

Maryjne wieczorne czuwanie w bazylice Nawiedzenia NMP w bielskim Hałcnowie zwieńczyło 29. doroczny dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci diecezji bielsko-żywieckiej. Eucharystii celebrowanej u stóp Hałcnowskiej Piety przewodniczył ks. Andrzej Tron MSF – misjonarz Świętej Rodziny i krajowy dyrektor Apostolstwa Dobrej Śmierci z Górki Klasztornej.

21 maja 2026 | 17:15

Tarcza Najświętszego Serca Pana Jezusa – przygotowania do zawierzenia i rekolekcji

W pierwszy piątek miesiąca, 3 lipca, w dwóch parafiach – w Czechowicach-Dziedzicach i Bronowie – odbędą się uroczystości przyjęcia Tarczy Najświętszego Serca Pana Jezusa – znaku zawierzenia Chrystusowi i świadomego oddania Mu swojego życia, rodziny i codzienności. Wydarzenia zaplanowano w czechowickiej parafii św. Andrzeja Boboli i w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bronowie po Eucharystiach.

20 maja 2026 | 17:01

Bielsko-Biała: modlitwa za Straż Graniczną w 35. rocznicę powołania formacji

Msza św. w intencji funkcjonariuszy i pracowników Śląskiego Oddziału Straży Granicznej została odprawiona 20 maja br. w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. Okazją był jubileusz 35-lecia powołania Straży Granicznej. Eucharystii przewodniczył biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel, który wygłosił homilię. Duchowny ukazał w niej duchowy i historyczny wymiar służby strzeżenia granic.

20 maja 2026 | 09:14

Skoczów pamięta o wizycie św. Jana Pawła II

W dniach 21–24 maja Skoczów po raz 31. stanie się miejscem spotkania ze sztuką inspirowaną chrześcijaństwem. Tegoroczna Panorama Sztuki Chrześcijańskiej „Musica Sacra” odbędzie się dla upamiętnienia pobytu św. Jana Pawła II na Podbeskidziu w 1995 roku.

19 maja 2026 | 18:44

Oświęcim: powstał Specjalny Oddział Różańcowy

W parafii św. Maksymiliana Męczennika w Oświęcimiu trwają intensywne przygotowania do uroczystości podniesienia świątyni do rangi sanktuarium, zaplanowanej na 4 października 2026 roku. W centrum tych działań znalazła się inicjatywa SOR – Specjalnego Oddziału Różańcowego, powołanego z inspiracji ks. Kamila Kaczora. Jej celem jest 20-tygodniowa, nieustanna modlitwa różańcowa w intencji dobrego przygotowania parafii i wiernych do tego historycznego wydarzenia.

19 maja 2026 | 14:58

Bp Greger w Zlatych Horach: obojętność prowadzi do rozproszenia

W sanktuarium Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych Maria Hilf w Zlatych Horach w Czechach odbyło doroczne spotkanie kapłanów rocznika święceń 1989. Eucharystii przewodniczył biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej bp Piotr Greger, który wraz z częścią obecnych prezbiterów przed 37 laty przyjął święcenia kapłańskie. Bp Greger w homilii zwrócił uwagę na narastające zjawisko społecznej obojętności.

18 maja 2026 | 07:58

Modlitwa w 82. rocznicę Monte Cassino i 106. rocznicę urodzin papieża

Na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym odbył się 17 maja br. XIII Ogólnopolski Gwiaździsty Rajd Środowisk Patriotycznych pod hasłem „Monte Cassino – wiara w zwycięstwo”. Wydarzenie zorganizowano w 82. rocznicę zwycięskiej bitwy pod Monte Cassino oraz 106. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Organizatorem rajdu był Związek Więźniów Politycznych Okresu Stanu Wojennego Solidarni Kęty.

17 maja 2026 | 20:07

Wieprz k. Andrychowa: poświęcenie nowego dzwonu i witraży na zakończenie jubileuszu 825-lecia parafii

Uroczystą Eucharystią pod przewodnictwem bp. Romana Pindla zakończyły się 17 maja obchody jubileuszu 825-lecia parafii Wszystkich Świętych w Wieprzu koło Andrychowa. Podczas liturgii biskup bielsko-żywiecki poświęcił nowy dzwon pod wezwaniem Wszystkich Świętych oraz siedem witraży przedstawiających świętych szczególnie związanych z historią i życiem lokalnej wspólnoty.

17 maja 2026 | 14:32

Małżeństwo pielgrzymuje do San Giovanni Rotondo

Małżonkowie Dorota i Rafał Janoszowie z Andrychowa, którzy 1 maja wyruszyli w swoją drugą długodystansową pielgrzymkę pod nazwą „Camino ku Nadziei”, są już na kolejnym etapie liczącej około 2000 kilometrów drogi do włoskiego San Giovanni Rotondo. Dotarli na Węgry i zmierzają w kierunku Słowenii. Pokonali już ponad 400 km. W codziennych relacjach publikowanych na profilu „Camino Wdzięczności” podkreślają, że każdy krok staje się dla nich doświadczeniem prowadzenia przez Boga i szkołą nadziei.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.