Częstochowska
Częstochowa: sesja upamiętniająca 66. rocznicę Powstania Warszawskiego
W Częstochowie rozpoczęły się obchody 66. rocznicy Powstania Warszawskiego. Sesję historyczną 30 lipca zorganizował Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Katowicach oraz Muzeum Częstochowskie.
Częstochowa: obchody 66. rocznicy Powstania Warszawskiego (zapowiedź)
Z udziałem władz miejskich, parlamentarzystów Ziemi Częstochowskiej, przedstawicieli Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręgu Częstochowy, kombatantów, młodzieży i przedstawicieli Kościoła odbędą się w Częstochowie w dniach 30 lipca – 1 sierpnia obchody 66. rocznicy Powstania Warszawskiego.
„Mundur zamiast sutanny” – wspomnienia ks. J. Zająca z kleryckiej jednostki w Bartoszycach
„Mundur zamiast sutanny. Klerycy w wojsku Bartoszyce 1966- 1968” – to tytuł wspomnień autorstwa ks. Jana Zająca kapłana archidiecezji krakowskiej, z okresu jego pobytu w kleryckiej jednostce wojskowej w Bartoszycach. Książka została wydana przez tygodni katolicki „Niedziela” w serii Biblioteki „Niedzieli”.
Abp Nowak: naśladujmy w życiu gorliwość św. Jakuba Apostoła
Do naśladowania w życiu gorliwości św. Jakuba, którego rok właśnie przeżywamy, zachęcał 25 lipca abp Stanisław Nowak. Metropolita częstochowski przewodniczył wieczorem 25 lipca uroczystościom ku czci św. Jakuba Apostoła w parafii pod tym wezwaniem w Częstochowie, z okazji obchodzonego Roku św. Jakuba.
Jasna Góra: 30. Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego
Na Jasnej Górze trwa 30. Pielgrzymka Apostolatu Maryjnego. Tegoroczne spotkanie ma potrójnie jubileuszowy charakter. Upamiętnia bowiem 30. rocznicę odrodzenia Stowarzyszenia Cudownego Medalika w Polsce, 180. objawienia św. Katarzynie Laboure oraz 350. rocznicę śmierci św. Wincentego a Paulo i św. Ludwiki de Marillac.
Stypendyści Dzieła Nowego Tysiąclecia świętowali 10-lecie Fundacji (OPIS)
Od 19 do 22 lipca przebywało Częstochowie ponad 2 tys. stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia (DNT). Prymas Polski, abp Józef Kowalczyk stawiając przed nimi dalekosiężne cele, mówił, że są „nadzieją na lepszą Polskę, bardziej gorliwy Kościół i człowieka bardziej otwartego na potrzeby innych”.
Częstochowa: uroczystości ku czci św. Jakuba Apostoła (zapowiedź)
Z okazji trwającego Roku św. Jakuba Apostoła w archidiecezji częstochowskiej abp Stanisław Nowak będzie przewodniczył 25 lipca o godz. 18.30 uroczystej Mszy św. w kościele pw. św. Jakuba Apostoła w Częstochowie. Podczas uroczystości ma zostać odsłonięta i poświęcona figura św. Jakuba Apostoła, patrona pielgrzymów.
Częstochowa: stypendyści „Dzieła Nowego Tysiąclecia” modlili się w kościele św. Wojciecha
Stoi przed nami wielkie wyzwanie, a mianowicie droga do świętości – mówił 22 lipca abp Tadeusz Gocłowski podczas Mszy św. połączonej z jutrznią w kościele pw. Św. Wojciecha BM na zakończenie I pielgrzymki stypendystów Fundacji „Dzieła Nowego Tysiąclecia”. W modlitwie uczestniczyło blisko 2 tys. stypendystów.
Metropolita częstochowski zawierzył stypendystów Matce Bożej
Kolejny dzień pielgrzymki Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zakończył się modlitwą Apelu Jasnogórskiego. Wieczornej modlitwie na Błoniach Jasnogórskich przewodniczył abp Stanisław Nowak metropolita częstochowski.
Jasna Góra: koncert stypendystów „Dzieła Nowego Tysiąclecia”
Wywiady z założycielami i pracownikami Fundacji DNT, prezentacja talentów stypendystów, koncert zespołu stypendystów Fundacji oraz koncert Violi Brzezińskiej z zespołem, znalazły się w programie dzisiejszego popołudniowego spotkania uczestników pielgrzymki stypendystów DNT. Na Błoniach Jasnogórskich spotkało się blisko 2 tys. stypendystów.


