Ełcka
Ełk – młodzi świętowali wiarę w Jezusa Eucharystycznego
W czwartek, 28 maja, odbyło się Statio Młodzieży Kongresu Eucharystycznego – Diecezjalny Dzień Młodzieży. Było to coroczne spotkanie młodych diecezji ełckiej, w tym roku połączone z kończącym się Kongresem Eucharystycznym.
Jubileusze kapłańskie i zakonne w Ełku
W poniedziałek, 25 maja, w święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, w ełckiej katedrze spotkali się jubilaci i jubilatki, którzy w tym roku świętują okrągłe jubileusze święceń kapłańskich i ślubów zakonnych.
Studzieniczna: uroczystości odpustowe z misyjnym akcentem
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego była głównym odpustem w Sanktuarium Matki Bożej Studzieniczańskiej. Tegoroczne obchody, odbywające się w ramach trzydniowego programu, wpisały się również w STATIO Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej. W uroczystościach uczestniczyli m.in. kard. Laszlo Nemet SVD, metropolita belgradzki, oraz biskupi misjonarze z Papui-Nowej Gwinei i Boliwii.
Studzieniczna: Statio Dzieci Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej
W wigilię uroczystości Zesłania Ducha Świętego w Studzienicznej odbyło się Statio Dzieci Kongresu Eucharystycznego, na które przybyło ok. 2500 osób – dzieci z Podwórkowych Kółek Różańcowych, I Komunijne i rocznicowe, ze Szkolnych Kół Caritas, grup misyjnych, ministrantów, scholi dziecięcych, zuchy, dzieci ze wspólnot neokatechumenalnych, dzieci z Eucharystycznego Ruchu Młodych oraz dzieci z Oratorium Salezjańskiego.
Suwałki – STATIO Kongresu Eucharystycznego dziękczynieniem za dar adoracji Najświętszego Sakramentu
„Czas trwania Kongresu Eucharystycznego jest to błogosławiony czas, by wielbić Boga za ten, najwspanialszy dar jaki Kościół otrzymał od Niego, by dać świadectwo o naszej wierze w najświętszą Eucharystię, tajemnicę miłości” – mówił biskup ełcki Jerzy Mazur podczas powitania wiernych na STATIO Kongresowym w Suwałkach.
Statio Kongresu Eucharystycznego w Piszu
Statio Kongresu Eucharystycznego w Piszu zgromadziło 9 maja licznych wiernych, kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz przedstawicieli wspólnot i instytucji z rejonu piskiego. Statio Kongresu Eucharystycznego danego rejonu diecezji to nazwa cyklicznych wydarzeń, które odbywają się w okresie wielkanocnym na zakończenie Kongresu. Centralne uroczystości odbyły się przy parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa i były wyrazem wdzięczności za dar Eucharystii oraz świadectwem wiary Kościoła diecezji ełckiej. Spotkanie rozpoczęła katecheza eucharystyczna, którą wygłosił abp Zbigniew Stankiewicz, metropolita ryski i Prymas Łotwy.
Święcenia diakonatu międzykontynentalną radością dwóch diecezji
W piątek 8 maja 2026 r., bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, udzielił święceń diakonatu al. Komlanvi Rogerowi Siliade z Wyższego Seminarium Duchownego w Ełku. Nowo wyświęcony diakon pochodzi z diecezji Kpalime w Togo.
Olecko: Statio Kongresu Eucharystycznego
W uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, 2 maja, w parafii pw. NMP Królowej Polski w Olecku odbyło się Statio Kongresu Eucharystycznego dla rejonu oleckiego. Wydarzenie zgromadziło duchowieństwo, osoby życia konsekrowanego oraz licznych wiernych świeckich.
Ełk – Diecezjalna Pielgrzymka Mężczyzn do św. Józefa
W piątek, 1 maja 2026 r., mężczyźni z diecezji ełckiej, zgromadzili się wraz z rodzinami w katedrze ełckiej, gdzie uczestniczyli w adoracji Najświętszego Sakramentu. W ciszy i skupieniu zawierzali Bogu swoje rodziny, pracę i codzienne wyzwania. Skąd wyruszyli w Pielgrzymce Mężczyzn do kościoła pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Wsi Ełckiej. To wydarzenie również wpisuje się w III etap Kongresu Eucharystycznego Diecezji Ełckiej.
Bp Mazur: życie Eucharystią jest inspiracją do ewangelizacji
„Dzięki mocy Ducha Świętego nastąpiło rozpalenie miłości do życia Eucharystią i do adorowania Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. To życie Eucharystią staje się inspiracją do ewangelizacji, niesienia Dobrej Nowiny o zbawieniu oraz służenia bliźnim, szczególnie chorym, potrzebującym i żyjącym na peryferiach” – mówił bp Jerzy Mazur, biskup ełcki, podczas powitania wiernych na STATIO Kongresowym w Giżycku.


