Bydgoska
„Jeśli ksiądz się uświęca, uświęca się parafia” – po raz pierwszy modlili się przez całą noc za kapłanów
„Jeśli ksiądz się psuje, psuje się parafia. Jeśli ksiądz się nawraca, nawraca się parafia. Jeśli ksiądz się uświęca, uświęca się parafia” – mówił klaretyn – o. Michał Serwiński CMF podczas Kapłańskiego Jerycha Różańcowego, które odbyło się z 20 na 21 czerwca w bydgoskim kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
„Z buta do Maryi” – młodzi modlą się o nowe powołania, idąc do Górki Klasztornej
Blisko trzydzieści kilometrów mieli do pokonania pierwszego dnia uczestnicy pieszej pielgrzymki „Z buta do Maryi”, która prowadzi młodzież z diecezji bydgoskiej do Górki Klasztornej – najstarszego sanktuarium maryjnego w Polsce. Jej główną intencją jest modlitwa o nowe, święte powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
40-lecie wspólnoty osób z niepełnosprawnością „Piastowskie Pucie”
„Dla Boga jesteśmy ważniejsi niż ptaki na niebie i kwiaty na polach. Jesteśmy stworzeni na Jego obraz i podobieństwo, jesteśmy Jego dziećmi” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas jubileuszu 40-lecia wspólnoty „Piastowskie Pucie”, działającej w ramach międzynarodowego ruchu Wiara i Światło, zrzeszającego osoby z niepełnosprawnością intelektualną, ich rodziny oraz przyjaciół.
Niepełnosprawni w drodze do Matki, która uczy miłości
Kilkadziesiąt osób z niepełnosprawnościami wraz ze swoimi opiekunami uczestniczyło w pielgrzymce do Sanktuarium Matki Bożej Pięknej Miłości. Pątnicy przeszli z parafii Świętej Trójcy do Katedry świętego Marcina i świętego Mikołaja, powierzając Maryi swoje intencje, prosząc o potrzebne łaski.
„Nie stańcie się maszynami religijnego marketingu” – kapłani na rekolekcjach o sercu, które wyprzedza algorytmy
W Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej trwają rekolekcje dla księży. Duchowni uczestniczą w konferencjach, modlitwie, pracy indywidualnej oraz grupowej, szukając odpowiedzi na pytania o współczesne kapłaństwo, jego wyzwania oraz źródła duchowej siły.
Pokaz filmu o Wyszyńskim i zapowiedź produkcji o Kozalu
W bydgoskim Domu Polskim odbył się pokaz specjalny filmu fabularnego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. W wydarzeniu uczestniczyli reżyser Tadeusz Syka oraz odtwórca głównej roli Ksawery Szlenkier.
Bp Włodarczyk otrzymał specjalną bluzę Polonii Bydgoszcz
Ordynariusz diecezji bydgoskiej bp Krzysztof Włodarczyk otrzymał wyjątkowy prezent od przedstawicieli Żużlowego Klubu Sportowego Polonii Bydgoszcz. Specjalną klubową bluzę przekazali biskupowi prezes Jerzy Kanclerz i Przemysław Kanclerz.
Odpust ku czci patrona diecezji bł. bp. Michała Kozala oraz pozdrowienia papieża z okazji synodu
„Cierpienia nie zwyciężymy krzykiem, tym mniej buntem, ale spokojem i stanowczością” – mówił ks. prałat dr Zenon Niemczyk, przypominając słowa bł. biskupa Michała Kozala podczas uroczystości odpustowej ku czci patrona diecezji bydgoskiej. Eucharystii sprawowanej w Katedrze świętego Marcina i świętego Mikołaja przewodniczył bp Krzysztof Włodarczyk.
„Jeśli Bóg z nami, któż przeciwko nam?” – Diecezjalna Oaza Matka zgromadziła Ruch Światło-Życie
W kościele Świętej Trójcy w Bydgoszczy odbyła się Diecezjalna Oaza Matka – doroczne spotkanie przedstawicieli wszystkich gałęzi Ruchu Światło-Życie diecezji bydgoskiej. Wydarzenie było czasem wspólnej modlitwy, formacji i budowania jedności przed rozpoczynającymi się rekolekcjami wakacyjnymi.
Śladami papieża misjonarza – wyjątkowy koncert ku czci św. Jana Pawła II
„Kościół nie jest wspólnotą zamkniętą w murach, ale posłaną do świata” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk podczas koncertu „Posłany” dedykowanego św. Janowi Pawłowi II, który jest patronem województwa kujawsko-pomorskiego.


