Częstochowska

07 kwietnia 2019 | 16:08

Ponad 50 tys. motocyklistów zainaugurowało nowy sezon na Jasnej Górze

Ponad 50 tys. motocyklistów zainaugurowało dziś na Jasnej Górze nowy sezon. Już po raz XVI odbył się Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ułana Zdzisława Peszkowskiego. Spotkanie zawsze jest okazją do wspólnej modlitwy nie tylko o szczęśliwie przejechane kilometry, ale także o wierność polskiej historii oraz wsparciem dla Polaków żyjących na Kresach i tych, którzy potrzebują krwi czyli najcenniejszego daru.

06 kwietnia 2019 | 19:23

Jasna Góra: Komisja Maryjna o beatyfikacji kard. Wyszyńskiego

Przygotowania do beatyfikacji Czcigodnego Sługi Bożego Kard. Stefana Wyszyńskiego i realizacja jego dzieła peregrynacji kopii Jasnogórskiego Obrazu w dalszych etapach oraz prace nad vademecum dotyczącym ożywienia kultu maryjnego to główne tematy obrad Komisji Maryjnej Konferencji Episkopatu Polski w Częstochowie. Spotkanie zwieńczyła Msza św. sprawowana na Jasnej Górze.

05 kwietnia 2019 | 23:21

Częstochowa: droga krzyżowa przeszła ulicami miasta

„Wydarzenia drogi krzyżowej nie są okazją do wspominania, ale do ponownego przeżywania wydarzeń Jezusa” – mówił bp senior Antoni Długosz, który w piątkowy wieczór przewodniczył nabożeństwu drogi krzyżowej, która przeszła przez centrum Częstochowy.

02 kwietnia 2019 | 04:00

Jasna Góra dziękuje za pontyfikat Jana Pawła II

W 14. rocznicę śmierci Jana Pawła II na Jasnej Górze trwać będzie szczególna modlitwa wdzięczności za posługę papieża Polaka i Jego zawierzenie Matce Bożej. Od 2 kwietnia rozpoczyna się nowy cykl Wieczorów Maryjnych z katechezami Jana Pawła II i „powrót” do I pielgrzymki Ojca Świętego do Polski i do Częstochowy. W godzinie śmierci o 21.37 pielgrzymi dokonają zawierzenia wraz ze świętym papieżem przed pomnikiem na Wałach, dokąd przejdą w procesji światła.

29 marca 2019 | 10:41

„24 godziny dla Pana” w archidiecezji częstochowskiej

Odpowiadając na wezwania papieża Franciszka, archidiecezja częstochowska przyłącza się do światowej inicjatywy modlitewnej „24 godziny dla Pana”, która potrwa od 29 do 30 marca. W archidiecezji częstochowskiej akcja „24 godziny dla Pana” odbędzie pod hasłem „Miłość Boga jest zawsze większa…” w czterech kościołach wyznaczonych przez abp. Wacława Depo, metropolitę częstochowskiego.

26 marca 2019 | 21:30

Jasna Góra: maryjny program Prymasa Wyszyńskiego to nasz testament

Beatyfikacja prymasa Wyszyńskiego jest nam dziś bardzo potrzebna – uważa częstochowski bp Andrzej Przybylski. Był on wraz z innymi gośćmi uczestnikiem kolejnego spotkania w cyklu „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”, które odbywają się na Jasnej Górze. Są one okazją do spotkania świadków życia i posługi kard. Stefana Wyszyńskiego. Ostatnie dotyczyło „obecności” Sługi Bożego w częstochowskim sanktuarium. To na podstawie książki „Jasnogórskie wspomnienia. Zapiski osobiste”.

26 marca 2019 | 11:26

Ks. Jarosław Grabowski nowym redaktorem naczelnym „Niedzieli”

Ks. dr Jarosław Grabowski został nowym redaktorem naczelnym tygodnika katolickiego „Niedziela”. Zastąpił na tym stanowisku Lidię Dudkiewicz, która tę funkcję pełniła od 1 lipca 2014.

25 marca 2019 | 22:58

Abp Depo: prawda o obecności Boga jest w naszym świecie bardzo potrzebna

„Chrystus przychodzi po to, aby nasze życie przyjąć i przemienić. Jakże ta prawda o obecności Boga jest w naszym świecie bardzo potrzebna, zwłaszcza, kiedy człowiek oraz systemy polityczne i społeczne mają swoje zamysły, które są antystworzeniem” – mówił abp Wacław Depo, przewodnicząc w uroczystość Zwiastowania Pańskiego Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. była również dziękczynieniem w 27. rocznicę podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji.

24 marca 2019 | 20:20

Środowisko pro-life staje się upolitycznione

Ruch pro-life w Polsce przeżywa kryzys, staje się upolityczniony; potrzebuje na nowo zbudować niezależność i podmiotowość – mówił Jakub Bałtroszewicz w czasie 39. Pielgrzymki Obrońców Życia na Jasną Górę. Prezes Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia zwrócił uwagę, że środowisko pro-life potrzebuje wspólnego dzieła, które je zjednoczy i na nowo nada siłę.

24 marca 2019 | 15:59

Jasna Góra: trwają spotkania „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”

Na Jasnej Górze trwa cykl spotkań pt. „Prymas Jasnogórski w drodze na ołtarze”. Odbywają się one raz w miesiącu, kolejne już jutro, 25 marca. Spotkania, obok modlitwy, wpisują się w przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, który był wielkim czcicielem Matki Bożej Jasnogórskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.