Częstochowska
Częstochowa: obchody 68. rocznicy śmierci gen. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca”
„Modlimy się za Ojczyznę, aby były w niej pamięć i prawość sumień” – mówił na początku Mszy św. ks. prałat Andrzej Sobota proboszcz parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, który 19 lutego przewodniczył Mszy św. w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie z okazji 68. rocznicy śmierci kpt. Stanisława Sojczyńskiego „Warszyca” (1910-1947) twórcy i dowódcy Konspiracyjnego Wojska Polskiego.
Abp Nowak: nie bójmy się słów, że jesteśmy prochem
Nie bójmy się słów: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz”. Nie bójmy się przyjąć tych słów – mówił w homilii abp senior Stanisław Nowak, który wieczorem w Środę Popielcową przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.
Częstochowa: ruszyła Akademicka Sztafeta Postna o pokój na świecie
Po raz kolejny środowisko akademickie Częstochowy rozpoczęło w Środę Popielcową tzw. „Sztafetę Postną”. Ta inicjatywa wielkopostna, zaproponowana przez Duszpasterstwo Akademickie archidiecezji częstochowskiej, jest skierowana do studentów, absolwentów, nauczycieli i pracowników wyższych uczelni.
Krzyż Wolności i Solidarności dla ks. prałata Mariana Dudy
Ks. prałat dr hab. Marian Duda, dyrektor Wyższego Instytutu Teologicznego w Częstochowie, odebrał 17 lutego w Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach Krzyż Wolności i Solidarności przyznany mu na wniosek prezesa IPN dr. Łukasza Kamińskiego przez prezydenta RP Bronisława Komorowskiego w dniu 16 stycznia 2015 roku.
Księża z diecezji tarnowskiej mistrzami Polski w halowej piłce nożnej
XI Mistrzostwa Polski Księży w halowej piłce nożnej halowej, które odbywały się 13 i 14 lutego w Częstochowie, wygrali księża z diecezji tarnowskiej. Drugie miejsce zajęli kapłani diecezji zamojsko-lubaczowskiej, na trzecim zawody ukończyli księża-futboliści z archidiecezji częstochowskiej.
Abp Depo przewodniczył modlitwie za zmarłych biskupów częstochowskich
Eucharystia każe nam widzieć z wdzięcznością dar pasterzy Kościoła częstochowskiego bp. Teodora Kubiny i bp. Stefana Bareły – mówił w homilii abp Wacław Depo metropolita częstochowski, który wieczorem 12 lutego przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie z okazji 64. rocznicy śmierci bp. Teodora Kubiny, pierwszego biskupa częstochowskiego w latach 1925-1951 i 31. rocznicy śmierci bp. Stefana Bareły, trzeciego ordynariusza diecezji częstochowskiej w latach 1964-1984.
Abp Depo do chorych: z krzyża Chrystusa płynie moc i nadzieja
„Z krzyża Chrystusa płynie moc i nadzieja. Łączymy się z Jezusem, którego miłosierne Oblicze odbija się na twarzy cierpiących” – mówił w homilii abp Wacław Depo, który 11 lutego, w Światowy Dzień Chorego, przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.
Częstochowa: kwesta na rzecz niepełnosprawnych sierot społecznych
Zbiórkę datków do puszek na pomoc dla niepełnosprawnych zorganizował dzisiaj przy kościołach archidiecezji częstochowskiej Katolicki Ruch Dobroczynny „Betel”. Kwesta odbyła się już po raz piętnasty z okazji Światowego Dnia Chorego, który obchodzony będzie 11 lutego.
„Niedziela” na Jasnej Górze rozpoczęła duchowe przygotowania do 90. rocznicy powstania tygodnika
W każdą pierwszą sobotę miesiąca w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej na Jasnej Górze o godz. 7. 30, począwszy od 7 lutego, odprawiana jest Msza św. w intencji tygodnika katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika. Jest to szczególny dar Jasnej Góry dla „Niedzieli” w drodze ku 90. rocznicy powstania tygodnika, która obchodzona będzie w 2016 r.
Abp Depo: osoby życia konsekrowanego są świadkami rad ewangelicznych
„Osoby życia konsekrowanego są świadkami rad ewangelicznych” – powiedział abp Wacław Depo, który 2 lutego, w święto Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego, przewodniczył Mszy św. w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie. Msza św. była połączona z trzecią rocznicą ingresu metropolity częstochowskiego.


