Częstochowska
O. Królik na Jasnej Górze: „czekamy na dokładne wyjaśniania tej tragedii”
Dziś mamy bolesną rocznicę tragedii smoleńskiej. Polecamy tych, którzy zginęli i czekamy na dokładne wyjaśniania tej tragedii – mówił na rozpoczęcie Mszy św. celebrowanej za Ojczyznę o. Melchior Królik. W trwającą co dzień na Jasnej Górze modlitwę za Ojczyznę dziś szczególnie wpisały się błagania w intencji ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku 10 kwietnia 2010 r. W sanktuarium pamięć o ofiarach wyraża się nie tylko w modlitwie, ale także w licznie gromadzonych tu pamiątkach przekazywanych przez rodziny. Już w 2 lata po tragedii przy wejściu do Kaplicy Matki Bożej umieszczone zostało Epitafium z tablicą, którą Rosjanie usunęli z miejsca katastrofy.
Abp Depo: trzeba nam bardziej słuchać Boga niż ludzi
„Dzisiejsza uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest świętem wielkości i miłości Boga, a także pokory człowieka. To dziękczynienie za dar życia człowieka i naszych rodzin” – mówił abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, przewodnicząc w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. była również dziękczynieniem w 26. rocznicę podniesienia diecezji częstochowskiej do rangi archidiecezji.
Jasna Góra: dziękczynienie za 25-lecie pallotyńskiej Prowincji Zwiastowania Pańskiego
Za 25 lat istnienia prowincji Zwiastowania Pańskiego w Polsce dziękowali dziś na Jasnej Górze przedstawiciele rodziny pallotyńskiej. Przybył generał zgromadzenia, a Mszy św. przewodniczył pallotyn abp Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.
Częstochowa: V Bieg Miłosierdzia na rzecz bezdomnych
Już po raz piąty w Częstochowie w parafii p.w. Miłosierdzia Bożego odbył się Bieg Miłosierdzia na rzecz osób bezdomnych. W tym roku trasę 4 kilometrów przebiegły, przespacerowały, czy przyjechały w wózkach 1652 osoby.
Wprowadzenie relikwii św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki
„Jedynym lekarstwem na nasze niepokoje, zranienia, grzech i słabą wiarę jest miłosierdzie Boże” – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 8 kwietnia biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Radomsku. Uroczysta Eucharystia połączona była z wprowadzeniem do świątyni relikwii św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.
Radomsko: wprowadzenie relikwii św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.
„Jedynym lekarstwem na nasze niepokoje, zranienia, grzech i słabą wiarę jest miłosierdzie Boże” – mówił w homilii bp Andrzej Przybylski. W Niedzielę Bożego Miłosierdzia, 8 kwietnia biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła w Radomsku. Uroczysta Eucharystia połączona była z wprowadzeniem do świątyni relikwii św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki.
Rodziny Katyńskie na Jasnej Górze: pamięć to sprawa sumienia
Pamięć o tysiącach Polaków zamordowanych przez Sowietów w Katyniu i innych miejscach kaźni na Wschodzie to kwestia sumienia, serca i duszy podkreślają – członkowie Federacji Rodzin Katyńskich. Już po raz 28. pielgrzymują oni na Jasną Górę w hołdzie wszystkim ofiarom wymordowanym przez NKWD.
Motocyklowe oblężenie Jasnej Góry: ok. 50 tys. wolnych i solidarnych
Z udziałem ok. 50 tys. osób na Jasnej Górze odbył się 15. Motocyklowy Zlot Gwiaździsty im. Ks. Ułana Zdzisława Jastrzębiec Peszkowskiego. To największy niekomercyjny zjazd w Europie a być może i na świecie. Okazją jest udział we Mszy św. i prośba o błogosławieństwo na nowy sezon. Motocykliści przypominają słowa, które są ich mottem: „wolni i solidarni”.
Kamperem na Jasną Górę
Cztery kółka łączą – mówili o doświadczeniu wspólnoty uczestnicy VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Karawaningowej na otwarcie nowego sezonu. Na Jasnej Górze odbyło się dwudniowe spotkanie z udziałem ok. 500 załóg, a w nich ok. 1,5 tys. osób.
Jasna Góra: Msza w intencji pracowników i dzieł tygodnika „Niedziela”
Ewangelia przypomina nam, że mamy mieć głęboką wiarę i być mocarzami wiary – mówił w homilii ks. Mariusz Frukacz, redaktor Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, który 7 kwietnia w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji pracowników, redaktorów i dzieł Tygodnika Katolickiego „Niedziela” oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.


