Częstochowska
O. Maniecki: Maryja czeka na nasze serca przemienione i święte
„Maryja czeka na nasze serca przemienione i święte. Naprawę świata trzeba rozpocząć od odnowy własnego serca” – mówił w homilii o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny Zakonu Paulinów, który 1 lipca w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.
Częstochowski KSM zaprasza do walki o wiarę
Do codziennej modlitwy jedną częścią różańca w intencji niewierzących i wątpiących zachęcają twórcy akcji FIGHT FOR FAITH – WALKA O WIARĘ. Zainicjowana przez częstochowski oddział Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży inicjatywa trwa do końca wakacji.
Ludzie Kościoła i świata kultury dołączają do „Selfie dla Maryi”
Kardynałowie Kazimierz Nycz i Stanisław Dziwisz, Prymas Polski Wojciech Polak, nuncjusz apostolski abp Salvatore Pennacchio i abp Henryk Hoser, a ze świata kultury – Radosław Pazura i Dorota Chotecka-Pazura oraz Darek Malejonek dołączają do „Selfie dla Maryi” i zapraszają co podjęcia tej inicjatywy w ramach przeżywanego Jubileuszu 300-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
Częstochowa: reprint „Niedzieli” i broszury nt. Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w Kłobucku w 1935 r.
Z inicjatywy Ponadregionalnego Stowarzyszenia Edukacyjnego „Wieniawa” w Kłobucku oraz parafii pw. św. Marcina w Kłobucku, przy współpracy tygodnika katolickiego „Niedziela” ukazało się wydanie reprintu numeru 23 „Niedzieli” z 9 czerwca 1935 r. oraz broszury „Z dziejów miasta Kłobucka i parafii kłobuckiej. Z okazji Diecezjalnego Kongresu Eucharystycznego w Kłobucku dn. 9 i 10 czerwca 1935 r.”
Jubileusz 50-lecia koronacji Cudownej Figury Matki Bożej Leśniowskiej – zapowiedź
W najbliższą niedzielę, 2 lipca, w sanktuarium Matki Bożej Leśniowskiej, Patronki Rodzin, świętowany będzie Jubileusz 50-lecia koronacji Cudownej Figury Maryi. Głównym uroczystościom odpustowym przewodniczyć będą abp Wojciech Polak prymas Polski oraz bp Andrzej Przybylski.
Wyruszyła pielgrzymka biegowa z Jasnej Góry do węgierskiego Márianosztra
Z Jasnej Góry wyruszyła pielgrzymka biegowa do sanktuarium Matki Bożej Wielkiej Pani Węgier w Márianosztra. 9-ciu biegaczy, a także rowerzysta chcą w ten sposób uczcić jubileusz 300 – lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu. Przyświeca im motto: „Jesteśmy Koroną Maryi”. Do pokonania mają 550 km. Dwóch kolejnych biegaczy do pielgrzymki dołączy jutro. Bieg ma charakter sztafety.
Bp Tamás na Jasnej Górze: musimy lgnąć do wiary naszych przodków
– Musimy lgnąc do wiary naszych przodków – apelował bp József Tamás z Siedmiogrodu, który sprawował Mszę św. na Jasnej Górze w drugim dniu VI Narodowej Pielgrzymki Węgrów. Podczas Eucharystii zostały poświęcone korony na obraz Matki Bożej Jasnogórskiej znajdujący się w Bazylice konkatedralnej św. Stefana w Budapeszcie. Są one darem parlamentu węgierskiego, polskiej parafii w Budapeszcie oraz węgierskiej Polonii.
Syn premier Beaty Szydło odprawił na Jasnej Górze swoją Mszę św. prymicyjną
Ks. Tymoteusz Szydło, neoprezbiter diecezji bielsko – żywieckiej, syn premier Polski sprawował w południe na Jasnej Górze Mszę św. prymicyjną. Wśród osób uczestniczących w Eucharystii byli jego rodzice – szefowa rządu, Beata Szydło z mężem Edwardem, Agata Kornhauser-Duda, żona prezydenta RP i Jarosław Kaczyński.
Święcenia nowego biskupa pomocniczego arch. częstochowskiej
„Nierozłącznie traktuję w swoim powołaniu te dwa słowa: biskup pomocniczy. Powołał mnie Pan, abym pomagał” – mówił nowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski na zakończenie uroczystości święceń w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.
Jasna Góra: Węgrzy wspólnie z Polakami świętują jubileusz 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu
Węgrzy wspólnie z Polakami świętują na Jasnej Górze jubileusz 300-lecia koronacji Jasnogórskiego Obrazu. Dziś rozpoczęła się dwudniowa VI Narodowa Pielgrzymka Węgrów z udziałem ok. tysiąca osób. Pielgrzymom towarzyszą relikwie św. Władysława, patrona Węgrów. Urodzony w Polsce i wychowany na Wawelu Władysław I Święty, wnuk Mieszka II, był węgierskim królem z dynastii Arpadów, działającym aktywnie na rzecz chrystianizacji.


