Bydgoska
Ponad 300 osób na dniu skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci w Górce Klasztornej
Ponad 300 członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci uczestniczyło w dorocznym dniu skupienia, który odbył się w sobotę, 13 czerwca, w Górce Klasztornej. Do sanktuarium przybyli wierni z wielu miejscowości Polski północnej, by wspólnie modlić się, uczestniczyć w Eucharystii oraz umocnić swoją duchowość.
Bydgoszcz – biskup i elżbietanka uhonorowani tytułem „Przyjaciel Szwederowa”
Ordynariusz diecezji bydgoskiej – bp Krzysztof Włodarczyk i dyrektorka Przedszkola Sióstr Elżbietanek w Bydgoszczy – s. Marta Urszula Pankowska CSSE otrzymali tytuł „Przyjaciel Szwederowa”. Wyróżnienia wręczono podczas „Dni Szwederowa” – dorocznego święta jednego z najstarszych osiedli grodu nad Brdą. Tytuł „Szwederowiaka Roku 2026” przyznano właścicielowi kwiaciarni Andrzejowi Nowakowi.
„Synod” katechistów w Bydgoszczy
W sobotę, 13 czerwca, w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym Diecezji Bydgoskiej odbył się „Synod” katechistów – „Kultura bliskości w parafii”. Wzięli w nim udział katechiści i osoby zainteresowane taką posługą w parafii. Mottem wydarzenia były słowa św. Pawła: „W porę i nie w porę głoś słowo”.
„Jezus znalazł mnie w bardzo smutnym i ciemnym momencie życia” – kolejna konsekracja dziewicy w diecezji bydgoskiej
„Jezus znalazł mnie w bardzo smutnym i ciemnym momencie życia. Studiowałam na Uniwersytecie Warszawskim, odnosiłam sukcesy, byłam podziwiana, ale nie widziałam sensu swojej egzystencji” – powiedziała Blanka Domachowska.
Bp Włodarczyk do członków młodszej służby liturgicznej: Eucharystia nie może być dla nas jedynie zbiorem gestów, funkcji i obowiązków
„Eucharystia nie może być dla nas jedynie zbiorem gestów, funkcji i obowiązków. Wszystko zaczyna się od serca, od spotkania z Bogiem i odpowiedzi na Jego miłość” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas Mszy Świętej. W sobotę 13 czerwca, we wspomnienie Niepokalanego Serca Maryi ministranci z całej diecezji spotkali się katedrze, by przeżywać diecezjalny dzień młodszej służby liturgicznej.
Bp Krzysztof Włodarczyk: pięknie będzie, jeśli nasze imiona zapiszą się w Sercu Jezusa
„Wszystkie wspaniałe dzieła Boże dokonane przez Jezusa Chrystusa mają wspólny mianownik, którym jest miłość” – mówił biskup Krzysztof Włodarczyk podczas jubileuszu 100-lecia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Samsiecznie, prowadzonej przez księży pallotynów.
„Śpiewaj Panu” – ponad dwustu wykonawców na festiwalu w Olszewce
Ponad dwustu młodych wykonawców – solistów i zespołów – zaprezentowało swoje umiejętności podczas XVI Międzydekanalnego i II Diecezjalnego Festiwalu Piosenki Religijnej „Śpiewaj Panu”, który odbył się w Olszewce koło Nakła nad Notecią. Wydarzenie, organizowane przy kościele Matki Bożej Siewnej, po raz kolejny połączyło muzykę, modlitwę i wspólnotę.
„Bóg, honor, ojczyzna” pod lupą młodych
„Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie: kim jestem? Jestem człowiekiem” – mówił bp Krzysztof Włodarczyk podczas XIV interdyscyplinarnej konferencji „Być człowiekiem dzisiaj – Quo vadis Homo?” w Bydgoszczy.
Co tak wyjątkowego dzieje się podczas każdej mszy? – w Bydgoszczy poświęcono mozaikę Ostatniej Wieczerzy
„Dla wielu ludzi ten mały kawałek chleba jest czymś zupełnie bez znaczenia. Tymczasem to właśnie w nim jest życie wieczne” – mówił ks. dr Sylwester Warzyński podczas sumy odpustowej w parafii Bożego Ciała w Bydgoszczy. Eucharystii towarzyszyło poświęcenie mozaiki przedstawiającej Ostatnią Wieczerzę, która stała się nowym sercem prezbiterium oraz wymownym świadectwem wiary całej wspólnoty.
„Tam, gdzie rodzi się nadzieja” – święty Gerard Majella zamieszkał pośród rodzin diecezji bydgoskiej
W parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Białych Błotach uroczyście wprowadzono relikwie św. Gerarda Majelli – patrona małżeństw starających się o potomstwo, kobiet w ciąży, matek oraz dobrej spowiedzi.


