Częstochowska

30 stycznia 2016 | 19:49

Częstochowa: wolontariuszka pojedzie na misje do Tajlandii

„Przez posłanie, jako szczególny wymiar tajemnicy Kościoła spełnia się nakaz misyjny Chrystusa” – mówił w homilii abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 30 stycznia przewodniczył Mszy św. w kościele akademickim pw. św. Ireneusza w Częstochowie. Podczas Mszy św. została posłana na misje do Domu Serca w Bangkoku w Tajlandii wolontariuszka Natalia Piórkowska.

27 stycznia 2016 | 10:53

Częstochowa: debata o duszpasterskich przygotowaniach do ŚDM w Krakowie

Młodzi członkowie Komitetu Organizacyjnego ŚDM Kraków 2016 uczestniczyli na Jasnej Górze w XXV Sympozjum dla Rekolekcjonistów, Ojców Duchownych i Spowiedników Kapłańskich. Debatę na temat duszpasterstwa młodzieży w kontekście przygotowań do ŚDM prowadził 26 stycznia szef Komitetu bp Damian Muskus.

26 stycznia 2016 | 17:17

Jasna Góra: spotkanie rekolekcjonistów, ojców duchowny i spowiedników kapłańskich

25.Sympozjum dla Księży Rekolekcjonistów, Ojców Duchownych i Spowiedników Kapłańskich trwa na Jasnej Górze. To spotkanie formacyjne dla tych, którzy w diecezjach odpowiedzialni są za „prowadzenie” duchowieństwa.

26 stycznia 2016 | 15:04

Prawie 100 tys. pielgrzymów chce odwiedzić Jasną Górę podczas ŚDM

Już 95 tys. osób zgłosiło chęć nawiedzenia Jasnej Góry podczas Światowych Dni Młodzieży. W Sanktuarium odbyło się dziś spotkanie robocze zespołu z województwa śląskiego przygotowującego to wydarzenie. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich pięciu diecezji leżących na tym terenie, przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji i innych służb, które pomagają w organizacji zjazdu młodych.

25 stycznia 2016 | 12:29

Jasna Góra: debata o kondycji duchowej Polaków

Piąta debata o Ślubach Narodu pod nazwą „Raport Jasnogórski 2016” odbyła się na Jasnej Górze. Dysputy to zainicjowany przez Zakon Paulinów cykl przygotowań do jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski i ponownego zawierzenia narodu polskiego Maryi. Pierwszemu w tym roku spotkaniu towarzyszyły słowa: „Nowy człowiek w Chrystusie”.

24 stycznia 2016 | 20:57

Abp Depo: o jedność chrześcijan trzeba się zmagać każdego dnia

„Jedność będąc darem wciąż pozostaje wartością, o którą trzeba zmagać się każdego dnia w ludzkich sercach i we wspólnotach” – mówił dziś wieczorem abp Wacław Depo, który przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie. Eucharystia, na której byli obecni przedstawiciele różnych Kościołów chrześcijańskich, zakończyła częstochowskie obchody Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan.

23 stycznia 2016 | 10:58

Częstochowa: odbyła się konferencja naukowa z racji 90. rocznicy Kościoła Częstochowskiego

„Tryptyk łaski”, pod takim tytułem odbyła się wieczorem 22 stycznia w Wyższym Instytucie Teologicznym im. Najświętszej Maryi Panny Stolicy Mądrości w Częstochowie konferencja naukowa z racji 90-lecia powstania Kościoła Częstochowskiego.

23 stycznia 2016 | 10:25

Abp Depo do dziennikarzy: komunikacja i miłosierdzie to dar i zadanie

„Komunikacja i miłosierdzie, te dwa słowa są zadaniem i darem” – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, który 23 stycznia w kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji ludzi mediów. Msza św. połączona była również z ogólnopolską pielgrzymką hospicjów.

22 stycznia 2016 | 11:30

Przesłanie abp Depo do dziennikarzy i ludzi mediów (dokumentacja)

Do "osobistej odpowiedzialności za rozpoznawanie prawdy i wierność prawdzie" wezwał dziennikarzy i ludzi mediów abp Wacław Depo metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu Konferencji Episkopatu Polski w przesłaniu z racji wspomnienia św. Franciszka Salezego patrona dziennikarzy, które obchodzone będzie 24 stycznia.

21 stycznia 2016 | 21:43

Częstochowa: panel dyskusyjny „Do jakiej jedności dążą chrześcijanie?”

W ramach obchodów Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan 21 stycznia w auli Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej odbył się ekumeniczny panel nt. "Do jakiej jedności dążą chrześcijanie?", z udziałem przedstawicieli Kościołów chrześcijańskich. Organizatorem spotkania była m. in. Grażyna Omeljaniuk-Szulc – przewodnicząca samorządu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Wydziale Zarządzania Politechniki Częstochowskiej.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.