Bielsko-żywiecka

10 czerwca 2015 | 11:12

Oświęcim: uroczystości Narodowego Dnia Pamięci (zapowiedź)

W przeddzień 75. rocznicy pierwszego transportu polskich więźniów politycznych do KL Auschwitz 13 czerwca w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach oraz na terenie byłego niemieckiego obozu zagłady odbędą się uroczystości Narodowego Dnia Pamięci. W podoświęcimskim franciszkańskim kościele w Harmężach bp Roman Pindel odprawi tego dnia Mszę świętą.

10 czerwca 2015 | 09:59

Bielsko-Biała: Marsz dla Życia (zapowiedź)

Pod hasłem „Rodzina – Wspólnota – Polska” ulicami Bielska-Białej 20 czerwca po raz drugi przejdzie Marsz dla Życia. Trwają przygotowania do tego wyjątkowego wydarzenia, które, według organizatorów, ma nieść przede wszystkim pozytywne przesłanie o afirmacji życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

09 czerwca 2015 | 15:52

Kęty: księża-absolwenci na obchodach 50-lecia „Kopernika”

Sześciu kapłanów – wśród nich niektórzy absolwenci oraz obecni i dawni katecheci obchodzącego półwiecze swego istnienia technikum „Kopernik” – modliło się 9 czerwca przy ołtarzu w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kętach. Wśród uczniów szkoły o bogatych tradycjach, która od 50 lat kształci m.in. elektroników, informatyków, mechaników, kucharzy, hotelarzy i siatkarzy, jest kilku kapłanów, w tym trzech księży diecezji bielsko-żywieckiej z jednego maturalnego rocznika.

08 czerwca 2015 | 10:18

Beskidy: XXXIV Ogólnopolski Rajd Górski „Szlakami Jana Pawła II”

Pielgrzymi i turyści uczestniczyli w niedzielę we Mszy św. na Groniu Jana Pawła II. Liturgii dziękczynnej za kanonizację papieża Polaka przewodniczył w beskidzkiej kaplicy „Ludzi Gór” ks. prałat Krzysztof Ryszka, proboszcz bielskiej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

06 czerwca 2015 | 16:56

Prof. Chazan: dla lekarza sumienia pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem

„Dla lekarza sumienia pacjent jest podmiotem, a nie przedmiotem” – podkreślił prof. Bogdan Chazan, który był gościem sympozjum „Ludzie sumienia wczoraj i dziś”, które odbyło się dziś w Skoczowie. Spotkanie w tamtejszym Teatrze Elektrycznym z udziałem znanego obrońcy życia, oraz biskupa dr. Piotra Gregera, historyka prof. Idziego Panica i literaturoznawcy prof. Krystyny Heskiej-Kwaśniewicz było jednym z punktów programu obchodów 20. rocznicy pielgrzymki Jana Pawła II w diecezji bielsko-żywieckiej.

05 czerwca 2015 | 09:45

Cieszyn: III Chrześcijański Marsz w obronie życia i rodziny (zapowiedź)

„Rodzina chroni – chrońmy rodzinę!” – pod takim hasłem 14 czerwca ulicami Cieszyna przejdzie III Chrześcijański Marsz dla Życia i Rodziny. Przedsięwzięcie przygotowała cieszyńska wspólnota „Nikodem – Mężczyźni w modlitwie”, dla której będzie to okazja do przypomnienia, że życie człowieka jest święte, a rodzina jest fundamentem społeczeństwa. Organizatorzy marszu chcą także zwrócić uwagę, że tzw. ideologia równości jest groźnym zjawiskiem.

04 czerwca 2015 | 15:18

Bp Pindel w Boże Ciało: pielęgnujmy w sercach wdzięczność za Bożą miłość

W każdej Eucharystii, spożywając Ciało i Krew Pana, zawsze proklamujemy miłość, Boga, która objawiła się w śmierci Jezusa – przypomniał podczas uroczystości Bożego Ciała w Bielsku-Białej bp Roman Pindel. Ordynariusz bielsko-żywiecki przewodniczył procesji, która przeszła 4 czerwca ulicami stolicy Podbeskidzia, symbolicznie łącząc dwie części miasta – bielską i bialską.

03 czerwca 2015 | 10:51

Bielsko-Biała: podsumowano ekumeniczny konkurs biblijny „Jonasz”

Z udziałem m.in. biskupa ordynariusza Romana Pindla, zwierzchnika diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego, biskupa Pawła Anweilera, a także chrześcijan z Zaolzia odbyło się 2 czerwca w Bielsku-Białej uroczyste podsumowanie 18. Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. Tematem tegorocznej edycji konkursu, adresowanego do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, były dzieje Mojżesza.

01 czerwca 2015 | 15:54

Bielsko-Biała: dzieci niepełnosprawne przyznały ordery „Serce dla Serca”

Nie ma ludzi niepełnoprawnych i pełnosprawnych, każdy z nas jest jakoś niepełnosprawny, każdy ma jakiś defekt – powiedział bp Roman Pindel, który 1 czerwca podczas Mszy św. w bielskim kościele Trójcy Świętej modlił się za wszystkie, a szczególnie chore dzieci, w dniu ich święta. Po liturgii Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Serce dla Serca”, niosące pomoc człowiekowi cierpiącemu od 17 lat, przyznało specjalne ordery swoim przyjaciołom.

31 maja 2015 | 20:31

Żywiec-Moszczanica: abp Mokrzycki wprowadził relikwie św. Jana Pawła II

Uroczystego wprowadzenia relikwii św. Jana Pawła II do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego w Żywcu-Moszczanicy dokonał 31 maja metropolita Lwowa abp Mieczysław Mokrzycki. Wieloletni były sekretarz papieża Polaka przewodniczył Mszy św., podczas której udzielił 50 młodym ludziom sakramentu bierzmowania.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.