Bielsko-żywiecka

28 listopada 2015 | 12:37

Szczyrk: luterański duchowny kolejny raz namawia do dzielenia się nartami

Do dzielenia się starszymi nartami, butami, goglami i kijkami namawia kolejny sezon proboszcz parafii ewangelickiej w Szczyrku Salmopolu ks. Jan Byrt. Duchowny zachęca do dzielenia się sprzętem narciarskim z tymi, których na niego nie stać.

27 listopada 2015 | 14:38

Oświęcim: ruszył cykl szkoleń dla edukatorów Miejsca Pamięci

Prawie 300 edukatorów-przewodników, którzy oprowadzają po terenach byłego hitlerowskiego obozu, bierze udział w specjalnej sesji edukacyjnej w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau. Spotkanie, zorganizowane przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście oraz klasztor Niepokalanego Poczęcia NMP w Harmężach, rozpoczęła premiera filmu „Między piekłem a Niebem. Wizja Auschwitz w twórczości Mariana Kołodzieja”.

26 listopada 2015 | 15:54

Wolontariuszka z Norwegii na praktyce w bielsko-żywieckiej Caritas

Przez osiem listopadowych dni wolontariuszka z policealnej uczelni Folkehøgskole w Norwegii praktykowała w bielsko-żywieckim oddziale Caritas. W ramach poznawania zasad pracy charytatywnej pochodząca z Bielska-Białej Maria posługiwała m.in. w domu opieki dla kobiet prowadzonym przez siostry sercanki w Kamesznicy oraz spotkała się z przedstawicielami Szkolnego Koła Caritas.

25 listopada 2015 | 12:42

Ks. Burzyk: internet może pomóc skrócić cierpienia czyśćcowe

„Umieszczenie listy zmarłych wypominanych na stronie internetowej parafii może służyć znacznemu zwiększenie modlitw w ich intencji, a tym samym skrócić im pokutę w czyśćcu” – podkreśla ks. Eugeniusz Burzyk, proboszcz parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach–Osiedle Brzeszcze. Podbeskidzka parafia udostępnia listę zmarłych polecanych w modlitwie wypominkowej na swojej stronie internetowej.

24 listopada 2015 | 09:05

Pierściec: dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci (zapowiedź)

Członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci uczestniczyć będą 28 listopada w 13. regionalnym dniu skupienia w sanktuarium św. Mikołaja w Pierśćcu na Śląsku Cieszyńskim. Św. Mikołaja – patrona dzieci i ubogich – wierni często proszą o wstawiennictwo w prośbach o skrócenie cierpień umierających.

23 listopada 2015 | 09:46

Jawiszowice-os. Brzeszcze: „Polonezem” Wojciecha Kilara uczczono Chrystusa Króla

Prawie 400 osób uczestniczyło w niedzielę w wykładzie i koncercie dr. hab. Wacława Golonki w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach-Osiedle Brzeszcze koło Oświęcimia. Dzięki kamerze, projektorowi i ekranowi w czasie rzeczywistym można było śledzić każdy ruch organisty i wykładowcy akademickiego, który wygłosił wykład zza organów, a także z ich wnętrza.

23 listopada 2015 | 09:43

Kozy: jubileusz bielskich przewodników turystycznych

Beskidzkie Koło Przewodników Turystycznych im. Stefana Czerneleckiego w Bielsku-Białej ma już 60 lat. Z tej okazji 22 listopada br. w Pałacu Czeczów w Kozach odbyły się uroczystości rocznicowe. Poprzedziła je Msza św. w bielskim kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w intencji żyjących i zmarłych przewodników.

22 listopada 2015 | 20:07

Bielsko-Biała: Akcja Katolicka wręczyła medale „Za Uświęcanie Świata”

Działaczka charytatywna, poetka ludowa i gawędziarka, oraz były prezydent Bielska-Białej – znaleźli się wśród tegorocznych laureatów nagród „Pro Consecratione Mundi”, przyznawanych przez Akcję Katolicką diecezji bielsko-żywieckiej. Medale są wyróżnieniem dla ludzi, którzy poprzez pracę zawodową i służbę publiczną mają odwagę dawać świadectwo wiary chrześcijańskiej i radykalizmu ewangelicznego. Nagrody wręczono dziś w Bielsku-Białej.

20 listopada 2015 | 09:37

Jawiszowice: parafianie wejdą do wnętrza kościelnych organów i usłyszą, co w nich piszczy

Parafianie z Jawiszowic – Osiedle Brzeszcze jako nieliczni w Polsce wejdą 22 listopada do wnętrza organów w kościele pw. Matki Bożej Bolesnej. Dzięki kamerze, projektorowi i ekranowi w czasie rzeczywistym będą mogli śledzić każdy ruch dr. hab. Wacława Golonki, organisty i wykładowcy akademickiego, wygłaszającego wykład z wnętrza potężnego instrumentu.

18 listopada 2015 | 16:54

Czechowice-Dziedzice: bieg na Jasną Górę w intencji chorych mam

Około 130 km na Jasną Górę przebiegli w 27 godzin dwaj biegacze z Czechowic-Dziedzic. Pokonując trasę w deszczu i zimnie, robiąc postoje co 10 lub 5 kilometrów i walcząc ze słabościami, odbyli pielgrzymkę w intencji bliskich, ciężko chorych osób.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.