Bielsko-żywiecka

28 kwietnia 2026 | 18:18

Bielsko-Biała: po raz 14. wyruszy w czwartek piesza pielgrzymka do sanktuarium w Łagiewnikach

Ok. 1,2 tys. osób wyruszy 30 kwietnia br. w pieszej pielgrzymce diecezji bielsko-żywieckiej do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. To jedyna tego typu ogólnodiecezjalna inicjatywa w dziejach łagiewnickiego sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Pielgrzymka do Łagiewnik rozpocznie się w kolejną rocznicę kanonizacji św. siostry Faustyny Kowalskiej.

26 kwietnia 2026 | 17:24

Bp Pindel na jubileusz 150-lecia boromeuszek: Wasza historia to świadectwo miłosierdzia

W kaplicy sióstr boromeuszek w Cieszynie sprawowana była  dziś Msza św. z okazji jubileuszu 150-lecia obecności zgromadzenia. Liturgii przewodniczył biskup bielsko-żywiecki Roman Pindel. W homilii szczególną uwagę poświęcił obecności i misji zakonnic, które za swego patrona obrały św. Karola Boromeusza. Hierarcha odczytał ich 150-letnią historię w kluczu wiernej, cichej służby miłosierdzia.

26 kwietnia 2026 | 08:32

Kęty: uroczyste wzbudzenie i poświęcenie organów w sanktuarium św. Jana Kantego

O tym, że organy muzyczne nie tylko towarzyszą liturgii, ale ją współtworzą i prowadzą ku Bogu, przypomniał biskup Roman Pindel w sanktuarium św. Jana Kantego w Kętach. W miejscu urodzenia najsłynniejszego kęczanina i współpatrona diecezji bielsko-żywieckiej odbył się 25 kwietnia obrzęd poświęcenia i „wzbudzenia” odnowionych organów. Liturgii Słowa przewodniczył biskup diecezjalny, który dokonał poświęcenia instrumentu, przywracając mu funkcję służby liturgicznej i koncertowej po zakończonej renowacji.

24 kwietnia 2026 | 08:57

Finał XXIX konkursu „Jonasz” zgromadził ponad 200 młodych biblistów

Po raz 29. odbył się finał Międzynarodowego Ekumenicznego Konkursu Wiedzy Biblijnej „Jonasz”. W Bielsku-Białej do rywalizacji przystąpili uczniowie w różnych grupach wiekowych. Zmierzyli się z wymagającymi pytaniami opartymi na Ewangelii według św. Łukasza.

20 kwietnia 2026 | 09:40

Wisła: uroczyste wzbudzenie i poświęcenie organów w kościele Wniebowzięcia NMP

W radosnej atmosferze okresu wielkanocnego, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wiśle odbyła się 19 kwietnia uroczystość pobłogosławienia nowych organów. Mszy św. oraz obrzędowi przewodniczył bp Piotr Greger.

19 kwietnia 2026 | 16:05

Rychwałd: inauguracja sezonu pasterskiego

Uroczyste rozpoczęcie sezonu pasterskiego w województwie śląskim odbyło się 19 kwietnia w sanktuarium maryjnym Rychwałdzie na Żywiecczyźnie. Już po raz piąty zorganizowano wiosenny redyk, który zgromadził pasterzy z Beskidów. W wydarzeniu wzięli udział między innymi bacowie oraz juhasi z Beskidu Śląskiego, Żywieckiego i Małego, parlamentarzyści, samorządowcy, duchowni, przedstawiciele Oddziału Górali Żywieckich Związku Podhalan oraz reprezentanci służb mundurowych i lokalnych instytucji.

18 kwietnia 2026 | 18:05

Bp Greger do księży: bądźmy jak najdalej od pokusy „szemrania”

Ponad sto kapłanów uczestniczących w Mistrzostwach Polski Księży w piłce halowej wzięło udział w Eucharystii sprawowanej 18 kwietnia br. w kościele NMP Królowej Świata w Bielsku-Białej – Mikuszowicach. Liturgii przewodniczył bp Piotr Greger, który w homilii zaapelował do duchownych, by byli „gorliwymi szafarzami łaski Bożej i głosicielami Ewangelii” oraz strzegli jedności, unikając postawy „szemrania”, która – jak podkreślił – prowadzi do podziałów i osłabienia wspólnoty.

17 kwietnia 2026 | 19:37

Mistrzostwa Polski księży w piłce nożnej halowej

„Życzę wam sportowej rywalizacji. Oby tu nie trzeba było wzywać żadnego ambulansu. Już dzisiaj gratuluję tym, którzy będą zwycięzcami, ale też wszystkim, którzy przyjechali, by zmierzyć się ze współbraćmi w kapłaństwie” – powiedział bp Piotr Greger podczas uroczystego otwarcia XX Mistrzostw Polski Księży w futsalu w Bielsku-Białej. Ceremonia odbyła się 17 kwietnia br. w hali Rekord w Bielsku-Białej. Jubileuszowa edycja turnieju zgromadziła duchownych z całej Polski, przedstawicieli świata sportu, samorządów oraz gości specjalnych.

16 kwietnia 2026 | 21:04

Bielsko-Biała – startują XX Mistrzostwa Polski Księży w futsalu

Rozpoczynają się XX Mistrzostwa Polski Księży w piłce nożnej halowej, których gospodarzem jest diecezja bielsko-żywiecka. Turniej odbędzie się w dniach 16–18 kwietnia 2026 r., a rozgrywki zaplanowano w halach w Bielsku-Białej, Łodygowicach, Wilkowicach oraz Węgierskiej Górce.

16 kwietnia 2026 | 21:01

Bp Greger: kapłaństwo zaczyna się od słuchania Boga

– Kapłaństwo jest przede wszystkim słuchaniem Boga i prowadzeniem innych Jego drogami – przypomniał bp Piotr Greger podczas jubileuszowej Mszy św. sprawowanej 16 kwietnia w Domu Księży Emerytów w Bielsku-Białej. Eucharystia była dziękczynieniem za wieloletnią posługę dwóch kapłanów diecezji bielsko-żywieckiej: ks. prałata Antoniego Kulawika, obchodzącego 60-lecie święceń, oraz ks. kanonika Tadeusza Nowoka, świętującego 50-lecie kapłaństwa.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.