Bielsko-żywiecka

05 grudnia 2015 | 13:21

Jawiszowice-Brzeszcze: św. Mikołaj wykorzystał współczesną technikę i sprzęt taterniczy

Wyjątkowo zręczny okazał się Święty Mikołaj w parafii Jawiszowice-os. Brzeszcze, gdzie patron dzieci i ubogich dosłownie „sfrunął” z nieba na dach kościoła, skąd pozdrowił najmłodszych i udzielił krótkiego wywiadu. Wykorzystując sprzęt taterniczy i współczesną technikę święty wręczył dzieciom słodycze. Mikołaj z dachu kościoła zjechał na linie wprost na ekran w kościele, a stamtąd na posadzkę kościoła. Najpierw jednak zrzucił worek z prezentami, w którym były słodycze dla uczestniczących w roratach.

04 grudnia 2015 | 17:53

Jawiszowice: modlitwa za górników w dniu ich święta

Ponad 800 wiernych uczestniczyło w dniu wspomnienia św. Barbary, patronki górników – w uroczystej Mszy w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze. Na terenie tej parafii mieszka większość górników pobliskiej KWK „Brzeszcze”. Na początku tego roku, kopalnia zagrożona była likwidacją.

02 grudnia 2015 | 10:03

Bielsko-Biała: jeśli zagłosują, po raz pierwszy będą mieli wielbłąda w Orszaku Trzech Króli

W Bielsku-Białej ruszyły intensywne przygotowania do Orszaku Trzech Króli, który już za ponad miesiąc przejdzie ulicami miasta po raz piąty w historii stolicy Podbeskidzia. Niewykluczone, że po raz pierwszy w bielskim Orszaku pojawi się wielbłąd. Zależy to od bielszczan, którzy mają wpływ na wynik rywalizacji w internetowym konkursie „Głosuj na Wielbłąda!”.

01 grudnia 2015 | 10:36

Bielsko-żywiecka Caritas: „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie!”

Policjanci z bielskiej drogówki odwiedzą kościoły w diecezji bielsko-żywieckiej, by przestrzec wiernych przed niebezpieczeństwami na drogach oraz informować o potrzebie noszenia odblasków. Akcję „Świeć przykładem! Nie tylko w adwencie! – związaną z bezpieczeństwem pieszych na drodze – zainicjowała diecezjalna Caritas.

30 listopada 2015 | 14:15

Beskid Śląski: góralskie Andrzejki

Góralki z Beskidu Śląskiego w dzień św. Andrzeja śnią o przyszłych mężach. Zgodnie ze starą tradycją góralską popularne imieniny to dzień specyficznej więzi ze światem pozazmysłowym.

29 listopada 2015 | 17:00

Szczyrk: luterański duchowny rozdaje słodkie kalendarze adwentowe

Rozdawanie słodkich kalendarzy adwentowych rozpoczął w I niedzielę Adwentu, 29 listopada, ks. Jan Byrt z parafii ewangelicko-augsburskiej w Szczyrku Salmopolu. Zdaniem duchownego, znanego z różnych ewangelizacyjnych przedsięwzięć, Adwent dla wierzących wypełniony jest tajemnicą, ale zarazem jest to czas bardzo aktywnego, chrześcijańskiego życia.

29 listopada 2015 | 16:47

Wadowice: modlitwa o beatyfikację karmelity o. Rudolfa Warzechy

Dziś, 29 listopada, mija 96. rocznica urodzin sługi Bożego o. Rudolfa Warzechy OCD. Z tej okazji, w wadowickim Karmelu "na Górce" modlono się o jego beatyfikację.

29 listopada 2015 | 09:32

Pierściec: pielgrzymka Apostolstwa Dobrej Śmierci do św. Mikołaja

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci (ADŚ) z diecezji bielsko-żywieckiej oraz archidiecezji katowickiej uczestniczyli w 13. Regionalnym Dniu Skupienia w sanktuarium św. Mikołaja w Pierścu na Śląsku Cieszyńskim. Ponad 900 pielgrzymów wzięło udział w modlitwie różańcowej, Mszy św., a specjalna kapituła przyznała kolejny raz honorowe nagrody św. Mikołaja dla osób szczególnie zasłużonych dla szerzenia idei ADŚ.

28 listopada 2015 | 20:23

Bp Pindel: czas jubileuszu 1050. lat chrztu to święto całego Kościoła polskiego

Do dziękowania Bogu za chrzest – „łaskę korzystania ze śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa” – wezwał bp Roman Pindel podczas nieszporów w katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej inaugurujących obchody 1050-lecia chrztu Polski w diecezji bielsko-żywieckiej. Biskup zwrócił uwagę, że czas jubileuszu 1050. lat chrztu to święto całego Kościoła polskiego.

28 listopada 2015 | 13:35

Beskid Śląski: Adwent u luteran – czas powagi, modlitwy i bliskości Boga

Jako czas głębokiej powagi, ale i czas światła oraz bliskości Boga traktują Adwent mieszkańcy Śląska Cieszyńskiego. W Kościele ewangelicko-augsburskim, podobnie jak katolickim, czas poprzedzający święta Bożego Narodzenia rozpoczyna nowy rok kościelny.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.