Bielsko-żywiecka

01 stycznia 2015 | 09:16

Bp Greger: czy dla prawdy o Wcielonym Słowie można nie mieć czasu?

„Jezus nie tylko pomoże nam odnaleźć najgłębszą wartość istnienia, ale też sprawi, że w Nim będziemy ją odnajdywali nieustannie, dzień po dniu.” – podkreślał 31 grudnia w bielskiej katedrze bp Piotr Greger. Biskup pomocniczy diecezji bielsko-żywieckiej przewodniczył w kościele św. Mikołaja w Bielsku-Białej uroczystej Mszy św. w ostatni dzień 2014 roku.

31 grudnia 2014 | 18:56

Beskid Mały: noworoczna Msza św. na Groniu Jana Pawła II

Za kanonizację papieża Polaka dziękować będą wierni podczas noworocznej Mszy św. na Groniu Jana Pawła II w Beskidzie Małym. To jedyny szczyt górski w Polsce noszący jego imię. 1 stycznia 2015 roku w południe nabożeństwo dla okolicznych mieszkańców i turystów odprawi w Kaplicy Ludzi Gór ks. Grzegorz Gruszecki, ojciec duchowny w krakowskim Wyższym Seminarium Duchownym. Po Mszy uczestnicy liturgii podzielą się opłatkiem.

31 grudnia 2014 | 18:37

Oświęcim i Bielsko-Biała miejscem ogólnopolskich obchodów Dnia Judaizmu w Kościele katolickim

Wspólna modlitwa chrześcijan i Żydów na terenie obozu zagłady w Auschwitz-Birkenau, nabożeństwo Słowa Bożego, konferencja naukowa oraz ogłoszenie „Apelu o upamiętnienie Żydów, naszych współobywateli i sąsiadów” – złożą się na centralne obchody XVIII Dnia Judaizmu w Kościele katolickim w Polsce, które w tym roku organizuje 15 stycznia diecezja bielsko-żywiecka.

31 grudnia 2014 | 18:24

Beskidy: noworoczne rekolekcje dla maturzystek i studentek

W Zabrzegu koło Czechowic-Dziedzic siostry elżbietanki cieszyńskie zapraszają na trzydniowe rekolekcje (2-4 stycznia 2015 r.) dla maturzystek i młodzieży żeńskiej powyżej 18. roku życia. Z kolei w Trzebini koło Żywca na rekolekcje z rozeznaniem powołania zapraszają siostry karmelitanki misjonarki. Spotkanie „Zaparkuj i bądź gotowa do drogi” w dniach od 2 do 4 stycznia przyszłego roku poprowadzi ks. Grzegorz Piekiełko.

31 grudnia 2014 | 09:17

Żywiec: sylwestrowo-noworoczne kolędowanie „dziadów”

„Dziady”, zwani w Żywcu jukacami, rozpoczną kolędowanie 31 grudnia wieczorem. Kilkudziesięcioosobowa grupa młodych mężczyzn po maratonie kolędniczym weźmie udział w noworocznym nabożeństwie o świcie.

30 grudnia 2014 | 18:34

Pogrzeb ks. F. Mąkini SAC – budowniczego kościoła, rektora bielskich pallotynów

W Bielsku-Białej odbyły się 30 grudnia uroczystości pogrzebowe ks. Franciszka Mąkini SAC – byłego rektora bielskich pallotynów, współinicjatora sanktuarium fatimskiego na Krzeptówkach w Zakopanem, wykładowcy KUL, budowniczego kościoła pod Szyndzielnią i kaplicy na Dębowcu. Rzesze ludzi, na czele z biskupami, pallotyńskimi prowincjałami i ponad stu kapłanami, pożegnały niezwykle lubianego na Podbeskidziu duchownego, zmarłego nagle 27 grudnia br. w wieku 79 lat.

30 grudnia 2014 | 09:02

Bielsko-Biała: papiescy stypendyści spotkali się na Wigilii

Spotkanie wigilijne obecnych i byłych stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” odbyło się 29 grudnia w domu rekolekcyjnym sióstr serafitek w Bielsku-Białej Hałcnowie.

29 grudnia 2014 | 12:54

Bielsko-Biała: I Diecezjalny Dzień Rodzin Wielodzietnych

I Diecezjalny Dzień Rodzin Wielodzietnych odbył się 28 grudnia w katedrze pw. św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Podczas liturgii rodziny otrzymały indywidualne błogosławieństwo. Zainaugurowano także nową formację w ramach duszpasterstwa rodzin.

29 grudnia 2014 | 12:08

Kęty: oazowicze w przedstawieniu o odkrywaniu sensu Bożego Narodzenia

„Po wszystkie dni, aż do skończenia świata” – taki tytuł nosi oryginalne przedstawienie bożonarodzeniowe w wykonaniu członków oazy w parafii Najświętszego Pana Jezusa w Kętach na Podbeskidziu. Historia osadzona we współczesnych realiach opowiada o losach zwykłej rodziny, dla której prawdziwym wyzwaniem staje się w przedświątecznym zabieganiu i gonitwie zrozumienie sensu Bożego Narodzenia.

29 grudnia 2014 | 11:44

Modlitwa za synod i rodziny w kościołach bielsko-żywieckich

Odmawianie modlitwy papieża Franciszka w intencji rodzin i za trwający Synod Biskupów zarządził ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej bp Roman Pindel. Modlitwa odmawiana ma być od Niedzieli Świętej Rodziny 28 grudnia br. do zakończenia przyszłorocznego synodu, po każdej Mszy św. we wszystkich kościołach diecezji.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.