Częstochowska
Abp Depo otrzymał Medal im. Bp. Kubiny „Przyjacielowi Akcji Katolickiej”
Abp Wacław Depo metropolita częstochowski otrzymał Medal im. Bp. Teodora Kubiny „Przyjacielowi Akcji Katolickiej”. Uroczystość odbyła się wieczorem 3 grudnia w Domu Biskupów Częstochowskich.
Kleszczów: otwarto Dom Pomocy Społecznej im. św. Barbary
Wdzięczność i miłosierdzie to są dwa słowa, które nas dzisiaj tutaj gromadzą – powiedział abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, który 3 grudnia poświęcił i oddał do użytku Dom Pomocy Społecznej im. św. Barbary w Kleszczowie.
Jasna Góra: sesja i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej na Jasnej Górze (zapowiedź)
Pod hasłem „Wierni synowie Maryi – misjonarze męczennicy z Pariacoto” w dniach 5-6 grudnia odbędą się na Jasnej Górze sesja misjologiczna i czuwanie Papieskiej Unii Misyjnej. Ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych (PDM), zaprasza na oba te wydarzenia wszystkich, którzy troszczą się o misyjne dzieło Kościoła.
Wyruszył transport pomocy z Częstochowy na Wileńszczyznę
Częstochowska parafia Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej i Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” zorganizowało akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie.
Jasna Góra: rekolekcje dla dziewic konsekrowanych (zapowiedź)
W najbliższy czwartek na Jasnej Górze rozpoczną się doroczne trzydniowe rekolekcje dla stanu dziewic konsekrowanych. W tym roku poprowadzi je delegat KEP ds. powołań bp Marek Solarczyk. Będą one przebiegały pod hasłem "Oto Ja Służebnica Pańska".
Klerycy z Białegostoku mistrzami Polski WSD w tenisie stołowym
Drużynowym mistrzem Polski w tenisie stołowym została drużyna AWSD z Białegostoku podczas XVIII Mistrzostw Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym, które odbywały się w hali sportowej Wyższego Seminarium Duchownego w Częstochowie.
Jasna Góra: uroczystości pogrzebowe paulina, o. Zachariasza Jabłońskiego
Na Jasnej Górze odbyły się uroczystości pogrzebowe paulina, o. Zachariasza Szczepana Jabłońskiego. Był doktorem nauk teologicznych, profesorem Uniwersytetu Kard. Stefana Wyszyńskiego i kierownikiem Katedry Mariologii Instytutu Teologicznego w Radomiu. Członkiem Polskiego Towarzystwa Mariologicznego i członkiem zwyczajnym Papieskiej Międzynarodowej Akademii Maryjnej. Był również członkiem Rady ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek Konferencji Episkopatu Polski. Wielki czciciel Matki Bożej Częstochowskiej, niezmordowany pielgrzym i znawca pielgrzymstwa polskiego na Jasną Górę.
Abp Gądecki: bez chrztu nie byłoby polskiej państwowości
Na dalekosiężne konsekwencje Chrztu Polski wskazał abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej na rozpoczęcie Jubileuszu 1050. rocznicy Chrztu Polski na Jasnej Górze 29 listopada br.
Abp Depo: czuwanie na modlitwie musi być naszym szczególnym zadaniem
„Czuwanie na modlitwie musi być naszym szczególnym zadaniem, które wypełniamy każdego dnia i ciągle na nowo” – powiedział w homilii abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski 29 listopada przewodniczył Mszy św. w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Mstowie. Eucharystia była dziękczynieniem za dar Roku Życia Konsekrowanego, Jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski i Roku Świętego Miłosierdzia.
Abp Gądecki: bez chrztu przed tysiącem lat nie byłoby Polski
Na dalekosiężne konsekwencje Chrztu Polski wskazał abp Stanisław Gądecki w homilii wygłoszonej na rozpoczęcie Jubileuszu 1050 rocznicy Chrztu Polski na Jasnej Górze 29 listopada br.


