Bielsko-żywiecka
Bielsko-Biała: I Ogólnopolski Konkurs Fotograficzny SACRUM
Słowa zaczerpnięte z hymnu ŚDM „Niech to widzi świat” są hasłem I Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego SACRUM. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach Duszpasterstwa Młodzieży diecezji bielsko-żywieckiej wraz z Zespołem Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie.
Bp Greger: oczy Miłosierdzia próbują wypatrzyć zagubionego człowieka
„Jezus spogląda na człowieka, docierając do głębi ludzkiego serca” – podkreślił bp Piotr Greger w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach, gdzie zatrzymały się 9 marca peregrynujące po diecezji Znaki Miłosierdzia Bożego. Przed kopią obrazu Jezusa Miłosiernego z Łagiewnik oraz relikwiami Apostołów Miłosierdzia – św. s. Faustyny i św. Jana Pawła II – modliła się bierzmowana młodzież oraz rzesze wiernych, które wypełniły jedną z największych świątyń w diecezji bielsko-żywieckiej.
Pp Pindel w Kętach: Bóg pochyla się także nad tymi, którzy odrzucają Jego miłosierdzie
„Bóg jest nieskończenie dobry wobec każdego człowieka, także takiego, który jest nieczuły na miłosierdzie Boga” – przekonywał bp Roman Pindel, który 8 marca przewodniczył Eucharystii w kościele pw. św. Małgorzaty i Katarzyny w Kętach, gdzie goszczą przez dobę Znaki Miłosierdzia.
Bielsko-Biała: „Nie stój w bramie” – rekolekcje dla bezdomnych (zapowiedź)
„Nie stój w bramie” – pod takim hasłem w dniach od 16 do 18 marca w Bielsku-Białej odbędą się rekolekcje dla bezdomnych. W programie rekolekcji są nauki dotyczące podstawowych prawd wiary, poruszające świadectwa osób, które wyszły z nałogów i bezdomności, oraz posiłki sponsorowane przez Caritas.
Bielsko-Biała: drużyna pod wodzą księdza najlepsza w turnieju unihokeja
Drużyna LUCE Team z kapitanem ks. Mateuszem Dudkiewiczem zwyciężyła w Charytatywnym Turnieju Unihokeja, który odbył się 6 marca w Bielsku-Białej. W niedzielne popołudnie unihokejowe kije skrzyżowali urzędnicy, politycy, dziennikarze, lekarze oraz księża.
Bp Pindel: bądźmy miłosierni wobec nawracającego się brata
„Nikt lepiej niż Syn Boży nie może przybliżyć nam oblicza miłosiernego Ojca” – podkreślił bp Roman Pindel, który 5 marca przewodniczył Eucharystii inaugurującej dobę nawiedzenia Znaków Miłosierdzia w kościele pw. św. Marii Magdaleny w Międzybrodziu Bialskim na Podbeskidziu. Biskup wezwał szczególnie do okazywania miłosierdzia ludziom, którzy powracają z grzechu do życia i doświadczają łaski miłosiernego Boga.
Bielsko-Biała: „24 godziny dla Pana” – po raz drugi w diecezji
„To był czas błogosławiony” – tak podsumowuje akcję modlitewną „24 godziny dla Pana” proboszcz bielskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. prałat Krzysztof Ryszka. W kaplicy kościoła usytuowanego nieopodal kurii biskupiej przez całą dobę od 4 do 5 marca po raz drugi w historii diecezji odbyło się nocne czuwanie przed Jezusem Eucharystycznym w ramach inicjatywy Papieskiej Rady ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji.
Bp Pindel: nikt nas bardziej nie miłuje niż Miłosierny Jezus
„Nikt nas bardziej nie miłuje niż Jezus, który oddał za każdego z nas swe życie na krzyżu” – powiedział bp Roman Pindel, który 4 marca powitał wspólnie z parafianami z Międzybrodzia Żywieckiego peregrynujące po diecezji Znaki Bożego Miłosierdzia. Kopia łagiewnickiego obrazu oraz relikwie świętych – s. Faustyny i Jana Pawła II – zawitały na niemal dobę w malownicze okolice u stóp góry Żar i Jeziora Żywieckiego.
Bp Roman Pindel skierował Misjonarza Miłosierdzia do posługi w diecezji
Ordynariusz bielsko-żywiecki wręczył 4 marca Misjonarzowi Miłosierdzia ks. Przemysławowi Sawie dekret kierujący kapłana do tej posługi na terenie diecezji. „Proszę Boga Miłosiernego, aby dzięki księdza posłudze słowo przebaczenia dotarło do wszystkich, a wezwania do doświadczenia Bożego Miłosierdzia nikogo nie pozostawiło obojętnym” – napisał w dekrecie bp Roman Pindel, nawiązując do słów papieża Franciszka z bulli „Misericordiae vultus”.
Bielsko-Biała: na piesze pielgrzymki do Łagiewnik wyrusza coraz więcej młodych
Około 2 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy tegorocznej pieszej pielgrzymki do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, która 30 kwietnia wyruszy z diecezji bielsko-żywieckiej. Od trzech lat co roku na wędrówkę prawie 100-kilometrowym pątniczym szlakiem wyrusza coraz więcej młodych osób.


