Częstochowska

15 sierpnia 2015 | 15:10

„Od Maryi Jasnogórskiej do Jezusa Miłosiernego” – trwa jasnogórski odpust

„Od Maryi Jasnogórskiej do Jezusa Miłosiernego” takie hasło towarzyszy tegorocznym obchodom Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasnej Górze. Święto jest ważnym krokiem w drodze do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Młodzi otrzymali uroczyste posłanie. Sumą odpustową, z udziałem ponad 50 tys. pielgrzymów, zainaugurowane zostały jasnogórskie obchody 25-lecia spotkania młodzieży świata z Janem Pawłem II w Częstochowie.

15 sierpnia 2015 | 11:07

Na Jasnej Górze trwają główne uroczystości odpustowe

Z udziałem tysięcy wiernych, przybyłych głównie w pielgrzymkach pieszych na Jasnej Górze trwają główne uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

15 sierpnia 2015 | 11:01

Jasna Góra: 70 tys. pieszych pielgrzymów na uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Na uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny na Jasną Górę tradycyjnie przybyły tysiące uczestników pieszych pielgrzymek. Tegoroczne pielgrzymowanie ze względu na afrykańskie upały było bardzo trudne, ale pątnicy podkreślają, że dla Maryi warto było ponieść wszelkie niewygody. Na dzisiejsze święto w dniach od 1 do 14 sierpnia, na Jasną Górę przybyło 50 pieszych pielgrzymek, a w nich w sumie 70 tys. osób.

14 sierpnia 2015 | 12:26

Częstochowa: Wieczór Pielgrzyma w Dolinie Miłosierdzia

200 kilogramów bigosu i 250 litrów zupy pomidorowej czeka na pielgrzymów pieszych, którzy przybywają do Częstochowy na odpust Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny. Ciepły posiłek rozdawany będzie w piątek, 14 sierpnia od godz. 18 w Dolinie Miłosierdzia znajdującej się nieopodal Jasnej Góry. Sanktuarium Miłosierdzia Bożego prowadzone przez księży pallotynów oprócz bezpłatnego posiłku proponuje pielgrzymom także koncert ewangelizacyjny, możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu oraz okazję do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

13 sierpnia 2015 | 21:39

Częstochowa: najstarsza pielgrzymka weszła na Jasną Górę

Około 2200 pielgrzymów 378. Pieszej Pielgrzymki Kaliskiej i 24. Diecezji Kaliskiej weszło w czwartek wieczorem na Jasną Górę. Do pątników dołączyły dwie grupy rowerowe. Kaliskich pielgrzymów witał na Jasnej Górze biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun. W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Błogosławieni czystego serca, albowiem oni Boga oglądać będą”. Kierownikiem pielgrzymki był ks. Rafał Kopis, a ojcem duchownym – ks. Paweł Gomółka.

12 sierpnia 2015 | 16:30

Pielgrzymi mocarzami ducha – kolejne tysiące docierają na Jasną Górę

Kolejne tysiące pielgrzymów docierają dziś na Jasną Górę. Rekolekcje w drodze zakończyli już uczestnicy kompanii sandomierskiej, zielonogórsko-gorzowskiej i warmińskiej. Z „początku Polski”, aż z Helu, przyszli Kaszubi. Wejdą jeszcze grupy: toruńska i białostocka.

12 sierpnia 2015 | 14:43

Częstochowa gotowa na przyjęcie pielgrzymów

W Częstochowie szczyt pielgrzymkowy. Każdego dnia na Jasną Górę przybywają teraz tysiące głównie pieszych pielgrzymów. Do przyjęcia „szczególnych gości” przygotowane jest także miasto. W Częstochowie działa Miejsko – Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego.

09 sierpnia 2015 | 19:28

Abp Nowak do sióstr nazaretanek: człowiek i jego życie to najpiękniejszy dar dla Boga

Człowiek i jego życie to najpiękniejszy dar dla Boga i dla Kościoła – mówił w kościele pw. Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Częstochowie abp senior Stanisław Nowak, który przewodniczył 9 sierpnia uroczystościom złożenia pierwszych ślubów zakonnych przez dwie siostry nazaretanki: s. M. Annę i s. M. Natalię.

03 sierpnia 2015 | 12:04

Abp Wacław Depo został włączony we wspólnotę Kanoników Regularnych Laterańskich

Opat generalny zakonu Kanoników Regularnych Laterańskich, ks. Giuseppe Cipolloni CRL, specjalnym dekretem włączył abp. Wacława Depo metropolitę częstochowskiego, we wspólnotę Kanoników Regularnych Laterańskich. Uroczystość odbyła się 2 sierpnia w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Mstowie k. Częstochowy.

02 sierpnia 2015 | 14:31

Abp Depo: bez prawdy odniesionej do Boga nie ma prawdziwej wolności

„Bez prawdy odniesionej do Boga nie ma prawdziwej wolności” – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który późnym popołudniem 1 sierpnia przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie, w 71. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Możesz określić warunki przechowywania cookies na Twoim urządzeniu za pomocą ustawień przeglądarki internetowej.
Administratorem danych osobowych użytkowników Serwisu jest Katolicka Agencja Informacyjna sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (KAI). Dane osobowe przetwarzamy m.in. w celu wykonania umowy pomiędzy KAI a użytkownikiem Serwisu, wypełnienia obowiązków prawnych ciążących na Administratorze, a także w celach kontaktowych i marketingowych. Masz prawo dostępu do treści swoich danych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu, a także prawo do przenoszenia danych. Szczegóły w naszej Polityce prywatności.